Uber

Uber začal nabízet předplatné pro časté zákazníky. Slibuje jim nižší ceny jízd

Uber začal nabízet předplatné pro časté zákazníky. Slibuje jim nižší ceny jízd

Není den, kdy by se neobjevila zpráva o nějaké předplatitelské službě. V dnešní době nějakou mají nebo plánují téměř všechny velké technologické firmy. Nově i Uber - oznámil, že ve vybraných amerických městech začal nabízet službu nazvanou Ride Pass. Společnost to uvedla na svém blogu.

Služba je aktuálně dostupná pouze v Los Angeles, Austinu, Orlandu, Denveru a Miami. V Los Angeles je nejdražší, stojí 24,99 dolarů (zhruba 560 korun) za měsíc a v ostatních čtyřech městech 19,99 dolarů (zhruba 450 korun) za měsíc. Do jakých měst a zemí se bude předplatné rozšiřovat, aktuálně není známo.

Smyslem Ride Pass nicméně je dát lidem možnost mít neustále jednotné ceny a vyhnout se výkyvům, které jsou obvykle způsobeny denní dobou, počasím, velkou poptávkou a podobnými jevy - stejná cesta může u Uberu za různých podmínek stát hodně rozdílné peníze. Ride Pass zajistí, že cena bude vždy stejná.

To znamená, že pokud často jezdíte v exponované časy, díky Ride Pass budete mít cenu nižší. Cena totiž bude stanovena na základě historických dat. Za tuto jistotu nižší ceny ale musíme zaplatit poplatek, takže nová služba se vyplatí hlavně lidem, kteří Uber využívají často. Množství jízd nebude v rámci Ride Pass omezeno.

Podmínky pro řidiče zůstávají stejné, za člověka dostanou zaplaceno stejně, jako kdyby Ride Pass nevlastnil, dodal Uber.

Svou předplatitelskou službu tento měsíc představil i konkurent Uberu Lyft. Jmenuje se All-Access Plan a za 299 dolarů měsíčně dává lidem možnost využít 30 jízd v hodnotě až 15 dolarů. Pokud jízda stojí více, člověk rozdíl doplatí.

Váš názor Další článek: Španělsko vyhlásilo válku homeopatii: Ukončilo prodej zhruba 12 000 „léků“

Témata článku: Uber, Předplatné, Sdílená ekonomika, Jednotná cena, Denver, Orlando, Častý zákazník, Historická data, Nízká cena, Dnešní doba, Služba, Plana, Passo, Jízda, Stejná cesta, Los Angeles, Poplatek, Nová služba, Dolar, Cena, Velká poptávka, Předplatitelská služba, Miami, Podobný jev, Austin


Určitě si přečtěte

Levný televizor místo drahého 4K HDR monitoru? Na co si musíte dát pozor

Levný televizor místo drahého 4K HDR monitoru? Na co si musíte dát pozor

** 43", 4K, 60 Hz a HDR k tomu za deset tisíc ** Televizor takových parametrů stojí téměř polovinu, co monitor ** Využití televize jako monitoru přináší řadu kompromisů, ale jde to

Tomáš Holčík | 63

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 67

Užitečné funkce ve Windows 10, o kterých možná ani nevíte

Užitečné funkce ve Windows 10, o kterých možná ani nevíte

** Operační systém Windows 10 nabízí spoustu užitečných drobností ** O některých funkcích mnoho uživatelů není ** Ukážeme vám některé užitečné vychytávky

Vladislav Kluska | 86Aktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí