Unigraphics Solutions s mimořádným růstem

V oblasti CAD/CAM je to jako na houpačce - momentálně hlásí vynikající růst společnost Unigraphics Solutions.
Můžeme se hádat, je-li firma Unigraphics Solutions mladá nebo stará: pod vlajkou General Motors a později EDS Unigraphics fungovala řadu let, ale pod současným jménem jen málo přes rok. Každopádně se ale ukazuje, že osamostatnění (byť je stále vlastníkem EDS, potažmo GM) velice pomohlo: firma dosáhla rekordního růstu a utržila za posledních devět měsíců 97.1 mil. USD. Podstatně vzrostl zejména prodej software, na který se firma soustřeďuje - o celých 58.8%, což je růst v dnešní době a v "těžkém" CAD/CAM průmyslu téměř neuvěřitelný. V hardware firma zaznemanala pokles, který je ale dán záměrným potlačením tohoto segmentu. Čistý příjem za kvartál činil 4.7 mil. USD, před rokem 5.0 mil. USD.

Živě komentuje: CAD/CAM systémy jsou během na dlouhé trati a mají svá období růstu, zrání a sklizně - proto to mezi firmami vypadá jako když "každý chvilku tahá pilku". Roky 94-97 byly ve znamení úspěchů Parametric Technology; nyní PTC dosáhla určité pozice, která se bude těžko rozšiřovat, a na řadě jsou dělí - Dassault s Catií a nyní zřejmě také Unigraphics (pomineme-li vyrovnaně hospodařící SDRC). Unigraphics pohltil Solid Edge, vše naportoval na jádro Parasolidu, které výrazně vylepšil - a tyto kroky se ukazují jako velice úspěšné. Jednak se Parasolid stává "volbou náročných" v špičkovém modelingu, konkurenční ACIS bude muset umět dát silnou odpověď - pokud ji nedá, může jej opustit Autodesk a to bude jeho konec. Dále začíná bodovat Solid Edge, který si pod Intergraphem prožil nešťastná kojenecká léta, kdy více padal než chodil. Solid Edge má dobré mediální povědomí a začíná být kupován u zákazníků Unigraphics jako ideální "střední" řešení; Unigraphics dále posiluje velice nadějnou oblast Product Data Managementu programem ProductVision, kterého jen samotná firma General Motors chce koupit až 30 000 (!!) licencí.

Váš názor Další článek: Windows NT: tip pro fanoušky příkazového řádku

Témata článku: Hardware, Software, General Motors, Modeling, Období růstu, Dlouhý rok, Mim, Růst, Sol, Rekordní růst, Ideální volba, General, Motors, Dlouhá trať, Střední příjem, GM

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost