Nějak zde vidím pravý princip novinařiny: povrchnost, demagogie a hlavně neodbornost. Ty kydy o kompozici, že jako vlastně o nic nejde, to je klasická ukázka. Stejně jako když prohlásíte, že nějaká sociální virtuální interakce mezi fanoušky a tvůrci k něčemu vede - ne nevede, demokracie do umění rozhodně nepatří.
Jak říkal můj starý profesor studentům: "Když nedokážete inteligentně mluvit, tak zkuste alespoň inteligentně MLČET!"To, že technika bere umělcům práci je naprostá KRAVINA a příměr s malíři je nesmyslný. Ano, každý si dnes může mobilem udělat fotku, ale obraz je víc než "kreslená fotka".Jinak co se týče výdělků dnešních malířů, tak jsou rozhodně MNOHEM VYŠŠÍ než malířů z doby, kdy digitální technika neexistovala.Například Gerhard Richter, současný německý malíř, prodal v roce 2015 svůj obraz "Abstraktes Bild 599" za cca 1,1 MILIARDY Kč a v roce 2013 prodal obraz "Domplatz Mailand" za cca 900 milionů Kč. 🙂Například nejslavnější umělec, který se těšil opravdu velké přízni jak šlechty, tak papeže - Michelangelo Buonarroti - i v přepočtu takový majetek rozhodně neměl. Bylo mu dovoleno jen žít v měšťanských domech, hodně let i v palácích, ale rozhodně neměl peníze na to, aby si nějaký koupil... Navíc byl pořád v postavení, kdy mu někdo mohl rozkazovat co má a nemá dělat.Současný, nejlépe oceňovaný malíř, Gerhard Richter, si za své peníze může klidně dovolit koupit i několik zámků či hradů, navíc má zcela svobodu...A jak je vidět, tak digitální foťáky jeho příjem nijak neumenšily a předpokládám, že i s uvedením iPhonu 7 neklesne a jeho další obraz se asi neprodá za deset korun 😀
Teda "Domplatz Mailand" vypadá jako fotka prohnaná nějakým filtrem. Předpokládám, že tuhle cenu vyhnali do výšin spekulanti spekulující na budoucí zhodnocení investice. Protože nevěřím, že by za TOHLE dal někdo takové prachy jen proto, aby si tím vyzdobil byt.
Takhle sepsout můžete i ty nejoceňovanější historická díla:Zrození Venuše od Botticelliho je jen nahá dlouhovlasá ženská s malýma prsama, která stojí na mušli a ještě i celá kompozice je obrazově špatně - hrůza za ty prachy!Shakesperare? Infantilní přehrané knihy, málo akčních scén a celkově nic moc zábava... Jak tohle někdo může číst...Případně si řekněte jakéhokoli umělce a dílo a není problém ho takhle jednou, velice inteligentní, větou kritiky sepsout 😀
Můj pohled nekulturního barbara: Když uvážím, co se dneska považuje za hodnotné umění s obrovskou cenou v oblasti sochařiny (rozdrobené sušenky) nebo malířství (malíř nahou holku napatlá barvou, ona se pak chvíli válí po plátně a dílo je hotové), tak si říkám, že může být snad jen líp, i kdyby to měl chrlit generátor náhodných čísel.
Sám jste to napsal, že umění nerozumíte a záhy jste to i vysvětlil. To je hezká seberflexe B-]
Príde mi to ako obdobie, kedy sa mobily učili prvýkrát rozpoznávať reč a dokonca niečo povedať. Ešte dlhá cesta. Strašne divná hudba 😃
Hm... Pořád lepší než Madonna. 😐
Dřív byla dobrá, pozdější tvorba už je horší no.
Umělá inteligence není kreativní a ještě hodně dlouhou dobu nebude. Ta skladba je slepenec všech možných jiných skladbeb, skladbou, harmonií a myšlenkou, bez hlavy a paty. Nedá se to vůbec poslouchat, protože jen co se tam začne vyvíjet nějaké téma, hned vzápětí je zrušeno a nahrazeno jiným. I když to třeba pro někoho vypadá úžasně a opravdu to na první poslech zní jako plnohodnotná skladba, prostě není. Nemá to duši.
Ono je to celkem logické, naučilo se to na nějakých datech, tak se dá čekat, že výsledek bude v podstatě mix toho, na čem se to učilo, ale to už je nějaký vývoj.Kdyby ke každé písni přiřadili třeba fotku nějaké krajiny a pak nechali vygenerovat něco nového na základě nové fotky krajiny, tak by to třeba dopadlo lépe, bylo by to víc podobné tomu, na čem se to učilo při podobné krajině.
Jak vlastně vzniká kreativita? Jestli se ten princip podaří odhalit a nějak uměle napodobit, pak by snad mohla být AI i kreativní. Takový začátek je ale podobný, jako když jsem kdysi zkusil začít skládat sám. Taky jsem kdysi vytáhl pár motivů ze starších skladeb, přidal něco svého a zkusil je poskládat do nové. Nebylo to úplně originální, ale člověk se na tom naučil postupy a principy, jak na to. A po nějakém čase se to v mozku tak nějak propojilo, v hlavě se najednou objevila nová písnička. Stačilo to zapsat na papír jako noty (přímo z hlavy bez jakéhokoliv nástroje), rozepsat pro více nástrojů a asi za rok jsme to natáčeli ve studiu ČR Brno. Jestli se tak nějak propracuje ke podobnému výsledku i nějaká ta AI, pak bude opravdu kreativní.
Kreativita je, když ze svých zkušeností, emocí, myšlenek, stvoříš dílo, které má nějaký obsah, něco se snaží říct, ať už epicky, nebo náladou, atd. Tohle je to, co počítač neumí a v dohledné době určitě umět nebude. Je to jako kdyby si člověk bez jakéhokoli talentu sedl k počítači a naťukal si tam nějakou písničku tím, že zremixuje pár skladeb a přidá si k tomu něco vlastního, protože ono to docela lehce na tom počítači jde udělat. Pár přátel na to pak řekne, ty jo, ty jsi dobrej, pěkný. Jenže umění není v technice, že člověk něco umí vytvořit, technika je samozřejmost. Umění je právě v tom, co se snažím tím dílem předat. A jak vidno z té generované skladby, ta je uplně prázdná, o ničem. Však ji také vytvořil stroj...
Už jsem si zvykl, že to co vyjde na Živě, je za pár dní na mobilmanii a naopak, ale toto už je teda síla..Pani redaktoři, navrhuji přejít na Open office, abyste se navzájem někdy taky viděli, případně zavést v redakci třeba nějaký komunikační systém (!) který očividně absolutně nemáte, je to takový solo projekt několika lidí...
LibreOffice je lepsi.
LOL 😃 Já měl na mysli "open office" ve smyslu otevřené kanceláře, kde nesedí každý izolovaně 😃
To je open space, někdy open space office.
Každopádně je Libre offic lepší než open space/office - otevřenej kancl.Ale já bych tipoval, že je to přesně opačně, že spolu právě jsou a místo toho aby se věnovali práci, tak hulej, chlastaj nebo čumendujou na blbý filmy.Vůbec bych se nedivil, kdyby to u nich vypadalo jako v tomto filmu:http://www.csfd.cz/film/391705-prazdniny-v-p... ...
Autor článku si plete dojmy s pojmy. To že nějaký počítač podle zadaného programu napíše skladbu neznamená, že je to umělá inteligence. Umělá inteligence to bude až bude dělat věci, které v jeho programu nejsou ničím zmíněny. Takže laskavě ze sebe nedělejte voly.
Už i já pochopil, že AI se dnes říká běžnému programu, který se funkcí nejvíce podobá viru. Není to pochopitelně úroveň naší AI nebo též silná AI.
Tak to jste asi moc nepochopil 🙂.
Zato ty ano, proto místo práce na té úžasné AI, sníš zde na ŽivěCZ, rozumím tomu dobře? Prosím, zde máš prostor pro své halucinace ... vyprávěj.
Jenom jestli ze sebe vola neděláte spíš vy. "Umělá inteligence" jako termín se používá dlouho a ty algoritmy se právě neřídí žádným programem. Prostě se naučí chování na vzorku dat a pak vrací výsledky i na data, na kterých se neučila. Ono se to používá převážně právě v těch případech, kdy se ani pořádně neví, jak by se daný problém řešil algoritmicky. Třeba rozeznávání písmen je s AI relativně jednoduché, ale mnohem složitější by bylo psát ručně program, který by to dělal a spolehlivě fungoval.
Tak to určitě dokážete vysvětlit, jak bude program v počítači dělat to co v něm není naprogramováno. Když spustím víckrát Total Commander, tak mohu čekat, že bude skládat básně nebo sám od sebe hrát novou písničku? Takže vola děláte spíše vy.
Umělá inteligence, tak jak jsem jí před nějakými dvaceti lety studoval, byla především o prohledávání stavových prostorů. Zjednodušeně a přeneseně do lidských pojmů tedy o schopnosti hledat analogie a dělat závěry, případně rozhodnutí na základě dříve zaznamenaných dat.UI dokonce nemusí mít ani schopnost se sama učit - u mnoha expertních systémů se to považuje za nežádoucí, protože se nikdy neví, co za šílenost by se ta bláznivá krabice zase naučila... Kupodivu o tom, že by UI měla dělat věci, které nikdo nenaprogramoval, nikdy nikdo na přednáškách nemluvil.
Proč je tu ten článek podruhé?A navíc, v popise videa je "French composer Benoît Carré arranged and produced the songs, and wrote the lyrics."To znamená, že AI udělala jen základní melodii, ale hudbu složil, napsal a nahrál člověk.
Pro mě by měla umělá inteligence člověku pomáhat, ne mu konkurovat ! Měla by pomáhat v lékařství, provádět miliardy analýz v krátkém čase a hledat třeba efektivní léky na rakovinu a jiné nemoci. Ostatně tyhle hudební pseudodílka od umělé inteligence jsou zatím otřesné a ke kvalitě skutečných The Beatles mají na míle daleko. A hlavně to nemá žádný rozumný smysl - hudba je tvořena člověkem pro radost, ne z povinnosti, kdo to nedokáže, protože nemá talent a bral by si na skládání jako berličku nějaké inteligentní programy, jen kvůli zisku, tak je normální ubožák.
"Pro mě by měla umělá inteligence člověku pomáhat, ne mu konkurovat !" šel bych dál, AI by měla chápat sebe (odlišný způsob uvažování a zpracování dat) i člověka, ale neměla by chtít se člověkem stát. Ani se snažit ho napodobovat, měla by s člověkem koexistovat v rámci jasných pravidel toho, že to bude on - člověk, kdo ji může kdykoliv terminovat (ukončit) a jí (AI) to přijde naprosto normální a přirozené.
No jelikož Bieber nedělá vyloženě pop už docela dlouho tak asi těžko.
Tzv. AI* nemá žádnou práci, odrhovačky na stejné brdo, ve stylu duc-duc-duc, které se nejlépe poslouchají, když je člověk "pod parou" ideálně ještě sjetý, není těžké napodobit. Nahrávací studia, už na to prakticky mají přednastavené šablony, které vytáhnou podle toho, jak která "celebrita" neumí zpívat (hru na nějaký nástroj, hudební sluch a znalost not, vynechám zcela záměrně).* K AI, lidé nemají pravdu, AI (silná AI) bude jednou mnohem výkonnější než člověk, jen zatím i odborníci přiznávají, že takovou nemají a ani ji neumí vytvořit. Doufají, že vývoj "základních nervových uzlů" (bio či digi neuronů) ve zrychleném procesu jim napoví, případně nějaká primitivní sama vznikne. Já s tím příliš nesouhlasím (ano reakci na podněty lze očekávat, ale co dál?), i naše lidská AI musela být procesem evoluce usměrňována, jinak by sice vznikla "nějaká AI", ale určitě ne "naše". Druhá věc je, že nejsem zastáncem toho, aby robot měl "naši AI" - k čemu? On je stroj (na disku či v robo-těle to je jedno), pokud to má být ON, musí mít svoji počítači blízkou AI, v ní je schopen dostihnout a předstihnout člověka, ne si hrát na lidský (bio) MOZEK.Osobní poznámka: Kdo se mnou nesouhlasí, by se měl zamyslet, co by taková (lidské podobná) AI např. vesmírné lodi udělala, kdyby jste ji dali příkaz, že má navést loď na kolizní kurz. Bude-li blízká člověku, neposlechne a začne se bránit, taková věc je nepřijatelná. AI si musí být vědoma své odlišnosti od člověka, své nahraditelnosti a své primární funkce, musí provést daný úkol bez sebemenšího zaváhání (strachu či jiných pocitů). A to mluvím o pokročilé AI, třeba i mnohem inteligentnější než lidská. Přesně zde začínají nesmyslné, filmové scénáře a taková AI je zhola nepřípustná!!
Názor byl 4× upraven, naposled 1. 10. 2016 23:08
Máš neska ňák rozkecáno.. 😀Možná by to chtělo úplně jiný (bio) HW. Protože ať vymyslím sebelepší neuronovou síť, tak ve finále se to "zkomolí" na klasickou posloupnost instrukcí v procesoru s klasockými podmínkami a cykly.
http://www.zive.cz/bleskovky/takto-zni-prvni... ... Vratil som sa v case? :-O
Kdoví, co když některý z těchto 2 podobných článků ve skutečnosti napsala AI? Když AI umí "skládat" písně podle databáze skladeb, třeba by tak nějak mohla poskládat, pardon "napsat", článek a vybrat k němu z databáze i jméno redaktora, který by za to mohl být odměněn? 😉
To je tu celkem normalni😝
Prostě (rádoby) bombastický titulky za každou cenu.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.