Věřím že si jednou stáhnu film s datovým tokem 800 kb/s s obrazem jak tetris a U.I. mi z něho udělá ostrej HD film bez tetrisu 😀
Tyjo konečně si zahraju starýho Duka Nukema v UltraHD !
Ale bude k tomu potřebovat připojení na superpočítač aby to běhalo plynule v reálnym čase s dostatečnym FPS 😀 Ale je to zajímavá myšlenka, většina těch fan remasterů jsou hrůzy který ničej původní atmosféru. Ta grafika z počítku plně 3D her je otřesná, to radši spritovou grafiku z Dooma a Duka 3D. 😀
Názor byl 1× upraven, naposled 6. 11. 2017 21:48
Umělá inteligence EnhanceNet-PAT si perfektně vymýšlí detaily při zvětšování a zaostřování malé nekvalitní fotky
Dá se to někde otestovat na valstních fotkách?
Na živě zase zveličují... Že by výsledek byl "perfektní" se opravdu říct nedá.
Nechápu ty mínusy... asi fandové kriminálky lasvegas
Z principu věci tohle může v nejlepším případě fungovat dobře ale jen na něco co někdo už vyfotil a síť to viděla. Když vyfotim něco unikátního tak že je to malý a půlka neni vidět, tak si s tim AI neporadí ani za 1000 let.
A vadí to? Zrekonstruovaná fotka lochnesky, nebo ufo, by byla stejně nedůvěryhodná. Prohnat takovým filtrem třeba filmy z počátku digitalizace, kterou jsou v PAL/NTSC a nikdo je nikdy nenaskenuje do lepšího rozlišení, jako u starých kinofilmů, tak to může být fajn. Mi nevadí, že si to strukturu listí na stromech domyslí podle naučených vzorů, ale bude tam a bude to vypadat líp.
Já myslim že v době počátku digitalizace se točilo do mnohem vyšší kvality a rozlišení než je výslednej výstup do TV nebo na DVD. Ty kamery určitě netočily v 720p. Teda aspoň doufam. U těch klasickejch kinofilmů je to pohoda, ale ty televizní kamery co se používaly třeba na seriály v 80. - 90. letech, tak to je tragédie.
Nevěřím... tohle tu bylo už mockrát a nikdy to nevypadalo dobře.Jediný kde to funguje tak u zvětšování grafiky - ale to už je zde dlouho - např. NNEDI v Avisynthu
Závist...
Bóže, co to chlastáte? Avisynth?Není lepší Absinth?
Ale to co na tý fotce neni si to nikdy domslet nemůže. To co dělaj v kriminálkách, že z rozpixelovaný fotky vytáhnou SPZ auta, to bude nesmysl vždycky. 😀
O přidávání detailů se ani nesnaží. Spíše je to způsob inteligentní interpolace, kdy je výsledek radikálně lepší než jenom obyčejné rozmazání.
Me naopak prijde, ze se o pridani detailu snazi. Na fotce toho ptaka jsou mista, kde je barva jednoho pixelu nahrazena spoustou dalsich a to v ruznych odstinech a barvach. Neco jako kdyz je na pixelu sedej flek a automat mi z toho udela cernej ctverecek a v nem treba 10x bilou tecku. Pokud by to byla interpolace, pak by proste jen udelal plynulejsi prechod barev mezi dvouma pixelama. Tady ale nema problem nakreslit presnou hranici. Podle me to bude cerpat z dalsich obrazku a podle zkusenosti bude dokreslovat detaily.
To není přesné. Koukněte na originální studii, jak to dělají:- https://arxiv.org/abs/1612.07919- http://webdav.tuebingen.mpg.de/pixel/enhancenet/Je to proces nahrazující několika algoritmů, umělá inteligence (supluje a) zasahuje až po několika jiných filtrech, kdy de facto jen "vyrovnává hrany", které vznikly při scalingu.
Názor byl 2× upraven, naposled 5. 11. 2017 15:01
Samozřejmě že to informace přidává, ale nemůže to nikdy domyslet uplně ztracenou informaci, jako třeba číslo na SPZ, může to tam domyslet něco jinýho, poobnýho, nebo to něčim nahradit, ale původní číslo je ztracený.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.