Microsoft | macOS | Twitter

Úkolovník od Microsoftu i aplikace Twitteru míří na macOS

Jednoduchý úkolovník To-Do Microsoft aktualizuje pravidelně, doposud byl ale dostupný pouze pro Windows a mobilní platformy. Nyní ale přichází aplikace i pro macOS. Tu navíc na podzim získá i sociální síť Twitter.

Aplikace To-Do pro macOS je funkčně identická se svými protějšky z Windows a Androidu a iOS. Umožňuje tak jednoduchou správu úkolů napříč zařízeními. Synchronizace zde probíhá skrze účet Microsoftu a jsou integrovány i do Outlooku. Jednotlivé seznamy úkolů lze sdílet s ostatními a nahrávat můžete přílohy až o velikosti 25 MB na soubor. Služba je přitom kompletně zdarma. Dostupná je skrze Mac App Store.

Klepněte pro větší obrázek 
Aplikaci To-Do již můžete používat i na macOS.

Microsoft ale není jediný, který přidává aplikace na macOS. Zamíří sem i Twitter, který svou starou neaktualizovanou aplikaci ukončil v minulém roce. Ten zde ale nebude hned, využije totiž Project Catalyst, který umožňuje vývojářům využít základ aplikací pro iOS a snadno je importovat do desktopového operačního systému. Aplikace jako taková bude díky tomu umět využívat všechny nativní funkce systému a nebude chybět ani podpora tmavého režimu či notifikací.

Sociální síti se díky tomuto projektu značně usnadní vývoj, kdy nebude třeba vyvíjet další samostatnou aplikaci. To je ostatně i důvod, proč například na Windows najdete v rámci Microsoft Store aplikaci, která je „pouze" zabalené UWP. Na novinku na macOS si ale budeme muset počkat na podzim, vyjde společně s verzí Catalina.

Diskuze (1) Další článek: Airbus se inspiroval ve světě ptáků – mávající konce křídel mají snížit vliv turbulencí

Témata článku: Software, Microsoft, Apple, Windows, Sociální sítě, macOS, Operační systémy, Twitter, iOS, Microsoft Store, Outlook, APL, Mac App Store, UWP, Windows a Android, Catalina, Aplikace

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5