Sport | Česko | Kuriozita

Unikátní český nápad. Last Miles jsou nafukovací inline brusle, které se vejdou i do dámské kabelky

Skládací inline brusle, které je možné připnout na jakoukoliv botu a vejdou se do menšího batohu, nebo větší dámské kabelky. Lišta s kolečky má standardní rozměry, ale hlavní trik bruslí Last Miles je nafukovací bota – sfouknutá nezabírá téměř žádné místo, ale pod tlakem poskytuje dostatečnou podporu kotníku při jízdě. „Podobné řešení využívají záchranáři, kteří pomocí nafukovacích dlah při převozu fixují zraněné končetiny,“ vysvětluje jeden ze zakladatelů, Filip Obritzhauser.

Další klíčovou vlastností je, že odpadá přezouvání. Last Miles se navlečou na botu, bota stoupne na platformu s kolečky a pak už stačí návlek nahustit – tlačítkem, pomocí integrovaného kompresoru. Vypadají zvláštně, ale zážitek z jízdy je prý srovnatelný s pevnou botou.

S originálním nápadem přišla trojice podnikatelů z Brna uprostřed pandemie, když hledali způsob, jak se aktivně a bezpečně přepravovat po městě. „Kola, koloběžky, různé jednokolky a longboardy se těžko kombinují s jízdou MHD nebo chůzí, jsou velké a těžké. Já osobně zbožňuji inline brusle, ale ani ty nejsou úplně praktické kvůli přezouvání,“ říká Tibor Kučera, jeden ze zakladatelů Last Miles, k motivaci, která jej, jeho přítelkyni a kamaráda přivedla k myšlence.

Nápad zaujal i zástupce města Brna, kteří ho podpořili grantem v programu Prototypuj a ověřuj. Trojice tvůrců se tak mohla pustit do dalšího vývoje. Po měsících vývoje a testování jsou hotové plně funkční prototypy a Last Miles přichází na crowdfundingový portál HitHit. Kampaň má pomoct rozjet sériovou výrobu.

Podívejte se na unikátní brusle v akci:

Diskuze (40) Další článek: Blíží se první orbitální start Starship, největší rakety v historii. Nakonec poletí úplně nová generace

Témata článku: Sport, Brno, Česko, Crowdfunding, Kuriozita, Batoh, Kabelka, Kompresor, Nápad, HitHit, Jízda, Boty, Sportovní potřeby na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
10 důvodů, proč přejít z iPhonu na Android. Přesvědčí vás tento seznam o změně mobilní platformy?

10 důvodů, proč přejít z iPhonu na Android. Přesvědčí vás tento seznam o změně mobilní platformy?

** Google se snaží přesvědčit uživatele iOS o přechodu na Android ** Vytyčil deset největších důvodů pro změnu platformy ** Nám to však příliš nestačí, spokojíte se s hlavními důvody alespoň vy?

Martin Chroust
GoogleiOSAndroid
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě