Ultimátní DVD vypalovačka od Iomegy

Iomega včera představila první DVD vypalovačku, která podporuje všechny formáty, které si soupeřící firmy pro zápis dat na DVD média dovedly vymyslet. Proti Iomeze se staví Sony, která zlevňuje své DVD produkty.
Na veletrhu CeBit v New Yorku předvedla společnost Iomega zařízení Super DVD Drive 4x, které podporuje velké množství datových formátů určených pro zápis na optická média - DVD+RW 4x2.4x12, DVD-RW 4x2x12, DVD-RAM 3x, CD-RW 24x16x32. Iomega Super Drive se od konkurence odlišuje hlavně podporou formátu DVD-RAM. Součástí produktu je i speciální zálohovací software, který má usnadnit výběr vhodného média a operací pro různé typy uživatelů.

V nabídce společnosti, která tento týden oznámila také prodej padesáti milionté jednotky Zip drive, bude interní verze v ceně 329 dolarů a externí jednotka připojitelná prostřednictvím USB 2.0 s cenou 379 dolarů. Interní zařízení se v prodeji objeví v srpnu, externí DVD Super Drive bude do nabídky zařazeno o měsíc později. Prozatím společnost počítá pouze s přímým prodejem zákazníkům prostřednictvím vybraných dealerů a svého elektronického obchodu.

Iomega zároveň informovala, že zvažuje výrobu externího zařízení s podporou připojení pomocí fire-wire rozhraní.

DVD-RAM je formát, který umožňuje mnohonásobný přepis dat a více se hodí pro časté zálohy oproti jiným DVD formátům. Pro větší ochranu dat jsou k dispozici média uzavřená ve speciální cartridgi. Na trhu je několik typů médií, nejvyšší nabízená kapacita je 9,4 GB při zápisu na obě strany disku. Média určená pro tento formát zápisu jsou dražší než ostatní typy DVD médií, ale výrobci zaručují výrazně vyšší životnost oproti běžným DVD diskům. Spolu s vyšší cenou médií brání výraznému rozvoji formátu fakt, že DVD-RAM není kompatibilní s běžnými DVD přehrávači.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Softwarová výbava zahrnuje Iomega DVD Solutions Wizard, Iomega Automatic Backup, Iomega HotBurn Pro, Sonic MyDVD pro editaci digitálního videa, Sonic Cineplayer, MusicMatch Jukebox a Adobe ActiveShare pro archivaci digitálních obrázků.

Po představení nového produktu Iomegy oznámila společnost Sony zavedení 30 dolarové slevy na svou multiformátovou vypalovačku. Ta byla na trh uvedena v lednu s cenovkou 350 USD a v současnosti se prodává za 329. Po aplikaci slevy se cena dostane na příjemných 300 USD. Tato akce je ale časově omezena na období mezi 27. červnem a 31. červencem.

Diskuze (4) Další článek: Dozor nad akciovými trhy: s IM zacházejte stejně jako s emailem

Témata článku: DVD, Cenovka, Nabízená kapacita, Jukebox, Častá operace, Cartridge, Sonic, Vybraný formát, Drive, Vypalovačka, Wizard, Příjemná cenaDalší spin-off z bláznivého světa Borderlands je pravděpodobně na cestě

Další spin-off z bláznivého světa Borderlands je pravděpodobně na cestě

Zatímco se k nám chystá filmová adaptace, šušká se i o dalším herním titulu.

Michal Maliarov
BorderlandsSpekulace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Bez výčitek: respektovaní tvůrci přicházejí s nezáživnou aktualizací špionážního románu Toma Clancyho [recenze filmu]

Bez výčitek: respektovaní tvůrci přicházejí s nezáživnou aktualizací špionážního románu Toma Clancyho [recenze filmu]

V osobě autora předlohy, scenáristy, režiséra i hlavního hereckého představitele se tu sešla jména, která vzbuzovala velké naděje, co se týče výsledku a o to větší zklamání z něj panuje.

Marek Čech
Recenze filmů
Vy a počítač: Z kolika poskytovatelů jste vybírali při volbě domácího internetu?
Vladislav Kluska
Vy a počítačPřipojení k internetuInternet