Díval jsem se na to a ta AI jezdí s prominutím jako prase. Využívá celou šíři tratě včetně zatravněné plochy, kde se v GT dá jezdit úplně v pohodě a to i jednou stranou vozu na trávě, druhou na asfaltu - prostě se na jedné straně zvíří prach a jede se dál. Dále AI v zatáčkách zajíždí až za obrubníky, což normálního člověka ani nenapadne.V realitě by to vypadalo jinak...
osobně bych čekal, že již dnes by AI za volantem F1 měla vyhrát i nad nejlepším pilotem. Zrovna závody F1 jsou z hlediska AI mnohem jednodušší než standartní provoz na běžné komunikaci.
Máš pravdu - preto sú bežné dôchodkyne ktoré jazdia na monopostoch F1. 😀
To je úplně mimoňské přirovnání. Důchodkyně by třeba nemohla zastávat post letového inženýra (flight engineer). A přesto tato funkce již dnes zmizela, protože AI ji zastane. A lépe.
Ve hře ano, ale tam AI nemusí pracně zpracovávat všechny vstupy, aby "pochopila kde a v jaké situaci je" - má to opravdu hodně zjednodušené. Navíc i fyzika je jinde než ta reálná. Předpokládám, že neřeší sílu vetru, teplotu trati, opotřebení brzd, jejich teplotu atp... A to už vůbec nemluvím o reakci na ostatní auta na dráze.To je úplně jiný svět.
síla větru, teplota trati, opotřebení brzd a jejich teplota ... to je z hlediska modelování celkem triviální. A i reakce na ostatní auta na dráze je velmi dobře uchopitelná, navíc AI má výhodu oproti člověku v podstatě nulové reakční doby
Presne tak. Takze si muze jednoduse a naprosto presne vypocitat, ze brzdit se bude muset presne na “tomhle miste” a tam taky zabrzdi tolik, kolik je potreba a ani o pid vic/min
Pánové, tak v tom s Vámi vůbec nesouhlasím. Kdyby to byla pravda, neinvestovaly by F1 týmy miliardy do CFD simulací a neřešily by posledních cca. 10 let problémy s korelací mezi simulací a realitou. Proto v té hře, umí být AI na milimetr přesná a optimální, ale zkuste si to v reálném prostředí.
Ve videohře možná. Tam to totiž nemá s realitou zhola nic společného. 😀
Ono by to te umele inteligenci chtelo rict vic veci nez ji pustite k realnemu autu.Treba, kdyz se vlecete za nekym, setrite palivo, ale mozna stoupa nebo klesa opotrebeni pneumatik, pripadne teplota. Ze, kdyz je za nekym, tak mu onen prorazi vzduch, takze vuz jakoby jede rychleji, da se stahnout rychlost nebo naopak toho vyuzit k akceleraci.Hledat tyhle fyzikalni poznatky by oko neni zrovna idealni zpusob.Ale, mozna idealni je, vyuzit ji na simulaci bouracek. Ona zkousi takove figle, ktere, kdyz nevyjdou, tak se vyboura. Tak, jestli by treba nenasla figle, jak se bouracce jeste vyhnout i za ztratu rychlosti.
Gran Turismo má poměrně daleko i k simulátorům, a k fyzickému závodění má daleko neskutečně. Zatímco ve hře jako GT má vstupní data v porovnání velmi úhledná, až sterilní, v realitě se jezdec musí vypořádat se zničujícím množstvím informačního šumu. To zvyšuje složitost potřebné neurální sítě o mnoho řádů.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.