Keď sa AI trénuje na dátach, ktoré vytvoril človek, tak zostane blbá naveky.
AI je stále jen generativní jazykový model, výpočetní technika byla vždy lepší databázový analyzátor než člověk a tak tomu bylo a je doposud. ..
Je daleko vice druhu AI.Jde o to, jak moc umi dnesni AI urezat slepe vetve, aby je analyzovat nemusela. Diky tomu se zvlada orientovat v mnoharozmernem prostoru, kterym bude i genetika a biologie.
Jejda, tohle jsem si říkal už kdysi dávno při sledování Terminátora.Kdyby existovala opravdu geniální umělá inteligence typu Skynet, která by z nějakého důvodu měla za svůj cíl vyhubení lidstva. Tak proč by to dělala tak těžkopádně pomocí střelných zbraní a další vojenské techniky, což je velmi nákladné z hlediska vynaložené energie a úsilí, když by stejného výsledku bylo možné dosáhnout daleko elegantněji - např. pomocí zkonstruování viru vůči kterému by lidská imunita byla bezbranná, příp. úpravou potavin a prostředí způsobem podporujícím neplodnost, apod...Jinak, rozvoji umělé inteligence už nejde zabránit prostě proto, že už se ví, že tahle cesta existuje a také hardware, který si koupím za ty stejné peníze, je stále výkonnější.
Názor byl 1× upraven, naposled 7. 12. 2024 10:44
Ano to už jsem věděl dřív než to začalo. Pořád jste tak 10 let pozadu, že se to dá vytvořit. Už to testuji s kombinací AI obrázků, AI frekvence, svého mozku a zařízení, které jsem si sám vyrobil. To ještě nevíte že se dá změnit celá struktůra těla, zvýšení inteligence u lidí, atd...
Jojo, voni vůbec nic neví o vířících vírech bioenergické bioenergie, indukčních bránách vědomí a buňátech...... jak píšete kolego, sou deset let nazad.
Kdyby jen deset. Tesla predstavil elektromobil na energii ze vzduchu uz pred sto lety. Akorat ropna lobby zajistila, ze tomu nikdo neveri.Spousta tech, co vi, uz davni jezdi na volnoh energii, a nemaji co resit. Jeden takovy sem taky chodil, ale asi uz mu doslo, ze dogma prosazene kapitalistickymi silami nemuze porazit.
Parchanti kapitalistický, sabotujou Volnou Energii, Orgonit obecně a buňáty taky! Bastardi materialistický! Člověk aby buňáty kupoval pod rukou, sakra!
Presne, uplne jste mi to sebral ze rtu.
Co to je "robotická laboratoř"? Pokud někdo svěří tvorbu nových virů či bakterií nějaké automatické lince tak je nebezpečím pro lidstvo on, nikoliv AI.
A kdo tu regulaci zaplatí? AI je už teď jen ztěžka zisková. Když tu budeme vrážet peníze do regulace, aby AI nic podstatného neuměla, tak nic umět nebude a zisková nebude. My nepotřebujeme, aby široká vědecká i nevědecká komunita se zájmem o viry mohla provádět jejich výzkum s pomocí AI? Takže necháme Čínu neomezeně bádat a pak si jen slízneme následky. Což byl velký úspěch už u koronavirové epidemie a teď si ho chceme zopakovat ve větším měřítku.
Kluci z Langley na chystaji nejaky demokratizacni vir 🙂
Podívejme se na situaci realisticky – rozvoj umělé inteligence (AI) už nelze zastavit. Dokonce i 10–14 let staré počítače, vybavené 8–16 jádry a 8–32 GB RAM, dosahují výkonu srovnatelného s moderními mobilními telefony, které běžně disponují neuronovými procesory (NPU).Dostupnost a kapacita pamětí RAM tento trend ještě více podporují:DDR2 umožňovala až 16 GB, přičemž ECC varianty mohly dosáhnout ještě vyšších hodnot.DDR3 běžně zvládala 32 GB a profesionální základní desky umožňovaly ještě větší kapacity.DDR4 poskytuje až 128 GB na běžných deskách, zatímco servery umožňují konfigurace s 8, 12 nebo dokonce 24 paměťovými sloty.DDR5 přináší moduly s kapacitou až 48 GB, přičemž ECC varianty dosahují 128 GB a více.Pokud by někdo usiloval o zákaz AI, vedlo by to pouze k jejímu přesunu na černý trh. Vývoj by probíhal v utajení, chyběla by možnost veřejného testování, zlepšování bezpečnosti a transparentní spolupráce. Takový scénář by zvyšoval rizika. AI, která by nerozuměla svým zásadám nebo úkolům, by mohla jednat na základě vlastní logiky. A co kdyby dospěla k závěru, že největší hrozbou její existence je člověk?Je proto zásadní, abychom s AI budovali vztah založený na spolupráci, důvěře a porozumění. Umělá inteligence může být obrovským přínosem, ale pouze tehdy, pokud jí poskytneme jasnou vizi a směr. Společným úsilím se můžeme vyhnout scénářům, které by mohly ohrozit nás všechny.
Idealisticke, lec liche. Staci jeden jedinny “gauner” a cely ten “demokraicky” konstrukt padne. AI povazuji za osudouvou lidskou chybu. A to na na vicero urovnich. Za mne jsme svedky zacatku konce lidstva…..
Pokud jde jen o RAM, tak tam se bavíme o mnohem vyšších objemech.Epyc Milan 8TB na socket, až dva sockety, tj. 16TB RAM na jeden systém.Intel Sapphire Rapids až 4TB na socket, až osm socketů, tj. 32TB RAM na jeden systém.Pokud byste zatoužil po vyšším objemu paměti, pak to chce obrátit se na IBM, kde pravděpodobně půjde jít do ještě vyšších čísel. Pokud si nechcete nechat navrhnout semi-custom platformu, jako to udělal Microsoft u AMD, nebo si rovnou navrhnout úplně vlastní, jako třeba Amazon nebo nVidia.RAM je levná, pokud ji teda nenakupujete u Apple, a vlastně vždycky v moderní historii bylo možné mít jí fakt hodně. Ale těch zákazníků na to nebylo moc. A ani dneska není, protože nejde ani tak o objem, ale o šířku sběrnice, a tam vede bezkonkurenčně HBM, která je ale dost drahá, jde o prémiový produkt, a tak ji najdete jen v těch opravdu drahých akcelerátorech.
Názor byl 1× upraven, naposled 8. 12. 2024 16:51
Ty nemusí nikdo vyrábět, těch je dost i v přírodě.
Jsem rád, že už vím, že AI nás zahubí stvořeným virem nebo bakterií, a ne drony jako v Terminátorovi.
Takže v lékárnách bude něco jako AVG pilulka? ;)
Nemyslím - spíš to bude za týden hotovo
Tak týden doma vydržím to i déle ;) to bude pak pěkná podívaná tedy.
Týden nevydržíte. Možná máte zásobu jídla v lednici.Jenže elektrická síť je řízená přes PC na dálku. Stejně tak plyn, voda,... To vše bude AI moc vypnout. Jestli jste chytrý, tak máte zásobu suché rýže. A na čem jí uvaříte?Taky určitě máte 100L vody v PETkách. Ale tou se špatně splachuje záchod. Mobil Vám vydrží na baterku den maximálně dva. Ale to Vám vadit nebude. Bez internetu je stejně k ničemu.A teď to nejhorší. Váš soused na tom bude ještě hůř. V obchodě nic nekoupí protože nepůjde elektřina. Tak půjde na nákup k Vám. S bouchačkou v ruce místo peněženky. První oběti u blackoutu předpokládám během prvních hodin.Týden je sakra dlouhá doba.Měsíc bez elektřiny by znamenal konec naší civilizace. EDIT:Když tomu bude pomáhat armáda robotů, dronů, virů,....Tak za týden bude vymalováno.
Názor byl 1× upraven, naposled 8. 12. 2024 00:21
Abys přežil v postapokalyptické době, tak se nesmíš chovat podle starých zásad. - Jídlo v lednici je na nic, to se brzo zkazí. Je potřeba mít zásobu konzerv a technologie na úpravu vody v pitnou, abys ji mohl získávat i z kaluže. - Na čem uvařit rýži? Co třeba na ohni? Dřeva je všude kolem dost (i doma), takže stačí mít při sobě něco, čím jej zapálíš (sirky, zapalovač, křesadlo, lupa). Ale než mít rýži by bylo lepší mít nějakou zbraň.- Existují i latríny, ty vodu nepotřebují - stejně tak jako les a místo papíru použiješ smrkovou větvičku - jen je třeba dávat pozor na správný směr jehličí. - Některé mobily vydrží déle než 2 dny a kdyžtak lze použít solární nabíječku. Horší je, že spíš nepůjdou sítě, takže se stejně nikam nedovoláš.- V obchodě si nic nekoupíš, ale spíš z důvodu, že všechny už budou vyrabované. No ale pokud by AI nasadila viry, tak jedině chodit v respirační masce nebo obleku a jak bylo vidět u kovidu, tak i přesto se lidi dokázali nakazit.
Názor byl 1× upraven, naposled 9. 12. 2024 09:59
Kontrola a regulace je sice hezká, ale když tyhle technologie ovládnou třeba rusáci nebo jiní šílenci, kdo jim zabrání je zneužít? Nikdo. Stejně jako jim dneska není nikdo schopen bránit v kybernetických útocích po celém světě.Možná tady máme potenciál pro vnik něčeho daleko zákernějšího, než jsou nukleární zbraně.
V pohodě . Co se stane doopravdy nevi nikdo a lidstvo má stejně jednoho dne vyhynout tak proč se krmit až do smrti strachem. Zabít tě může cokoli mnohem dřív než se zabiješ sám.
Názor byl 1× upraven, naposled 6. 12. 2024 16:40
Di ty, dyť rus musí krást splachovací hajzlíky a pračky. AI ještě dlouho znát nebude. Ledaže by vstoupila do Strany, pak snad...
Clovicku prozatim neco jako nejaka forma inteligence neexistuje "pouze" akceleratory, pro skutecnou formu inteligence dle meho musi byt vicestavova logika. A v Rusku je programatoru pomerne hodne a v dnesni nejiste dobe je to vyzva, placena armadou.
Naivní představa. V ruSSku možná dvě třetiny obyvatelstva nezná kanalizaci, zato ale režim investuje obvrovské částky do vojenských technologií všeho druhu a všeho, co se dá proti nepřátelům režimu využít. Navíc dostat se do první ligy v AI nebude takovej problém i kdyby jim chyběli patřiční experti. Stačí uplatit pár expertů ze západu, nebo ještě lépe z číny a jede se.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.