U Samsungu se začaly rodit paměti DRAM 256 Mb

Firma Samsung, patřící mezi největší výrobce paměťových čipů, nyní přichází s ohlášením masové produkce pamětí typu DRAM.
Firma Samsung, patřící mezi největší výrobce paměťových čipů, nyní přichází s ohlášením masové produkce pamětí typu DRAM (Dynamic Random Access Memory) o kapacitě 256 Mb. Mezi její hlavní odběratele patří takové firmy jako Intel, IBM, Siemens, Dell, Compaq a Hewlett-Packard.

Samsung, tento známý jihokorejský gigant, načal produkci „vysokokapacitních“ pamětí vůbec jako první výrobce na světě. Zatímco ostatní konkurenti stále pracují na dokončení vývoje 256 Mb DRAM čipů, Samsung měl již hotovy první „vlaštovky“ v roce 1998. I odborníci se vyjadřovali, že masová produkce tohoto typu pamětí nezačne dříve než v roce 2000. Samsung tak dal zapomenout na všechny úvahy a předpovědi a hodil konkurenci ručník.

Navenek vypadá nový „integráč“ jako jeho předchůdci o kapacitách 64 a 128 Mb, ale právě jeho vyšší kapacita dozajista ještě více prospěje serverům a pracovním stanicím. Pro výrobu bylo použito moderní technologie o šířce vodivých cest 0,18 mikronů. Výsledné produkty jsou plně kompatibilní se standardy PC-100 a PC-133. Samsung plánuje vyrobit ještě v tomto roce množství 2 až 3 miliónů čipů. Paměti o stejné kapacitě v provedení Rambus připravuje do výroby na měsíc duben. Rambus technologie totiž umožňuje ještě více zvětšit výkonnost pamětí a Samsung tak získá větší odstup od svých „pronásledovatelů“.

Váš názor Další článek: MSIE 5.0: Stojí za to stahovat těch 78 MB?

Témata článku: Samsung, Paměti, Random, Rod, DRAM


Určitě si přečtěte

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 162

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 242

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

** Jak uložit soubory, aby vydržely vnoučatům? ** A co kdyby měly přečkat celá staletí? ** Teď se o to pokouší GitHub a je to oříšek i pro lingvisty

Jakub Čížek | 120

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně