Praha | Uber | Taxi

Uber zavádí v Praze službu Taxi. Objednáte i zaplatíte v aplikaci, cenu ale určí taxametr

Uber se od počátku svého počínání pohybuje v hledáčku zákonodárců i klasických taxi služeb, pro které je konkurencí. Oproti nim se ale vyhýbá přísné legislativě a tak má snazší podnikání. Nyní ale firma přichází s novou službou Taxi, která umožní objednat si klasického řidiče.

Nová služba Uber Taxi funguje podobně, jako ostatní aplikace pro taxi služby. Přidává přitom výhody, které mají stávající uživatelé Uberu. Stačí tedy vyhledat požadovanou trasu a vybrat si, který vůz chcete zvolit. Aplikace vám dá na výběr, zda chcete klasický Uber, Uber Black s luxusnějšími vozy, nebo nově i taxi. Zde přitom s Uberem mohou spolupracovat klasičtí řidiči s oprávněním a označením taxi na automobilech.

Klepněte pro větší obrázek 
V Praze jsou nově na výběr i klasické vozy taxi.

Tím se firma vyhýbá největší kritice, kdy skrze platformu mohou jezdit i běžní řidiči – podle slov Uberu totiž neprovozuje taxi službu. Po nástupu do Uber Taxi řidič potvrdí jízdu v aplikaci a zapne taxametr, který i určí finální částku. Tu následně řidič zadá do Uberu a zákazníkovi je automaticky stržena z kreditní karty či jiné platební metody v aplikaci.

Pro uživatele se tak nejedná o žádný krok navíc a přitom může využít další vozy. Ty s označením taxi přitom mohou využívat i speciální pruhy ve městě apod. Uber tak jde od přímé konkurence s dalšími aplikacemi, jako je třeba populární Liftago.

Diskuze (18) Další článek: Ruští nadšenci si postavili vlastní Cybertruck. Teď ho nabízejí k prodeji za čtvrt milionu korun

Témata článku: Software, Mobilní aplikace, Praha, Uber, Taxi, Cestování, Sdílená ekonomika, Řidič, Nová služba, Vůz, Služba, Aplikace, Liftago, Taxametr


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 118Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu