Koronavirus | Uber | Mexiko

Uber kvůli obavám z koronaviru v Mexiku dočasně pozastavil více než 200 účtů

Přepravní služba Uber dočasně pozastavila kolem 240 účtů uživatelů z Mexika. Důvodem k tomuto kroku však nebylo porušení podmínek, ale snaha omezit potenciální rozšíření koronaviru. Podrobnosti přináší zpravodajství Bloomberg.

Uber zablokoval účty všem pasažérům, kteří cestovali se dvěma řidiči, jež přišli do kontaktu s možným přenašečem nákazy koronavirem. Určitým paradoxem je skutečnost, že ještě v úterý 4. února přitom nebyl v Mexiku oficiálně potvrzen ani jeden případ tohoto onemocnění.

Preventivní opatření

„Budeme (dotčené) uživatele a řidiče informovat o jakékoli změně, týkající se jejich účtů,“ uvedla společnost ve svém prohlášení na Twitteru. Kromě toho dodala, že bude své další kroky koordinovat s odpovědnými úřady.

Bloomberg v tomto směru odkazuje na již smazaný tweet mexického ministerstva zdravotnictví, které potvrdilo, že řidič Uber přepravil cestujícího z Los Angeles infikovaného koronavirem. Tuto informaci údajně dostalo od zdravotnických orgánů v USA.

Dle mexického webu La Silla Rota se jednalo o 38letého muže čínského původu, který strávil v hlavním městě Mexico City dva dny. Dotyčný přiletěl do země 20. ledna a z letiště jel Uberem do hotelu Hilton Mexico City Reforma. Následně navštívil historické centrum, metropolitní katedrálu, několik muzeí a obchodů.

Jeden za všechny, všichni za jednoho!

Večer 21. ledna začal muž pociťovat příznaky onemocnění a druhý den jel opět Uberem zpět na letiště, kde se naobědval v místní restauraci. Po návratu do Spojených států byl na základě příznaků, jako je horečka a kašel, testován na koronavirus s pozitivním výsledkem.

Podle ministerstva zdravotnictví byl nemocný během celé své cesty infekční. Z tohoto důvodu byli následně testování všichni zaměstnanci hotelu, kteří s ním přišli do kontaktu. Jejich výsledky byly naštěstí i po deseti dnech negativní.

V úterý 4. února se počet nakažených koronavirem blížil 21 tisícům, přičemž 427 lidí následkům onemocnění podlehlo. Vědci zatím nemají jasno v tom, jak se tento infekční virus přenáší z člověka na člověka – jako nejpravděpodobnější se zatím jeví přenos vzduchem a přímým kontaktem. V současnosti neexistuje žádná specifická léčba – pacientům jsou pouze podávány léky na zmírnění příznaků.

Diskuze (2) Další článek: Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

Témata článku: Zdraví, Koronavirus, USA, Uber, Viry, Mexiko, Účet, Kontakt, Kašel, Příznaky, Příznak onemocnění, Los Angeles, La Silla, Bloomberg, Onemocnění, Přenašeč, NCOV, Mexiko City


Určitě si přečtěte

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 84

Přehled: Kdo má nejlevnější internet VDSL? Jak jsou na tom veřejné IP a Terminátor?

Přehled: Kdo má nejlevnější internet VDSL? Jak jsou na tom veřejné IP a Terminátor?

** Srovnali jsme nabídku VDSL u 19 internetových poskytovatelů ** Ceny tarifů se liší i o stokoruny ** Různá je také nabídka doplňkových služeb

Lukáš Václavík | 44

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

** Reddit se začíná plnit zkušenostmi se Starlinkem ** Při přímé viditelnosti dá i 120 Mb/s ** Klasický satelitní internet už teď dalece překonává

Jakub Čížek | 41

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 5


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači