Hardware | Počítače | Intel | Procesory

Unikl interní dokument Intelu o 10jádru Core i9-10900K. Má být až o 30 % výkonnější než 8jádro Core i9-9900K

Unikl interní dokument Intelu o 10jádru Core i9-10900K. Má být až o 30 % výkonnější než 8jádro Core i9-9900K

Intel stále ještě neprozradil podrobnosti o chystaných výkonných čipech pro desktop, které mají kódové označení Comet lake. Zatím jsme se z této 14nm řady čipů dočkali pouze mobilních variant s TDP maximálně 25 W.

Na fóru Weibo se ale objevil obrázek pravděpodobně interního dokumentu Intelu, který ukazuje výkon chystaného desetijádrového procesoru Core i9-10900K (Comet Lake-S) proti současnému osmijádru Core i9-9900K.

Klepněte pro větší obrázek

Výkon je porovnáván v několika syntetických testovacích programech, mezi nimiž je Cinebench R15, Spec, Sysmark nebo XPRT. Dle grafu je prezentováno, že nový procesor je celkově až o 30 % výkonnější, přičemž jeho TDP je zvýšeno z 95 W na 125 W. Problém je, že zmíněných „až o 30 %“ se týká jen pár vybraných testů a u ostatních, kde se tolik nevyužívají všechna jádra, jsou rozdíly minimální.

Uvidíme, jak si nový procesor povede v reálných testech a proti konkurenci, kterou bude nejspíše 12jádrový Ryzen 3900X. Vše se totiž bude odvíjet od toho, jakou cenu Intel za tento procesor nastaví.

Diskuze (50) Další článek: Zajímavá inovace mezi srovnávači cen - Zboží porovnává důležité parametry produktů

Témata článku: Hardware, Počítače, Intel, Procesory, Čipy, Comet Lake-S, Procesor, Dokument, TDP, Interní dokument, Nový procesor, Čip, Comet Lake, Sysmark


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky