Uber

Uber si spletl desetinnou čárku, zákazníkům účtoval stokrát více

Chyba, kterou pravděpodobně nikdy nechcete zažít, se v uplynulých dnech stala Uberu. Služba začala zákazníkům účtovat za jízdu stokrát vyšší částku, než měla. Způsobila to chyba v aplikaci, která posunula desetinnou čárku o dvě pozice vedle. Firma se již za problém omluvila a slíbila, že peníze vrátí.

Pro mnohé lidi to muselo být nemilé překvapení. Twitter se jen hemží stížnostmi, ve kterých si uživatelé stěžují, že jeli s Uberem a ten si z jejich účtu stáhl násobně větší částku. Jednomu člověku firma například strhla místo 20,53 dolarů 2 053 dolarů. 

„Uber si za mojí 15minutovou jízdu strhl 1 484 dolarů! To je stokrát více, než je na mé účtence. Mám z toho opravdu velké obavy, prosím pomozte zní,“ zní stížnost, která přistála na stránce podpory společnosti.

„Uber si prostě vzal 1 139 dolarů místo 11,39 dolarů, které mi měl stáhnout,“ stojí v další.

Lidé si rovněž stěžují, že Uber na dotazy nereaguje a oni nevědí, s kým problém řešit. „Kontaktoval jsem Uber a Uber Support, protože mi strhli 1 006 dolarů za cestu, která měla stát 10,06 dolarů a pořád mi nikdo neodpověděl a není tu žádné telefonní číslo. Nacházíme se fakt v technologické budoucnosti,“ píše rozhněvaný zákazník.

Problém se vyskytl zejména v Americe, konkrétně ve Washingtonu a San Diegu, ale objevily se informace, že chybu zažili i lidé v Paříži. Je tak možné, že šlo o celosvětovou záležitost. Na některých místech musí uživatelé řešit, že jim banky v návaznosti zablokovaly karty, jelikož transakce působila podezřele. 

Uber se ve vyjádření pro Washington Post hromadně zákazníkům omluvil a sdělil, že chyba je již opravena. Podle svých slov si je vědom, jak frustrující zážitek to musel být. Všechny stržené peníze budou automaticky vráceny, uživatelé o ně nemusí osobně žádat. 

Diskuze (28) Další článek: Umělá inteligence vyvinula nadějnou vakcínu proti chřipce

Témata článku: Uber, Sdílená ekonomika, Paříž, Zákazníci, Amerika, Dolar, Washington Post, Chyba, Čárka, Desetinná čárka


Určitě si přečtěte

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 110

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 31

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 47Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch