Ukradli vám mobil? Dostanete nový!

Společnost The Phone House, britský prodejce mobilních telefonů, který před časem začal nabízet své služby i u nás, přichází s novou službou LifeLine. Svůj mobilní telefon můžete za patřičný poplatek pojistit.
Společnost The Phone House, britský prodejce mobilních telefonů, který před časem začal nabízet své služby i u nás, přichází s novou službou LifeLine. Svůj mobilní telefon můžete za patřičný poplatek pojistit proti (cituji): náhodnému zničení, vyplavení, zničení vodou či vlhkem, krádeži (s výjimkou krádeže z automobilu), ztrátě … čili proti událostem, kvůli kterým by se vás jiní prodejci politovali (ti slušnější), nebo vám rovnou ukázali dveře.

Když vám telefon někdo ukradne, nebo když mobil ztratíte, dostanete náhradní – stejný typ, nebo v případě, že stejný nebude k dispozici, telefon s lepšími parametry. Po dobu opravy Phone House poskytne náhradní mobil.

Skvělé! Bomba!
Ještě než začnete jásat, uvědomte si, že jako každé jiné pojištění, i službu LifeLine je třeba zaplatit. Existují dva stupně pojištění: Standard za 2 000 Kč a Gold za 3 500 Kč. Standard je vyhrazený pro telefony v předplacených sadách (i když nic nebrání, abyste si i k nim přikoupili Gold) a na rozdíl od vyššího typu vás neochrání od neautorizovaných hovorů, když si zloděj usmyslí, že si z vašeho telefonu popovídá s celým rodinným klanem. K LifeLine Gold patří také roční bonus a pokud dvanáct měsíců neuplatníte žádný pojistný nárok, můžete využít desetiprocentní slevy na nákup nového telefonu.

Zloději!
LifeLine se zatím nesetkává s velkým zájmem zákazníků. PhoneHouse sice této službě neposkytl žádnou propagaci a neví se o ní, větším důvodem ale bude deformovaný český trh s mobilními telefony. Obyčejný zákazník je ze všech stran masírovaný dotovanými cenami v řádu jednotek až stovek korun (velmi často se už k takovým cenám ani nepíše, že jejich podmínkou je uzavření dvouleté smlouvy s operátorem) a neuvědomuje si, že lepší mobilní telefon stojí s daní hodně přes deset tisíc. Nabídka Phone House připadá Čecháčkovi přinejmenším zlodějská: „Proč bych měl dávat dvojnásobek ceny svého mobilu za nějaké pojištění!?“

Přečtěte si smlouvu
Připadá mi ale zvláštní, že se některé údaje na reklamním letáku zásadně liší od informací v pojistné smlouvě. I když se v reklamě jasně praví, že „pojistění LifeLine nás ochrání před vyplavením nebo zničení vodou či vlhkem“, ve smlouvě je pravý opak: „Práva a plnění uvedená v této části se nevztahují na poškození, ztrátu nebo odcizení přístroje pokud byla způsobena plísní, vlhkostí, mokrem nebo korozí.“ Obávám se, že smlouva má větší právní hodnotu.

Britské způsoby do české džungle
O Phone House má cenu uvažovat i z jiných důvodů, než je jen pojištění LifeLine. Společnost garantuje nejnižší ceny mobilních telefonů (když objevíte někde levnější, vrátí vám 110 % rozdílu ceny), k mobilu dostanete dva roky záruku, telefon můžete čtrnáct dnů jen zkoušet a když se vám nebude líbit, můžete jej vyměnit za jiný model.
Diskuze (3) Další článek: Ušetřili jsme lidské síly

Témata článku: Mobilní telefon, Gold, Nový, T mobile mobilní telefony, Bomb, Telefon, House, Phone, Lifeline, Obyčejný zákazník, DOS, Mobilní telefony na Heureka.czRecenze mobilu Samsung Galaxy A52s 5G. Výkonnější čipset dostal po půl roce zelenou

Recenze mobilu Samsung Galaxy A52s 5G. Výkonnější čipset dostal po půl roce zelenou

** Otestovali jsme oživenou stálici střední třídy ** Galaxy A52s podědil to nejlepší po Galaxy A52, navrch přidává výrazně výkonnější čipset ** Střední třída má nový bestseller, který se dočká tří velkých updatů Androidu. A to je stále rarita

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
I Firefox „šmíruje“. Vznikl proto jeho čistší klon LibreWolf
Lukáš Václavík
ProhlížečeSoftwareFirefox
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály