Technologie | Letadla | Uber

Uber chce do tří let spustit letecké taxi. Pomohou mu elektrické letouny od Joby Aviation

Uber chce do tří let spustit letecké taxi. Pomohou mu elektrické letouny od Joby Aviation

Uber by rád ve Státech do tří let spustil vlastní letecké taxi. Je to odvážný plán a je třeba říci, že v minulosti chtěla firma dokonce ještě dříve spustit i robotické taxi, což ale zůstalo jen na papíře. Podobné nápady je tedy třeba brát s rezervou.

V případě letounů si ale Uber přece jen věří, aktuálně se totiž dohodl na spolupráci s kalifornským startupem Joby Aviation. Jedná se o docela tajnůstkářskou firmu, o které se toho z jejího webu moc nedozvíte – snad jen to, že nabírá desítky inženýrů od průmyslových designérů po elektrikáře a že je to docela bohatý startup, od investorů, mezi které patří i Toyota, totiž vybral přes sto milionů dolarů.

Klepněte pro větší obrázek
Elektrický letoun s vertikálním startem (VTOL) v představách Joby Aviation

Joby Aviation hodlá udělat díru do světa s elektrickými letouny s vertikálním startem (eVTOL) a přesně po tom touží i Uber, který doufá v to, že podobný letoun, který se bude pohybovat na podobném principu jako dron, bude rozvážet jeho klienty v hustě obydlených amerických velkoměstech.

Létající taxi chystá i Boeing:

Diskuze (10) Další článek: Desetitisícům EET certifikátům končí platnost. Není mezi nimi i ten váš?

Témata článku: Technologie, Letadla, Létání, Boeing, Uber, Taxi, Helikoptéry, Toyota, VTOL, Letoun, Start-up, Průmyslový designer, Stát, Start


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky