Uber | Taxi | Zvířata

Uber Pet: taxíkem bude možné přepravovat zvířata, řidič se o tom dozví předem

Uber Pet: taxíkem bude možné přepravovat zvířata, řidič se o tom dozví předem

Uber spouští ve Spojených státech pilotní provoz služby, označované jako Uber Pet. Díky této novince dostanou zákazníci možnost objednat si jízdu i se svým čtyřnohým mazlíčkem. Provozovatel tak reaguje na skutečnost, že 36 % amerických domácností vlastní psa, se kterým občas může být nutné se někam přepravit.

Dle dosavadních pravidel museli řidiči Uberu akceptovat pouze asistenční psy, doprovázející například osoby se zrakovým postižením. Ostatním klientům bylo doporučeno, aby před jízdou sami prostřednictvím aplikace kontaktovali řidiče s upozorněním, že chtějí přepravovat zvíře. Pak bylo na rozhodnutí řidiče, zda zákazníka se čtyřnohým pasažérem přijme, nebo odmítne.

Uber Pet v akci

Funkce Uber Pet má zjednodušit proces komunikace mezi zákazníkem a řidičem ohledně přepravy zvířat. V minulosti již probíhalo její testování v zemích Latinské Ameriky a Asii, konkrétně v Brazílii, Mexiku či Singapuru. Nyní se provozovatel aplikace pro osobní přepravu rozhodl přijít s touto možností ve Spojených státech.

Jak to bude fungovat? Od středy 16. října přibude klientům ve městech Austin, Denver, Nashville, Minneapolis-St. Paul, Philadelphia, Phoenix a Tampa Bay v aplikaci nová možnost Uber Pet. Stisknutím tlačítka klient oznámí požadavek na přepravu se zvířetem, za což mu bude účtován příplatek ve výši 3 až 5 dolarů (70 až 120 Kč).

Klepněte pro větší obrázek 
Funkce Uber Pet

Z hlediska provedení bude Uber Pet prezentován jako jedna z možností na stejném místě, kde jsou v aplikaci nabízeny UberX, Uber Pool, Uber Black, Uber Select a další typy jízd. Zákazníkovi bude zobrazena konečná cena včetně příplatku.

Jednodušší komunikace

Dle Uberu půjde většina z účtované částky přímo řidičům, což by jim mělo poskytnout dostatečnou motivaci k přijímání jízd s domácími mazlíčky. Řidiči, kteří z jakýchkoli důvodů psy, kočky a další zvířata přepravovat nechtějí, mohou tuto volbu nastavit v aplikaci ve svých preferencích.

Tato funkce umožní klientům spojit se s řidiči, kteří jsou ochotni a schopni přepravovat domácí zvířata. Kromě toho také zajišťuje, že řidič nezruší objednanou jízdu proto, že zákazník chce například cestovat se psem. Tento systém se zdá být nejen spravedlivý, ale i praktičtější pro všechny zúčastněné strany.

Z hlediska pravidel pro přepravu asistenčních psů se novinkou nic nemění. Stále platí, že řidiči musí takové pasažéry přepravovat bez nároku na příplatek. V případě poškození či znečištění vozidla zvířetem je na řidiči, aby si se zákazníkem vyjednal odpovídající kompenzaci.

Diskuze (12) Další článek: Lithium-iontová baterie změnila svět. Její tvůrci proto dostali Nobelovu cenu za chemii

Témata článku: USA, Uber, Taxi, Zvířata, Sdílená ekonomika, Pes, Přeprava, Zvíře, Philadelphia, Nashville, Latinská Amerika, Řidič, Phoenix, Asie, Příplatek, Jízda, Taxík, Brazílie, Aplikace, Klient, Zákazníci


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF