Cestování | Taxi | Uber

Uber si posvítí na svou flotilu. Funkce RideCheck ohlásí sjetí z trasy i případnou nehodu

Uber si posvítí na svou flotilu. Funkce RideCheck ohlásí sjetí z trasy i případnou nehodu

V loňském roce Uber představil bezpečnostní funkci RideCheck, která využívá senzory v telefonech řidiče a cestujícího k detekci neobvyklého chování. Nyní firma oznámila, že funkci aktivuje uživatelům ve Spojených státech a následně počítá s jejím uvolněním i v rámci dalších zemí.

Funkce využívá faktu, že většina chytrých telefonů je vybavena různými senzory, jako jsou gyroskop, akcelerometr či GPS. Tyto technologie hodlá nyní Uber využívat k pasivní ochraně svých zákazníků. Detekuje například podezřelé sjetí z trasy, nebo že vozidlo dlouho stojí na jednom místě.

Jak funguje Uber RideCheck?

Uber představuje funkci RideCheck videem, ve kterém vysvětluje její základní principy. Aktivuje se automaticky po zahájení jízdy a pokud aplikace zaznamená nějaké nestandardní chování – například neplánované zastavení – dotáže se uživatele i řidiče, zda nepotřebují pomoc. V případě, že je vše v pořádku, stačí to dát přes aplikaci najevo.

V opačné situaci se zobrazí nabídka, přes kterou uživatel může kontaktovat podporu, zavolat na tísňovou linku nebo ohlásit havárii. Podobně to funguje i v situaci, kdy hodnoty zaznamenané senzory telefonu naznačují, že mohlo dojít k autonehodě. K zamezení falešných detekcí se používá strojové učení.

Uber testoval tuto funkci od loňského roku v pilotním programu a po jejím vyladění a zdokonalení ji nyní hodlá nasadit všem svým uživatelům – řidičům i cestujícím v rámci USA. Následně hodlá pokračovat i na dalších trzích, nicméně zatím neuvedl, které země se mohou těšit jako první.

Váš názor Další článek: Google se snaží umožnit hledání v obsahu videí. Je tu první pokus, který využívá kontextové záložky

Témata článku: USA, Doprava, GPS, Cestování, Taxi, Uber, Sdílená ekonomika, Detekce, Uživatelé, Flotila, Sjetí, Senzor, Funkce, Případná nehoda, Telefon, Trasa


Určitě si přečtěte

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 24

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 32Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF