Nasdílet si internet z telefonu třeba do notebooku není těžké. Jde to kabelem i přes Wi-Fi a oba způsoby mají své výhody.
Sdílení internetu z telefonu je známé už od dob připojení GPRS, kdy bylo potřeba propojovat telefony s počítačem pomocí speciálních kabelů, instalovat ovladače k modemu, nastavovat v telefonu přístupové body atd. Práce na celé odpoledne, zážitek na celý život.
Dnes jsme naštěstí jinde. Moderní smartphony umí sdílet internet přes kabel nebo Bluetooth, ale nejjednodušší je to přes Wi-Fi, kdy z telefonu vlastně uděláte router. Pak se stačí přihlásit k právě vytvořené síti, zadat heslo a internet z telefonu můžete používat třeba na notebooku, v terénu na chytrém fotoaparátu atd. A nemusí jít jen o internet, občas je zapotřebí mít dvě zařízení na stejné síti kvůli sdílení dat, což Wi-Fi hotspot také řeší.
Zároveň s tím je nutné upozornit: používání Wi-Fi hotspotu telefon zahřívá a spotřebovává baterii. Maximální počet připojených zařízení je omezený. A dávejte si pozor na FUP. Opatrně také na volání; pokud jste na 5G, LTE nebo 3G, neměl by být problém vyřídit hovor a zároveň nepřerušit vysílání Wi-Fi. Praxe je ale jiná a občas se stane, že se Wi-Fi po dobu hovoru prostě vypne. U 2G se vypnou data pokaždé.
Nastavení pro Android
Ne u všech Androidů je stejné názvosloví, ale v principu zůstává funkčnost stejná. Vstupte do Nastavení a pak najděte záložku Připojení. 1 Starší Androidy tuto položku nemají, takže pátrejte po něčem jako další možnosti bezdrátových sítí atd. Dále hledejte Mobilní hotspot a Sdílení připojení. 2 Někdy se používá také název tethering.


Pokračování článku patří k prémiovému obsahu
Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně