Microsoft | Twitter | macOS

Úkolovník od Microsoftu i aplikace Twitteru míří na macOS

Jednoduchý úkolovník To-Do Microsoft aktualizuje pravidelně, doposud byl ale dostupný pouze pro Windows a mobilní platformy. Nyní ale přichází aplikace i pro macOS. Tu navíc na podzim získá i sociální síť Twitter.

Aplikace To-Do pro macOS je funkčně identická se svými protějšky z Windows a Androidu a iOS. Umožňuje tak jednoduchou správu úkolů napříč zařízeními. Synchronizace zde probíhá skrze účet Microsoftu a jsou integrovány i do Outlooku. Jednotlivé seznamy úkolů lze sdílet s ostatními a nahrávat můžete přílohy až o velikosti 25 MB na soubor. Služba je přitom kompletně zdarma. Dostupná je skrze Mac App Store.

Klepněte pro větší obrázek 
Aplikaci To-Do již můžete používat i na macOS.

Microsoft ale není jediný, který přidává aplikace na macOS. Zamíří sem i Twitter, který svou starou neaktualizovanou aplikaci ukončil v minulém roce. Ten zde ale nebude hned, využije totiž Project Catalyst, který umožňuje vývojářům využít základ aplikací pro iOS a snadno je importovat do desktopového operačního systému. Aplikace jako taková bude díky tomu umět využívat všechny nativní funkce systému a nebude chybět ani podpora tmavého režimu či notifikací.

Sociální síti se díky tomuto projektu značně usnadní vývoj, kdy nebude třeba vyvíjet další samostatnou aplikaci. To je ostatně i důvod, proč například na Windows najdete v rámci Microsoft Store aplikaci, která je „pouze" zabalené UWP. Na novinku na macOS si ale budeme muset počkat na podzim, vyjde společně s verzí Catalina.

Diskuze (1) Další článek: Airbus se inspiroval ve světě ptáků – mávající konce křídel mají snížit vliv turbulencí

Témata článku: Software, Microsoft, Apple, Windows, Sociální sítě, Operační systémy, Twitter, iOS, macOS, Microsoft Store, Outlook, Catalina, Aplikace, Windows a Android, Mac App Store, UWP


Určitě si přečtěte

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

** Typické žluté obálky z Číny už před lety zavalily nejen Českou poštu ** Pokud ale něco stojí dolar, často tomu odpovídá i kvalita ** Jak vypadají příklady těch nejbizarnější šmejdů?

Jakub Čížek | 150

Jak zpomalit Windows: Tipy na osvědčené brzdy, které vás zastaví v práci

Jak zpomalit Windows: Tipy na osvědčené brzdy, které vás zastaví v práci

** Hledali jsme činnosti, které zpomalují počítač s Windows ** Chcete mít počítač co nejrychlejší? Dělejte všechno přesně naopak!

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 42

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 38

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

** Poradíme, jaký se teď vyplatí koupit hardware ** Procesory, desky, paměti, grafické karty... je z čeho vybírat ** Počítač ale nemusíte skládat, ukážeme i výhodné hotové počítače

Stanislav Janů | 8Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch