Typhoon SC 600: Hrající kufr

Před nedávnem jsme měli možnost seznámit se s reproduktorovým systémem Typhoon SC 800. Byl cenově přijatelnou volbou pro ty, kdo jednak nepožadují žádnou hi-fi soustavu, ale také se nespokojí s lecjakým průměrem.
Tomáš Opatřil: Před nedávnem jsme měli možnost seznámit se s reproduktorovým systémem Typhoon SC 800. Byl cenově přijatelnou volbou pro ty, kdo jednak nepožadují žádnou hi-fi soustavu, ale také se nespokojí s lecjakým průměrem. Podívejme se na jeho slabší variantu, která zaujme především zcela plochými reproduktory – ty se hned tak nevidí.

Systém se skládá ze dvou satelitů a jednoho subwooferu. Do subwooferu se zapojí zvuková karta, oba reproduktory a hlavně „dálkové“ ovládání hlasitosti (je propojeno s jednotkou kabelem). Ovladač hlasitosti, resp. síly nízkofrekvenčních zvuků je skryt také na zadní straně subwooferu, stejně jako hlavní vypínač soustavy. Připojení satelitů se provádí podobně jako u věží, není tedy problém propojit se subwooferem reproduktory od věže; je nutné si jen pohlídat impedanci, která je zde 4 ohmy.

Kostka pod stolem, placatky na stole
Zatímco subwoofer je tradiční „kostka“, satelity jsou skutečně ploché, takže abyste je mohli postavit na stůl, musíte na zadní stranu každého z nich přidat malý podstavec. Pro vyšší stabilitu můžete na spodní stranu nalepit gumové „nožičky“, takže se reproduktory neposunují po stolku.

Dálkové ovládání dodávané k sestavě je v podstatě jen vyvedený potenciometr, který je spojen se subwooferem, abyste se za něj nemuseli neustále naklánět (podobně to řeší sestavy Cambridge Soundworks). Jenom je třeba si při manipulaci s ním zvyknout na to, že je velmi citlivý a sebemenší korekce hlasitosti se okamžitě slyšitelně projeví.

Bez korekcí to nepůjde
Kvalita reprodukce hudby a zvuků je vzhledem k ceně velmi dobrá. Zatímco satelity si celkem dobře poradí s výškami a středy, subwoofer obstarává hluboké tóny. Je však trochu cítit, že zvuky jsou taženy dolů a výškám se nedostává takového prostoru, jaký by měly mít. K uvolnění „okovů“ jsem si musel trochu pohrát se softwarovými korekcemi (např. WinAmp).

Subwoofer bohužel doplácí na svoji velikost; jeho objem je necelých 7 litrů, a tak rozhodně nečekejte zázraky. Velmi často se dostává do situací, kdy už prostě nestíhá, pak jednoduše musíte ztlumit hlasitost.

Třeba i na zeď
Celá sestava je vhodná pro méně náročného zákazníka, jemuž stačí ke spokojenosti normální zvuk a nepotřebuje vyvolat rezonance v celém bytě. Na stole reproduktory nezabírají příliš místa a lze je třeba pověsit na zeď.

reproduktory se subwooferem
Typhoon SC 600
Zdroj: media T, s. r. o., Plzeň
Telefon: (019) 53 73 58
Cena: 2 980 Kč bez DPH
3 635 Kč vč. DPH
Záruka: 2 roky
Parametry: výkon satelitů 2×25 W RMS, výkon subwooferu 25 W RMS
Váš názor Další článek: Distance blender a Darktree pro 3D Studio

Témata článku: Sestavy, Subwoofery, Zadní strana, Nízkofrekvenční zvuk, Typhoon, Reproduktorový systém, Okov, Kufr, Zvukový projev, Cambridge, Malý satelit, Impedance, Subwoofer


Určitě si přečtěte

Google spouští vlastní VPN a konkurenci se to vůbec nelíbí
Lukáš Václavík
SoukromíVPNGoogle
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

Jakub Čížek | 162

Jakub Čížek
FedoraOperační systémyLinux
Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

** AMD začalo prodávat nové procesory Ryzen 5000 s architekturou Zen 3 ** K dispozici jsou nezávislé testy z celého světa ** AMD překonává Intel ve všech směrech

Karel Javůrek | 69

Karel Javůrek
ProcesoryTestyAMD
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián | 110

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5