Unigraphics uvedl nové modelovací jádro Parasolid

V předchozích dnech oznámila společnost Unigraphics novou verzi Parasolidu 11.1, jednoho z nejrozšířenějších základů pro objemové modeláře.
V předchozích dnech oznámila společnost Unigraphics novou verzi Parasolidu 11.1, jednoho z nejrozšířenějších základů pro objemové modeláře. Hlavními novinkami poslední verze Parasolidu jsou oblasti označované jako Extreme Modeling (zde ani není potřeba přílišného překladu), výkonnost a interoperabilita.

Kromě vlastní potřeby firmy Unigraphics má Parasolid licencována i řada dalších firem z oblasti CAD/CAM/CAE, celkový počet produktů postavených na jádře Parasolid se pohybuje okolo 80 (více než slušné číslo) a patří mezi ně i taková jména, jako ADAMS, CADDS, Catia, MARC, MicroStation, MSC/Nastran, PRO/Desktop, Solid Works a řada dalších. (kompletní seznam)

Výše zmiňovaný Extreme Modeling je řada vlastních technologií Parasolidu, jejichž výsledkem je schopnost modelování velmi složitých dílů a sestav. Jde například o optimalizované metody pro mazání neviditelných hran, práci s historií atd.

Vyšší výkon je dán zejména zlepšenou podporou symetrického multiprocesingu (SMP), poprvé uvedeného ve verzi 11.0. Parasolid má jako jediné jádro ve své třídě integrovanou podporu SMP a pouze tři hlavní komerční produkty symetrický multiprocesing skutečně podporují.

Nového přístupu se dočkala i oblast výměny dat (interoperabilita) s ostatními geometrickými jádry. Finančně méně náročná varianta nabízí licenční volbu nazvanou PS/AccessXT – funkčně shodná kopie Parasolidu za podstatně redukovanou cenu, určená pro vývoj a distribuci translátorů Parasolidu.

Váš názor Další článek: Konec roku v MP3

Témata článku: Produkt postavených, Jádro, Slušné číslo, Mode, Model, Modeling, Works, AdamsLék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Miyazaki je fanda oldschoolovek. Bez ICO by prý Dark Souls nikdy nevzniklo

Miyazaki je fanda oldschoolovek. Bez ICO by prý Dark Souls nikdy nevzniklo

V Japonsku se slavilo 20. výročí od vydání PS2 legendy.

Radek Wunderlich
PlayStationFromSoftware
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy