Jídlo | Doprava | Uber Eats

Uber Eats chce pomoci s krizí, vzdává se poplatků za rozvoz jídla

Uber poskytuje kromě přepravy osob i další služby – například rozvážku jídel z restaurací pod hlavičkou Uber Eats. U nás ji zatím nabízí pouze v Praze, nicméně v zámoří má smlouvy s desítkami tisíc restaurací a rychlých občerstvení.

Zákazník si jídlo objednává přes mobilní aplikaci. V jeho ceně je pochopitelně i poplatek za dovoz a blíže nespecifikovaná provize jde za zprostředkování do kapsy Uberu. A právě poplatků se hodlá Uber vzdát – byť zatím jen na území Spojených států amerických a Kanady, jak informuje například Engadget.

„Protože stále více lidí zůstává doma, lokální restaurace potřebují naši firmu více než kdy jindy. Z tohoto důvodu se zříkáme poplatku za doručení objednávek ze všech restaurací na Uber Eats, což je více než 100 000 podniků“ uvedla společnost v pondělí ráno v e-mailu. Poplatky za dodání budou u všech příslušných objednávek automaticky zrušeny.

Uber bez provize

Pandemie, způsobená novým koronavirem SARS-CoV-2, vyvolala mimo jiné vlnu solidarity. Uber Eats chce tímto krokem podpořit více než sto tisíc restaurací a dalších stravovacích podniků, jež se potýkají s úbytkem zákazníků a se zákazy ze strany vlád. Kromě toho jim hodlá nabídnout možnost denní fakturace namísto dosavadní týdenní.

Restaurace po celé zemi čelí, podobně jako u nás, vážným ekonomickým výzvám vyvolaným opatřeními k zastavení šíření nemoci COVID-19. Například starosta Denveru Michael Hancock nařídil v pondělí uzavření všech restaurací a barů, s výjimkou dodávkových a přepravních služeb.

Podobné nařízení vydal i starosta Los Angeles Eric Garcetti, který nařídil zavřít všechny restaurace ve městě, s výjimkou rozvážky a odběru u okénka. Město New York City nařídilo zavření všech barů a restaurací s výjimkou rozvozu.

Další pozitivní kroky

Služba také spustila každodenní marketingové kampaně na podporu místních restaurací, zejména těch, které jsou v její aplikaci nové. Dalším chvályhodným krokem je závazek dodat zdarma 300 tisíc jídel záchranářům a zdravotnickým pracovníkům v USA a Kanadě.

Uber Eats spolu s dalšími doručovacími službami, jako jsou Instacart, Grubhub, Postmates a Seamless, vybízí zákazníky, aby při objednávkách volili takzvané bezkontaktní doručení. V takovém případě zákazník zaplatí předem, kurýr přiveze zásilku před dveře, kde ji zanechá a klient si ji následně převezme.

Již dříve Uber oznámil, že nabídne výplatu za dva týdny svým řidičům a doručovatelům, kteří byli pozitivně testováni na COVID-19, a těm, jež jsou nuceni být v karanténě. Firma také tvrdí, že svým zaměstnancům poskytuje hygienické produkty, které pomáhají omezit šíření viru.

Váš názor Další článek: YouTube varuje tvůrce: Smažeme více videí, bude totiž více rozhodovat nekompromisní robot

Témata článku: Koronavirus, Jídlo, Doprava, USA, Praha, Uber, Uber Eats, Kanada, Sdílená ekonomika, Engadget.com, Denver, Rozvoz, Závazek, Uzavření, Objednávka, Rozvoz jídla, Poplatek, Ubrat Eats, New York, Postmates, Los Angeles, Seamless, Rozvážka, Šíření nemoci, Eats


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači