Uber začal nabízet předplatné pro časté zákazníky. Slibuje jim nižší ceny jízd

Uber začal nabízet předplatné pro časté zákazníky. Slibuje jim nižší ceny jízd

Není den, kdy by se neobjevila zpráva o nějaké předplatitelské službě. V dnešní době nějakou mají nebo plánují téměř všechny velké technologické firmy. Nově i Uber - oznámil, že ve vybraných amerických městech začal nabízet službu nazvanou Ride Pass. Společnost to uvedla na svém blogu.

Služba je aktuálně dostupná pouze v Los Angeles, Austinu, Orlandu, Denveru a Miami. V Los Angeles je nejdražší, stojí 24,99 dolarů (zhruba 560 korun) za měsíc a v ostatních čtyřech městech 19,99 dolarů (zhruba 450 korun) za měsíc. Do jakých měst a zemí se bude předplatné rozšiřovat, aktuálně není známo.

Smyslem Ride Pass nicméně je dát lidem možnost mít neustále jednotné ceny a vyhnout se výkyvům, které jsou obvykle způsobeny denní dobou, počasím, velkou poptávkou a podobnými jevy - stejná cesta může u Uberu za různých podmínek stát hodně rozdílné peníze. Ride Pass zajistí, že cena bude vždy stejná.

To znamená, že pokud často jezdíte v exponované časy, díky Ride Pass budete mít cenu nižší. Cena totiž bude stanovena na základě historických dat. Za tuto jistotu nižší ceny ale musíme zaplatit poplatek, takže nová služba se vyplatí hlavně lidem, kteří Uber využívají často. Množství jízd nebude v rámci Ride Pass omezeno.

Podmínky pro řidiče zůstávají stejné, za člověka dostanou zaplaceno stejně, jako kdyby Ride Pass nevlastnil, dodal Uber.

Svou předplatitelskou službu tento měsíc představil i konkurent Uberu Lyft. Jmenuje se All-Access Plan a za 299 dolarů měsíčně dává lidem možnost využít 30 jízd v hodnotě až 15 dolarů. Pokud jízda stojí více, člověk rozdíl doplatí.

Váš názor Další článek: Španělsko vyhlásilo válku homeopatii: Ukončilo prodej zhruba 12 000 „léků“

Témata článku: Uber, Předplatné, Sdílená ekonomika, Denver, Historická data, Los Angeles, Jednotná cena, Orlando, Miami, Výkyv, Plana, Předplatitelská služba, Cena, Podobný jev, Passo, Jízda, Častý zákazník, Velká poptávka, Dolar, Poplatek, Austin, Stejná cesta, Dnešní doba, Nová služba, Nízká cena, Nejprodávanější drony na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

Jakub Čížek | 167

Jakub Čížek
FedoraOperační systémyLinux
Můžete mít dvakrát rychlejší VDSL? Mapa Cetinu ukazuje, kde je dostupný bonding
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 36

David Polesný
VánoceNotebooky
Technici nestíhají. Cetin dočasně přerušil zavádění VDSL bondingu
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

** Firmy i organizace včetně EU připravují etické kodexy pro A.I. ** Vědci z Madridu zkoumali, jestli je budeme moci aplikovat na A.I. 2.0 ** A je tu háček, superinteligence pro nás totiž bude neuchopitelná

Jakub Čížek | 84

Jakub Čížek
Umělá inteligence

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní