Typhoon SC 600: Hrající kufr

Před nedávnem jsme měli možnost seznámit se s reproduktorovým systémem Typhoon SC 800. Byl cenově přijatelnou volbou pro ty, kdo jednak nepožadují žádnou hi-fi soustavu, ale také se nespokojí s lecjakým průměrem.
Tomáš Opatřil: Před nedávnem jsme měli možnost seznámit se s reproduktorovým systémem Typhoon SC 800. Byl cenově přijatelnou volbou pro ty, kdo jednak nepožadují žádnou hi-fi soustavu, ale také se nespokojí s lecjakým průměrem. Podívejme se na jeho slabší variantu, která zaujme především zcela plochými reproduktory – ty se hned tak nevidí.

Systém se skládá ze dvou satelitů a jednoho subwooferu. Do subwooferu se zapojí zvuková karta, oba reproduktory a hlavně „dálkové“ ovládání hlasitosti (je propojeno s jednotkou kabelem). Ovladač hlasitosti, resp. síly nízkofrekvenčních zvuků je skryt také na zadní straně subwooferu, stejně jako hlavní vypínač soustavy. Připojení satelitů se provádí podobně jako u věží, není tedy problém propojit se subwooferem reproduktory od věže; je nutné si jen pohlídat impedanci, která je zde 4 ohmy.

Kostka pod stolem, placatky na stole
Zatímco subwoofer je tradiční „kostka“, satelity jsou skutečně ploché, takže abyste je mohli postavit na stůl, musíte na zadní stranu každého z nich přidat malý podstavec. Pro vyšší stabilitu můžete na spodní stranu nalepit gumové „nožičky“, takže se reproduktory neposunují po stolku.

Dálkové ovládání dodávané k sestavě je v podstatě jen vyvedený potenciometr, který je spojen se subwooferem, abyste se za něj nemuseli neustále naklánět (podobně to řeší sestavy Cambridge Soundworks). Jenom je třeba si při manipulaci s ním zvyknout na to, že je velmi citlivý a sebemenší korekce hlasitosti se okamžitě slyšitelně projeví.

Bez korekcí to nepůjde
Kvalita reprodukce hudby a zvuků je vzhledem k ceně velmi dobrá. Zatímco satelity si celkem dobře poradí s výškami a středy, subwoofer obstarává hluboké tóny. Je však trochu cítit, že zvuky jsou taženy dolů a výškám se nedostává takového prostoru, jaký by měly mít. K uvolnění „okovů“ jsem si musel trochu pohrát se softwarovými korekcemi (např. WinAmp).

Subwoofer bohužel doplácí na svoji velikost; jeho objem je necelých 7 litrů, a tak rozhodně nečekejte zázraky. Velmi často se dostává do situací, kdy už prostě nestíhá, pak jednoduše musíte ztlumit hlasitost.

Třeba i na zeď
Celá sestava je vhodná pro méně náročného zákazníka, jemuž stačí ke spokojenosti normální zvuk a nepotřebuje vyvolat rezonance v celém bytě. Na stole reproduktory nezabírají příliš místa a lze je třeba pověsit na zeď.

reproduktory se subwooferem
Typhoon SC 600
Zdroj: media T, s. r. o., Plzeň
Telefon: (019) 53 73 58
Cena: 2 980 Kč bez DPH
3 635 Kč vč. DPH
Záruka: 2 roky
Parametry: výkon satelitů 2×25 W RMS, výkon subwooferu 25 W RMS
Váš názor Další článek: Distance blender a Darktree pro 3D Studio

Témata článku: Sestavy, Zadní strana, Zvukový projev, Nízkofrekvenční zvuk, Subwoofery, Subwoofer, Typhoon, Impedance, Reproduktorový systém, Kufr, Okov, Cambridge, Malý satelitVýkon, který předběhl dobu. Test grafické karty MSI GeForce RTX 4090 Suprim X 24G

Výkon, který předběhl dobu. Test grafické karty MSI GeForce RTX 4090 Suprim X 24G

Karta s výkonem RTX 4090 je snem každého hráče. Jen málokterá současná hra ji dokáže ve 4K potrápit.

Adam Vágner
MSIGrafické kartyTesty
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Vyzkoušeli jsme levnou autodiagnostiku s Androidem. Servisy ohrnou nos, řidičům bude stačit

Vyzkoušeli jsme levnou autodiagnostiku s Androidem. Servisy ohrnou nos, řidičům bude stačit

** Smartphone s Androidem dnes využijete i pro autodiagnostiku ** Jednotku OBD-II dnes pořídíte za pár stovek ** Co se vše dokáže diagnostika s bezplatným SW v češtině?

Martin Chroust
DiagnostikaPro řidiče
Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

** Dnešní telefony se předhánějí v tom, který z nich bude větší ** Malé telefony na trhu skoro vyhynuly... ** Čínská značka si připravila telefon do dlaně s třípalcovým displejem

Martin Chroust
InfraportKompaktní velikostSmartphony
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě