Udělejte si ze svých Windows Macintoshe!

[oživeno] Narazili jsme na zajímavý prográmek, jehož pomocí budou vaše Windows vypadat jako byste pod stolem měli jablíčkový stroj. Ocení ho nejen ti, co používali Maca a okolnosti je dovedly k Windows, je tu i vzhled á la OS/2 a další.
Narazili jsme na zajímavý prográmek, jehož pomocí budou vaše Windows vypadat jako byste pod stolem měli jablíčkový stroj. Ocení ho nejen ti, co používali Maca a okolnosti je dovedly k Windows, je tu i vzhled á la OS/2 a další.

Tento prográmek se jmenuje WindowBlinds, jeho číslo verze není nikterak vysoké – 0.35 – dají se tak tušit občasné problémy, ale jak jsme si zkusili, funguje velmi dobře i pod Windows NT. Po zapnutí si vyberete z několika přednastavených stylů prostředí, podporovány jsou MacOs, BeOs, OS/2, a další modifikované verze běžného prostředí s texturovanými podklady dialogů a oken.

Nedoporučuji zkoušet styl BeOS, který změní celou titulkovou lištu okna na malou záložku vlevo nahoře. Je to efektní, ale špatně se to vrací zpět do normálu. Jediné pozorovatelné potíže byly snad s ICQ, kterému tento program zakryje minimalizační tlačítko, hloupě se tedy hlavní panel ICQ odstraňuje z plochy.

Program se dá dále konfigurovat, a jedna z prvních vašich akcí zřejmě povede k odstranění efektní byť zbytečné textury v dialogových oknech a oknu s obsahem složky. Stejně tak umí zploštit vystouplá tlačítka do moderního plochého stylu.

Pokud jste měli Macintoshe, bude se vám program líbit, pokud si chcete jen tak zablbnout se svým prostředím, potěší vás také. Nahrát si jej můžete zde (velikost 1,2 MB)

Originální server je nějak nedostupný, dal jsem program proto ke stažení i na Živě.

Váš názor Další článek: Dell poráží Compaq v prodeji počítačů

Témata článku: Windows, Moderní stroj, Přednastavený styl


Určitě si přečtěte

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

** Toto jsou tipy Živě.cz na příslušenství k počítači, se kterým neuděláte chybu ** Klávesnice, myši, tiskárny, sluchátka... ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 26

Užitečné funkce ve Windows 10, o kterých možná ani nevíte

Užitečné funkce ve Windows 10, o kterých možná ani nevíte

** Operační systém Windows 10 nabízí spoustu užitečných drobností ** O některých funkcích mnoho uživatelů není ** Ukážeme vám některé užitečné vychytávky

Vladislav Kluska | 86

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 36