Unigraphics Solutions s mimořádným růstem

V oblasti CAD/CAM je to jako na houpačce - momentálně hlásí vynikající růst společnost Unigraphics Solutions.
Můžeme se hádat, je-li firma Unigraphics Solutions mladá nebo stará: pod vlajkou General Motors a později EDS Unigraphics fungovala řadu let, ale pod současným jménem jen málo přes rok. Každopádně se ale ukazuje, že osamostatnění (byť je stále vlastníkem EDS, potažmo GM) velice pomohlo: firma dosáhla rekordního růstu a utržila za posledních devět měsíců 97.1 mil. USD. Podstatně vzrostl zejména prodej software, na který se firma soustřeďuje - o celých 58.8%, což je růst v dnešní době a v "těžkém" CAD/CAM průmyslu téměř neuvěřitelný. V hardware firma zaznemanala pokles, který je ale dán záměrným potlačením tohoto segmentu. Čistý příjem za kvartál činil 4.7 mil. USD, před rokem 5.0 mil. USD.

Živě komentuje: CAD/CAM systémy jsou během na dlouhé trati a mají svá období růstu, zrání a sklizně - proto to mezi firmami vypadá jako když "každý chvilku tahá pilku". Roky 94-97 byly ve znamení úspěchů Parametric Technology; nyní PTC dosáhla určité pozice, která se bude těžko rozšiřovat, a na řadě jsou dělí - Dassault s Catií a nyní zřejmě také Unigraphics (pomineme-li vyrovnaně hospodařící SDRC). Unigraphics pohltil Solid Edge, vše naportoval na jádro Parasolidu, které výrazně vylepšil - a tyto kroky se ukazují jako velice úspěšné. Jednak se Parasolid stává "volbou náročných" v špičkovém modelingu, konkurenční ACIS bude muset umět dát silnou odpověď - pokud ji nedá, může jej opustit Autodesk a to bude jeho konec. Dále začíná bodovat Solid Edge, který si pod Intergraphem prožil nešťastná kojenecká léta, kdy více padal než chodil. Solid Edge má dobré mediální povědomí a začíná být kupován u zákazníků Unigraphics jako ideální "střední" řešení; Unigraphics dále posiluje velice nadějnou oblast Product Data Managementu programem ProductVision, kterého jen samotná firma General Motors chce koupit až 30 000 (!!) licencí.

Váš názor Další článek: Windows NT: tip pro fanoušky příkazového řádku

Témata článku: Software, Hardware, Ideální volba, General, Období růstu, Dlouhý rok, General Motors, Motors, Rekordní růst, GM, Střední příjem, Růst, Sol, Modeling, Dlouhá trať

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší