Koronavirus | Uber | Mexiko

Uber kvůli obavám z koronaviru v Mexiku dočasně pozastavil více než 200 účtů

Přepravní služba Uber dočasně pozastavila kolem 240 účtů uživatelů z Mexika. Důvodem k tomuto kroku však nebylo porušení podmínek, ale snaha omezit potenciální rozšíření koronaviru. Podrobnosti přináší zpravodajství Bloomberg.

Uber zablokoval účty všem pasažérům, kteří cestovali se dvěma řidiči, jež přišli do kontaktu s možným přenašečem nákazy koronavirem. Určitým paradoxem je skutečnost, že ještě v úterý 4. února přitom nebyl v Mexiku oficiálně potvrzen ani jeden případ tohoto onemocnění.

Preventivní opatření

„Budeme (dotčené) uživatele a řidiče informovat o jakékoli změně, týkající se jejich účtů,“ uvedla společnost ve svém prohlášení na Twitteru. Kromě toho dodala, že bude své další kroky koordinovat s odpovědnými úřady.

Bloomberg v tomto směru odkazuje na již smazaný tweet mexického ministerstva zdravotnictví, které potvrdilo, že řidič Uber přepravil cestujícího z Los Angeles infikovaného koronavirem. Tuto informaci údajně dostalo od zdravotnických orgánů v USA.

Dle mexického webu La Silla Rota se jednalo o 38letého muže čínského původu, který strávil v hlavním městě Mexico City dva dny. Dotyčný přiletěl do země 20. ledna a z letiště jel Uberem do hotelu Hilton Mexico City Reforma. Následně navštívil historické centrum, metropolitní katedrálu, několik muzeí a obchodů.

Jeden za všechny, všichni za jednoho!

Večer 21. ledna začal muž pociťovat příznaky onemocnění a druhý den jel opět Uberem zpět na letiště, kde se naobědval v místní restauraci. Po návratu do Spojených států byl na základě příznaků, jako je horečka a kašel, testován na koronavirus s pozitivním výsledkem.

Podle ministerstva zdravotnictví byl nemocný během celé své cesty infekční. Z tohoto důvodu byli následně testování všichni zaměstnanci hotelu, kteří s ním přišli do kontaktu. Jejich výsledky byly naštěstí i po deseti dnech negativní.

V úterý 4. února se počet nakažených koronavirem blížil 21 tisícům, přičemž 427 lidí následkům onemocnění podlehlo. Vědci zatím nemají jasno v tom, jak se tento infekční virus přenáší z člověka na člověka – jako nejpravděpodobnější se zatím jeví přenos vzduchem a přímým kontaktem. V současnosti neexistuje žádná specifická léčba – pacientům jsou pouze podávány léky na zmírnění příznaků.

Diskuze (2) Další článek: Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

Témata článku: Zdraví, Koronavirus, USA, Viry, Uber, Mexiko, NCOV, Los Angeles, Bloomberg, Účet, Příznaky, Onemocnění, La Silla, Kontakt, Mexiko City


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor