UMAX ActionBook 225T: Opravdu levná kvalita!

Už jste se pokoušeli kupovat nadupaný notebook za cenu o třídu nižšího? Že ne? Nyní máte šanci…
Firma Conquest a.s. - distributor notebooků UMAX, uvedl na trh notebook pod názvem UMAX ActionBook 225T. Za cenu 44 990 korun českých v něm najdete operační paměť 32 MB SDRAM (max. 128 MB), pevný disk o kapacitě 3,2 gigabajtů, čtyřiadvacetirychlostní CD-ROM a disketovou mechaniku. Z portů jsou to USB, VGA, TV Out, dále výstup na replikátor portů, dva PC sloty na dvě PC karty typu II nebo jednu typu III s technologií CardBus a nechybí ani infračervené rozhraní. To vše je doplněno aktivním displejem s úhlopříčkou 12,1palců.

To vše by bylo za nabídnutou cenu naprosto normální, jenže s procesorem AMD K6-2 333 MHz 3Dnow! a 4MB grafickou kartou s 3D podporou to už je cenová bomba!

Živě komentuje: Jenže pozor!!! Znalci dávají procesoru AMD K6-2 333 MHz 3Dnow! na trhu jen malou šanci. Mnoho výrobců, kteří sázejí na čipy firmy AMD, se dívají nejdříve na cenu a vybavují své notebooky standardní K6-2 procesory s 266 nebo 300 MHz, jež jsou cenami mezi 90 a 150 USD mnohem levnější než 300 dolarů drahý K6-2 na 333 MHz. Přesto je zajímavé, že navzdory této prognóze je UMAX ActionBook 225T vybaven právě tímto „drahým“ procesorem a to skoro za pusu (vzhledem k výbavě).

Já si kupovat notebook, nezvolil bych pravděpodobně žádný jiný. Když ho ConQuest nabízí tak levně…? Také vezmete-li v úvahu, že čtyřmegabajtovou grafickou kartou jsou vybavovány jen notebooky, jejichž cena přesahuje sto tisíc korun českých. Navíc je vhodná pro přehrávání dévédéček!

Váš názor Další článek: SmartSuite R10: Lotus boj nevzdává

Témata článku: Notebooky, Umax, Bomb, Notebooky levně

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů