Typhoon SC 600: Hrající kufr

Před nedávnem jsme měli možnost seznámit se s reproduktorovým systémem Typhoon SC 800. Podívejme se na jeho slabší variantu, která zaujme především zcela plochými reproduktory – ty se hned tak nevidí.
Tomáš Opatřil: Před nedávnem jsme měli možnost seznámit se s reproduktorovým systémem Typhoon SC 800. Byl cenově přijatelnou volbou pro ty, kdo jednak nepožadují žádnou hi-fi soustavu, ale také se nespokojí s lecjakým průměrem. Podívejme se na jeho slabší variantu, která zaujme především zcela plochými reproduktory – ty se hned tak nevidí.

Systém se skládá ze dvou satelitů a jednoho subwooferu. Do subwooferu se zapojí zvuková karta, oba reproduktory a hlavně „dálkové“ ovládání hlasitosti (je propojeno s jednotkou kabelem). Ovladač hlasitosti, resp. síly nízkofrekvenčních zvuků je skryt také na zadní straně subwooferu, stejně jako hlavní vypínač soustavy. Připojení satelitů se provádí podobně jako u věží, není tedy problém propojit se subwooferem reproduktory od věže; je nutné si jen pohlídat impedanci, která je zde 4 ohmy.

Kostka pod stolem, placatky na stole
Zatímco subwoofer je tradiční „kostka“, satelity jsou skutečně ploché, takže abyste je mohli postavit na stůl, musíte na zadní stranu každého z nich přidat malý podstavec. Pro vyšší stabilitu můžete na spodní stranu nalepit gumové „nožičky“, takže se reproduktory neposunují po stolku.

Dálkové ovládání dodávané k sestavě je v podstatě jen vyvedený potenciometr, který je spojen se subwooferem, abyste se za něj nemuseli neustále naklánět (podobně to řeší sestavy Cambridge Soundworks). Jenom je třeba si při manipulaci s ním zvyknout na to, že je velmi citlivý a sebemenší korekce hlasitosti se okamžitě slyšitelně projeví.

Bez korekcí to nepůjde
Kvalita reprodukce hudby a zvuků je vzhledem k ceně velmi dobrá. Zatímco satelity si celkem dobře poradí s výškami a středy, subwoofer obstarává hluboké tóny. Je však trochu cítit, že zvuky jsou taženy dolů a výškám se nedostává takového prostoru, jaký by měly mít. K uvolnění „okovů“ jsem si musel trochu pohrát se softwarovými korekcemi (např. WinAmp).

Subwoofer bohužel doplácí na svoji velikost; jeho objem je necelých 7 litrů, a tak rozhodně nečekejte zázraky. Velmi často se dostává do situací, kdy už prostě nestíhá, pak jednoduše musíte ztlumit hlasitost.

Třeba i na zeď
Celá sestava je vhodná pro méně náročného zákazníka, jemuž stačí ke spokojenosti normální zvuk a nepotřebuje vyvolat rezonance v celém bytě. Na stole reproduktory nezabírají příliš místa a lze je třeba pověsit na zeď.
reproduktory se subwooferem
Typhoon SC 600
Zdroj: media T, s. r. o., Plzeň
Telefon: (019) 53 73 58
Cena: 2 980 Kč bez DPH
3 635 Kč vč. DPH
Záruka: 2 roky
Parametry: výkon satelitů 2×25 W RMS, výkon subwooferu 25 W RMS
Váš názor Další článek: FirstSTEP Designer v českém jazyce

Témata článku: Sestavy, Kufr, Malý satelit, Nízkofrekvenční zvuk, Impedance, Zvukový projev, Zadní strana, Okov, Cambridge, Typhoon, Subwoofery, Subwoofer, Reproduktorový systém


Určitě si přečtěte

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Air Bank, Fio banka a MONETA zakládají alianci pro bankovní identitu
Jakub Čížek
BankaČeskoeGovernment
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

Jakub Čížek | 157

Jakub Čížek
FedoraOperační systémyLinux
Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

** Testujeme Apple Macbook Air s procesorem M1 ** Zajímá nás nejen výkon, ale zejména kompatibilita aplikací ** Článek je průběžně doplňován na základě vašich dotazů

Jiří Kuruc | 205

Jiří Kuruc
Apple
Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5