Udělejte si ze svých Windows Macintoshe!

[oživeno] Narazili jsme na zajímavý prográmek, jehož pomocí budou vaše Windows vypadat jako byste pod stolem měli jablíčkový stroj. Ocení ho nejen ti, co používali Maca a okolnosti je dovedly k Windows, je tu i vzhled á la OS/2 a další.
Narazili jsme na zajímavý prográmek, jehož pomocí budou vaše Windows vypadat jako byste pod stolem měli jablíčkový stroj. Ocení ho nejen ti, co používali Maca a okolnosti je dovedly k Windows, je tu i vzhled á la OS/2 a další.

Tento prográmek se jmenuje WindowBlinds, jeho číslo verze není nikterak vysoké – 0.35 – dají se tak tušit občasné problémy, ale jak jsme si zkusili, funguje velmi dobře i pod Windows NT. Po zapnutí si vyberete z několika přednastavených stylů prostředí, podporovány jsou MacOs, BeOs, OS/2, a další modifikované verze běžného prostředí s texturovanými podklady dialogů a oken.

Nedoporučuji zkoušet styl BeOS, který změní celou titulkovou lištu okna na malou záložku vlevo nahoře. Je to efektní, ale špatně se to vrací zpět do normálu. Jediné pozorovatelné potíže byly snad s ICQ, kterému tento program zakryje minimalizační tlačítko, hloupě se tedy hlavní panel ICQ odstraňuje z plochy.

Program se dá dále konfigurovat, a jedna z prvních vašich akcí zřejmě povede k odstranění efektní byť zbytečné textury v dialogových oknech a oknu s obsahem složky. Stejně tak umí zploštit vystouplá tlačítka do moderního plochého stylu.

Pokud jste měli Macintoshe, bude se vám program líbit, pokud si chcete jen tak zablbnout se svým prostředím, potěší vás také. Nahrát si jej můžete zde (velikost 1,2 MB)

Originální server je nějak nedostupný, dal jsem program proto ke stažení i na Živě.

Váš názor Další článek: Dell poráží Compaq v prodeji počítačů

Témata článku: Windows, Přednastavený styl, Moderní stroj


Určitě si přečtěte

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

** Čeští vědci pod vedením Tomáše Jungwirtha vyvíjí nový typ revolučního paměťového čipu ** Zatímco v současnosti elektronika pracuje s elektrony, v budoucnu to budou spiny elektronů ** Čipy budou moci být klidně i 1 000x rychlejší a úspornější

Karel Javůrek | 32

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

** Jak by to dopadlo, kdyby na světovou metropoli či do nedalekého moře dopadl velký asteroid? ** Simulovali to odborníci z University of Southampton ** Výsledky jsou velmi zajímavé

Petr Kubala | 32

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

** Total Commander je na Windows takřka legendou ** Licence však stojí více než tisíc korun ** Našli jsme pro vás deset alternativ dostupných zdarma

Karel Kilián | 141

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Vladislav Kluska | 36


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji