Jídlo | Potraviny | Uber Eats

Uber Eats přidává možnost podpořit restaurace v krizi mimořádným příspěvkem

Pandemie koronaviru se negativně promítá do ekonomické situace celé řady podniků. Mezi nejvíce postižené patří restaurace, kterým výrazně klesl počet hostů a v některých zemích, včetně Česka, byly nařízením úplně zavřeny. Celý byznys tak v současnosti stojí především na výdejích z okének a rozvozech.

K nejvýznamnějším službám, zajišťujícím rozvoz pokrmů z restaurací, patří Uber Eats, jež u nás zatím působí pouze v rámci hlavního města. Firma v nejvíce postiženém New Yorku nabízí možnost podpořit lokální podniky mimořádným příspěvkem ve výši dvou dolarů (cca 51 korun). Po zaběhnutí je plánováno rozšíření této funkce do dalších měst USA i globálně.

Podpora pro restaurace

Zákazníkům je při placení objednávky k dispozici tlačítko či zatržítko, jehož aktivací mohou navýšit částku o již zmíněné dva dolary. Dobrovolným příspěvkem tak pomohou svému oblíbenému podniku v této složité době. Firma garantuje, že restaurace dostane celou věnovanou částku.

Podporu restaurací však Uber Eats nenechává jen na klientech, ale sám se také aktivně zapojuje. Kromě toho, že vložil do fondu Restaurant Employee Relief Fund, který pomáhá zaměstnancům pracujícím v restauracích, dva miliony dolarů, míní za každý darovaný dolar od zákazníků přidat jeden ze svého.

V březnu provozovatel rozvozové služby oznámil, že se v rámci pomoci restauracím vzdá svých poplatků, které inkasuje za doručení objednávek. Tento krok se týká více než 100 000 podniků na území Spojených států a Kanady. Firma se také zavázala k bezplatnému doručení 300 000 jídel zdravotnickým pracovníkům v první linii.

Pomoc zaměstnancům v nouzi

Za fondem Restaurant Employee Relief Fund stojí Národní asociace restaurací s více než stoletou historií, která zastupuje přes půl milionu podniků. Zaměstnanci, kterých se nějakým způsobem dotkla pandemie nového koronaviru, mohou požádat o finanční příspěvek.

Peníze jim budou vyplaceny v nejbližším možném termínu a mají pomoci jak těm, kterým byl snížen plat, tak i zaměstnancům, kteří kvůli pandemii přišli o práci. Předpokládaná výše vyplácené částky se pohybuje kolem 500 amerických dolarů, což je v přepočtu asi 12 800 Kč.

Koronavirus online

Váš názor Další článek: Uzavřené školy mohou lidstvu prospět. Isaac Newton díky tomu vynalezl gravitační zákony

Témata článku: Koronavirus, USA, COVID-19, Uber, Zaměstnanci, Jídlo, Potraviny, Uber Eats, Kanada, Příspěvek, Dolar, Česká republika, Podnik, Rozvoz, Restaurace, Ubrat Eats, Eats, Pandemie, New York, PodporPlayStation Studios má ve vývoji přes 25 her, polovina jsou nové značky

PlayStation Studios má ve vývoji přes 25 her, polovina jsou nové značky

Playstation 5 rozhodně nebude strádat nedostatkem exkluzivních titulů.

Michal Maliarov
PlayStationSony
Mass Effect: Legendary Edition – Shepard po pár plastikách | Recenze

Mass Effect: Legendary Edition – Shepard po pár plastikách | Recenze

Legendární série Mass Effect se vrací v remasterované edici. Ta je nejen příležitostí pro pamětníky vrátit se zpět, ale také pro začátečníky konečně dohnat obrovský rest. Stojí to ale za to?

Vojtěch Matušinský
Mass EffectRecenzeRPG
Série nešťastných rozhodnutí – Co se děje na trhu s grafickými kartami?

Série nešťastných rozhodnutí – Co se děje na trhu s grafickými kartami?

Grafické karty jsou nedostatkové zboží kvůli velké poptávce ze strany hráčů, těžařů, ale i běžných uživatelů. Výrobci se snaží na situaci reagovat, avšak spíše než k uklidnění přispívají svými zmatečnými a často podivnými rozhodnutími ke znepřehlednění celého problému.

Jan Pánek
Články z Computeru
Kultovní Mass Effect se vrátil, podívejte se na nejlepší cosplay sci-fi hitu

Kultovní Mass Effect se vrátil, podívejte se na nejlepší cosplay sci-fi hitu

Mass Effect je kult, o tom žádná. Pojďme si připomenout, jak velká komunita kolem něj vlastně vznikla.

Michal Maliarov
Mass EffectGalerieCosplay
Noční režim iPhonu spánek nezlepšuje. Redukce modrého světla na jeho kvalitu nemá vliv

Noční režim iPhonu spánek nezlepšuje. Redukce modrého světla na jeho kvalitu nemá vliv

** Výrobci elektroniky nabízejí displeje s potlačenou modrou složkou světla jako prostředek pro zkvalitnění spánku ** Nejnovější výzkumy ale dokazují, že lidem trpícím chronickým nevyspáním nepomůže nic ** Ti, kteří spí dost, si mohou spánek vylepšit jen tak, že se mobilu a dalších zdrojů modrého světla vzdají úplně

Jaroslav Petr
SpánekSvětloiPhone