Praha | Uber | Taxi

Uber zavádí v Praze službu Taxi. Objednáte i zaplatíte v aplikaci, cenu ale určí taxametr

Uber se od počátku svého počínání pohybuje v hledáčku zákonodárců i klasických taxi služeb, pro které je konkurencí. Oproti nim se ale vyhýbá přísné legislativě a tak má snazší podnikání. Nyní ale firma přichází s novou službou Taxi, která umožní objednat si klasického řidiče.

Nová služba Uber Taxi funguje podobně, jako ostatní aplikace pro taxi služby. Přidává přitom výhody, které mají stávající uživatelé Uberu. Stačí tedy vyhledat požadovanou trasu a vybrat si, který vůz chcete zvolit. Aplikace vám dá na výběr, zda chcete klasický Uber, Uber Black s luxusnějšími vozy, nebo nově i taxi. Zde přitom s Uberem mohou spolupracovat klasičtí řidiči s oprávněním a označením taxi na automobilech.

b8cb9fe1-e6a4-4849-bfff-357b698df16d 
V Praze jsou nově na výběr i klasické vozy taxi.

Tím se firma vyhýbá největší kritice, kdy skrze platformu mohou jezdit i běžní řidiči – podle slov Uberu totiž neprovozuje taxi službu. Po nástupu do Uber Taxi řidič potvrdí jízdu v aplikaci a zapne taxametr, který i určí finální částku. Tu následně řidič zadá do Uberu a zákazníkovi je automaticky stržena z kreditní karty či jiné platební metody v aplikaci.

Pro uživatele se tak nejedná o žádný krok navíc a přitom může využít další vozy. Ty s označením taxi přitom mohou využívat i speciální pruhy ve městě apod. Uber tak jde od přímé konkurence s dalšími aplikacemi, jako je třeba populární Liftago.

Diskuze (18) Další článek: Ruští nadšenci si postavili vlastní Cybertruck. Teď ho nabízejí k prodeji za čtvrt milionu korun

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,