Týden Živě: Windows 10X, strojírenský veletrh a nová Catalina

Názory k článku

dolph1888  |  13. 10. 2019 09:49  |  Microsoft Windows 10 Firefox 70.0

1. Microsoft se pochlubil Windows 10X to nevymyslíš, asi nějací puberťáci, co tam dělají si připadají moc vtipní při spojení arabské a římské desítky, haha.
2. Apple Inc. zase až tak nic nového nepřinesl, už jim tam stejně jako u MS docházejí nápady, OS typu nabobtnalá HYDRA, co uchvátí celé zařízení a myslí bůhví co. Já třeba používám u obou systémů minimum předinstalovaných aplikací a k práci potřebuji aplikace třetích stran. Navíc se systémy naučily prudit, otravovat různými nezajímavými a rušivými hláškami, sledovat činnost uživatele, nabízet mu klid na práci – drzost nejvyššího kalibru = to musí být samozřejmost, slídit, pronikat do osobního života lidí, třeba žádostmi o telefonní čísla, propagovat odesílání otevřených dokumentů na jejich cloud (ať si prohlížejí vlastní dokumenty a dle nich si tvoří reklamu, šmejdi), které mohou vést ke snadné identifikaci uživatele, za mě dostanou houby s octem. OS ke své práci žádné takové informace nepotřebuje a soukromým firmám není nic po tom, kdo ve skutečnosti jsem, pro ně jsem uživatel X, vlastně XY – muž a basta. Ať se každý zamyslí, co vše lze zjistit jen z pouhé synchronizace nastavení do sítě u kterékoliv aplikace, kdy nejhorší je to u prohlížeče.
3. Veletrhy myslím si mají význam dodnes, protože na nich si především mladí lidé mohou přímo osahat, na vlastní oči vidět, jak zařízení vzniká, jak vypadá, na jakém principu funguje. Dnes jsou lidé většinou humanitního (nemakačenkového) směru zaměření tak povrchně, že třeba nevidí, vůbec nechápou, že většina OZE zdrojů zatíží v konečném důsledku (náročná výroba, provoz – stabilizace dalšími bateriemi, a ještě náročnější likvidace – takže se vynuluje ekologicky příznivější provoz) více než fosilní varianta. Jak říkám, elektromobil uchrání ve městě lidi od nadměrných emisí, z hlediska globální ochrany klimatu (a chránit ho třeba je, jinak všichni nakonec pojdeme na nádory) však přínos nemá, možná dokonce negativní. Zavedl bych bez kompromisu povinnou maturitu z matematiky (vícestupňová varianta) a rozhodně bych změnil prioritu učiva od ZŠ s tím, že vše, co je již pro dnešní dobu zastaralé, překonané bych osekal, není možné, aby se žáci dodnes učili vše jako v minulosti a pak stejně netušili co znamená pro ČR rok 1918, 1948, 1968, zahanbující záležitost.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Lukky1  |  13. 10. 2019 12:03  |  Microsoft Windows 10 Chrome 77.0.3865.120

Mohl by se laskavě pan Kluska naučit mluvit. Už jsem na to jeho "přinde" abnormálně alergický. Za ty roky vás sleduji jste klesli s celý pořadem Týden Živě na úplné dno a pan Kluska to jen zhoršuje.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (6)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky