Jídlo | Doprava | Uber Eats

Uber Eats chce pomoci s krizí, vzdává se poplatků za rozvoz jídla

Uber poskytuje kromě přepravy osob i další služby – například rozvážku jídel z restaurací pod hlavičkou Uber Eats. U nás ji zatím nabízí pouze v Praze, nicméně v zámoří má smlouvy s desítkami tisíc restaurací a rychlých občerstvení.

Zákazník si jídlo objednává přes mobilní aplikaci. V jeho ceně je pochopitelně i poplatek za dovoz a blíže nespecifikovaná provize jde za zprostředkování do kapsy Uberu. A právě poplatků se hodlá Uber vzdát – byť zatím jen na území Spojených států amerických a Kanady, jak informuje například Engadget.

„Protože stále více lidí zůstává doma, lokální restaurace potřebují naši firmu více než kdy jindy. Z tohoto důvodu se zříkáme poplatku za doručení objednávek ze všech restaurací na Uber Eats, což je více než 100 000 podniků“ uvedla společnost v pondělí ráno v e-mailu. Poplatky za dodání budou u všech příslušných objednávek automaticky zrušeny.

Uber bez provize

Pandemie, způsobená novým koronavirem SARS-CoV-2, vyvolala mimo jiné vlnu solidarity. Uber Eats chce tímto krokem podpořit více než sto tisíc restaurací a dalších stravovacích podniků, jež se potýkají s úbytkem zákazníků a se zákazy ze strany vlád. Kromě toho jim hodlá nabídnout možnost denní fakturace namísto dosavadní týdenní.

Restaurace po celé zemi čelí, podobně jako u nás, vážným ekonomickým výzvám vyvolaným opatřeními k zastavení šíření nemoci COVID-19. Například starosta Denveru Michael Hancock nařídil v pondělí uzavření všech restaurací a barů, s výjimkou dodávkových a přepravních služeb.

Podobné nařízení vydal i starosta Los Angeles Eric Garcetti, který nařídil zavřít všechny restaurace ve městě, s výjimkou rozvážky a odběru u okénka. Město New York City nařídilo zavření všech barů a restaurací s výjimkou rozvozu.

Další pozitivní kroky

Služba také spustila každodenní marketingové kampaně na podporu místních restaurací, zejména těch, které jsou v její aplikaci nové. Dalším chvályhodným krokem je závazek dodat zdarma 300 tisíc jídel záchranářům a zdravotnickým pracovníkům v USA a Kanadě.

Uber Eats spolu s dalšími doručovacími službami, jako jsou Instacart, Grubhub, Postmates a Seamless, vybízí zákazníky, aby při objednávkách volili takzvané bezkontaktní doručení. V takovém případě zákazník zaplatí předem, kurýr přiveze zásilku před dveře, kde ji zanechá a klient si ji následně převezme.

Již dříve Uber oznámil, že nabídne výplatu za dva týdny svým řidičům a doručovatelům, kteří byli pozitivně testováni na COVID-19, a těm, jež jsou nuceni být v karanténě. Firma také tvrdí, že svým zaměstnancům poskytuje hygienické produkty, které pomáhají omezit šíření viru.

Váš názor Další článek: YouTube varuje tvůrce: Smažeme více videí, bude totiž více rozhodovat nekompromisní robot

Témata článku: Koronavirus, Jídlo, Doprava, USA, Praha, Uber, Uber Eats, Kanada, Sdílená ekonomika, Rozvoz, Objednávka, Denver, Postmates, Uzavření, Závazek, Rozvážka, Ubrat Eats, Zákazníci, Eats, New York, Seamless, Los Angeles, Rozvoz jídla, Šíření nemoci, Restaurace


Určitě si přečtěte

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

** Neuronová síť DeOldify obarvuje fotky ** Můžete si ji vyzkoušet sami i bez superpočítače ** YouTube je plný obarvených ikonických videí

Jakub Čížek | 21

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 43

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 148


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu