Umíme to s Wordem: tisk

Tisknout z Wordu snad umí každý, přesto se dá najít pár vychytávek, kterými dokážete okouzlit.
Tisknout z Wordu snad umí každý, přesto se dá najít pár vychytávek, kterými dokážete okouzlit. Na většinu těchto vlastností přitom při každém tisku koukáte, jenom se zřejmě pohybují ve vaší slepé skvrně. V tradičním dialogu pro tisk najdete několik zajímavých možností. Pod položkou Vytisknout máte na výběr:
  • Dokument – tuto volbu používáte a nic na ní není, prostě to vytiskne dokument, jak nejlíp umí
  • Vlastnosti dokumentu – vytiskne přehledné informace o dokumentu, vytištěné se to může hodit třeba při zakládání dokumentu.
  • Komentáře – klasický dokument se vytiskne bez nich, takže to můžete dodatečně napravit. Pozice komentáře není žel udána jinak než číslem stránky.
  • Styly – pokud máte definované vlastní styly, vytisknete si jejich přesný popis. Těžko říct, k čemu to může být dobré, ale snad na něco přijdete.
  • Položky automatického textu – užitečné, tento seznam jen tak z Wordu nevymáčknete, aspoň si ho můžete vytisknout.
  • Přiřazení kláves – máte-li vlastní přiřazené klávesy a pomalu se v nic začínáte ztrácet, je to opět užitečná metoda, jak se k nim dostat.
Neměli byste zapomenout ani na Lupu v pravém dolním roku okna, můžete si totiž nastavit tisk až 16 stránek na jednom listu. Text tak sice nebude moc čitelný (se skutečnou lupou ano), ale snadněji budete moci na papíře navrhnout případné změny, a chcete-li šetřit papírem, tak i citelně zachránit lesy. Může se to hodit třeba na koncepty diplomové práce.

Několik drobností najdete i pod tlačítkem Možnosti. Lze nastavit spoustu voleb, z těch význačnějších bych vybral Jen koncept, který vytiskne dokument bez bohatého formátování, a Tisknout jen formulářová data. To se může hodit, pokud si ve Wordu navrhnete políčka podle nějakého existujícího formuláře a následně na tiskárně chcete jen vytisknout na předpřipravený formulář vložená data. Můžete i zaškrnout tisk komentářů a vlastnostáí dokumentu. Je to totéž, jako byste po vytištění dokumentu ještě vytiskli jiné volby z výše uvedené nabídky.

Diskuze (56) Další článek: Prohlížeč ProductView Express pro internet

Témata článku: Tisk, Přesná pozice

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů