Uber | Sdílená ekonomika

Uber se na letištích promění v navigaci. Ukáže cestu od zavazadlového pásu až k autu

Navigování se po letištích je často velmi stresová záležitost, zvlášť když jde o obrovská letiště, jako například v Londýně. Člověk si mnohdy chce po příletu objednat Uber, ale neví, kam jít, ani jak dlouho na požadovanou lokaci půjde. Objednávání si auta tak míru stresu zvyšuje. Nová funkce Uberu to ale může změnit.

 

Alternativní taxislužba před nadcházející cestovatelskou sezónou připravila novinku, která přesně na tyto situace myslí. Má pomoci všem uživatelům, kteří se ocitnou na neznámém letišti, chtějí si objednat auto, ale tápou s efektivní navigací po příletovém terminálu. 

První součástí novinky je série přesných instrukcí, kudy se po terminálu pohybovat. Jakmile si uživatel po příletu otevře aplikaci Uberu a vyjádří zájem o objednání vozu, aplikace mu ukáže postupně několik fotek a psaných doporučení, kudy se od zavazadlového pasu vydat, aby cestovatel bezproblémově dorazil na plochu určenou pro auta Uberu.

Snímek obrazovky 2023-03-07 v 16.33.33.png
Náhled, jak bude Uber zobrazovat instrukce pro pohyb po příletových terminálech

Tato funkce je nově k dispozici na 30 světových letištích, včetně toho v Paříži, Londýně (Heathrow), Madridu, Římě, Bostonu, Chicagu, New Yorku, Torontu nebo Washingtonu. V dalších bude k dispozici během následujících měsíců.

Druhou součástí novinky je údaj s odhadem, kolik času přesun od letadla na místo vyzvednutí bude trvat. Uživatel tak bude vědět, jak moc dopředu si auto objednat a potenciálně odpadne čekání před terminálem. Tento údaj by se podle oznámení Uberu měl začít objevovat už brzy na 400 letištích po celém světě.

Podle předpokladu by mělo být zahrnuto i pražské letiště, zvlášť, když je Uber čerstvě jeho oficiální taxislužbou. Nicméně tohle jsou funkce, které uživatelé ocení spíše v zahraničí, než na svém domovském letišti.

Zdroj: Tisková zpráva Uber

Váš názor Další článek: Na stále více snímcích pořízených Hubbleovým vesmírným dalekohledem jsou vidět satelity

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,