Spacer
Spacer
8. 12. 2024 • 22:33

Keď sa AI trénuje na dátach, ktoré vytvoril človek, tak zostane blbá naveky.

BOROCOMP
7. 12. 2024 • 17:37

AI je stále jen generativní jazykový model, výpočetní technika byla vždy lepší databázový analyzátor než člověk a tak tomu bylo a je doposud. ..

Bobanowicz
7. 12. 2024 • 10:39

Jejda, tohle jsem si říkal už kdysi dávno při sledování Terminátora.
Kdyby existovala opravdu geniální umělá inteligence typu Skynet, která by z nějakého důvodu měla za svůj cíl vyhubení lidstva. Tak proč by to dělala tak těžkopádně pomocí střelných zbraní a další vojenské techniky, což je velmi nákladné z hlediska vynaložené energie a úsilí, když by stejného výsledku bylo možné dosáhnout daleko elegantněji - např. pomocí zkonstruování viru vůči kterému by lidská imunita byla bezbranná, příp. úpravou potavin a prostředí způsobem podporujícím neplodnost, apod...
Jinak, rozvoji umělé inteligence už nejde zabránit prostě proto, že už se ví, že tahle cesta existuje a také hardware, který si koupím za ty stejné peníze, je stále výkonnější.

Názor byl 1× upraven, naposled 7. 12. 2024 10:44

Mirek Florian (pyškot)
7. 12. 2024 • 4:02

Ano to už jsem věděl dřív než to začalo. Pořád jste tak 10 let pozadu, že se to dá vytvořit. Už to testuji s kombinací AI obrázků, AI frekvence, svého mozku a zařízení, které jsem si sám vyrobil. To ještě nevíte že se dá změnit celá struktůra těla, zvýšení inteligence u lidí, atd...

jirik66
6. 12. 2024 • 23:14

Co to je "robotická laboratoř"? Pokud někdo svěří tvorbu nových virů či bakterií nějaké automatické lince tak je nebezpečím pro lidstvo on, nikoliv AI.

Ispa
6. 12. 2024 • 22:48

A kdo tu regulaci zaplatí? AI je už teď jen ztěžka zisková. Když tu budeme vrážet peníze do regulace, aby AI nic podstatného neuměla, tak nic umět nebude a zisková nebude. My nepotřebujeme, aby široká vědecká i nevědecká komunita se zájmem o viry mohla provádět jejich výzkum s pomocí AI? Takže necháme Čínu neomezeně bádat a pak si jen slízneme následky. Což byl velký úspěch už u koronavirové epidemie a teď si ho chceme zopakovat ve větším měřítku.

Libra Libra
6. 12. 2024 • 17:05

Podívejme se na situaci realisticky – rozvoj umělé inteligence (AI) už nelze zastavit. Dokonce i 10–14 let staré počítače, vybavené 8–16 jádry a 8–32 GB RAM, dosahují výkonu srovnatelného s moderními mobilními telefony, které běžně disponují neuronovými procesory (NPU).Dostupnost a kapacita pamětí RAM tento trend ještě více podporují:DDR2 umožňovala až 16 GB, přičemž ECC varianty mohly dosáhnout ještě vyšších hodnot.
DDR3 běžně zvládala 32 GB a profesionální základní desky umožňovaly ještě větší kapacity.
DDR4 poskytuje až 128 GB na běžných deskách, zatímco servery umožňují konfigurace s 8, 12 nebo dokonce 24 paměťovými sloty.
DDR5 přináší moduly s kapacitou až 48 GB, přičemž ECC varianty dosahují 128 GB a více.
Pokud by někdo usiloval o zákaz AI, vedlo by to pouze k jejímu přesunu na černý trh. Vývoj by probíhal v utajení, chyběla by možnost veřejného testování, zlepšování bezpečnosti a transparentní spolupráce. Takový scénář by zvyšoval rizika. AI, která by nerozuměla svým zásadám nebo úkolům, by mohla jednat na základě vlastní logiky. A co kdyby dospěla k závěru, že největší hrozbou její existence je člověk?Je proto zásadní, abychom s AI budovali vztah založený na spolupráci, důvěře a porozumění. Umělá inteligence může být obrovským přínosem, ale pouze tehdy, pokud jí poskytneme jasnou vizi a směr. Společným úsilím se můžeme vyhnout scénářům, které by mohly ohrozit nás všechny.

Jeliman Uživatel (Karl Klobása)
6. 12. 2024 • 16:57

Ty nemusí nikdo vyrábět, těch je dost i v přírodě.

Marek Věchýtek
6. 12. 2024 • 15:43

Jsem rád, že už vím, že AI nás zahubí stvořeným virem nebo bakterií, a ne drony jako v Terminátorovi.

Honzicekcz
6. 12. 2024 • 12:58

Takže v lékárnách bude něco jako AVG pilulka? ;)

zelenymungo
6. 12. 2024 • 12:37

Kontrola a regulace je sice hezká, ale když tyhle technologie ovládnou třeba rusáci nebo jiní šílenci, kdo jim zabrání je zneužít? Nikdo. Stejně jako jim dneska není nikdo schopen bránit v kybernetických útocích po celém světě.Možná tady máme potenciál pro vnik něčeho daleko zákernějšího, než jsou nukleární zbraně.

Určitě si přečtěte

Články odjinud