zipiik
15. 3. 2016 • 14:28

Hodnotim Hondu S2000...legendarni auto s jedinecnym motorem :c)

lister0
15. 3. 2016 • 11:11

Ještě to používám, ale už mě taky serou. Jsou na světě už jakou dobu a MS to s WP nikam nedotáhnul. Pořád to vypadá, že na WP prostě serou a pak se nesmí divit, že to takto dopadlo. Velká škoda, že to pro ně byla vždy druhá kolej, jak za Windows Mobile, tak i za WP. Kdyby aktivně vyvíjeli Windows Mobile, mohli mít krásný podíl tak, jako na desktopu. MS prostě do mobilního vývoje musí narvat mnohem víc lidí, protože Google se může skrze mobilní OS dostat i na desktopy...bohužel.

Tycoon
14. 3. 2016 • 12:42

Všichni ví, že základními překážkami rozšíření Windows Phone byly chybějící aplikace, nedostatečná lokalizace služeb na "vedlejších" trzích a hlavně malá nabídka zařízení.
Místo odbourání překážek se MS soustředil na chiméru "jeden operační systém pro všechna zařízení". Že to v praxi nejde, už MS zjistil v době, kdy se snažil sjednotit svět tabletů a PC pomocí Windows 8. Ale asi si to potřebovali ověřit, takže rovnou si dali ještě více nesmyslný marketingový cíl, že spojí svět telefonů a PC. Výsledkem je Continuum. V praxi nepoužitelné jak kvůli softwarové nekompatibilitě (nejdou spustit PC aplikace), tak kvůli nestíhajícímu hardwaru.
Otázkou je, co bude dál. Jak bylo řečeno ve videu, trh už je saturovaný a rozdělený mezi dva hlavní hráče. Na trhu jsou reálně dostupné pouze čtyři telefony přímo od MS. A příští rok se z dřívějšího hlavního spojence Nokie stane konkurent. Podle mě to spěje ke konci.

Anonymizovaný
14. 3. 2016 • 10:04

Ohledne WP10 lze v podstate souhlasit:
- system jako takovy je dobry, WP8.1 byl velmi svizny, WP10 jeste chce trochu poladit, ne ze ne, ale je zase o neco dal
- Co je dulezite, bylo zmineno - jde o boj ekosystemu, nikoliv o boj konkretniho OS - clovek zvykly na Google ekosystem se vsemi sluzbami Googlu bude prechazet opravdu ztezka, to je realita. Cim vic vyuziva sluzeb ekosystemu, tim hur ho bude opoustet. Aby mel clovek opravdu duvod tohle delat, to neni jednoduche, a vetsina androidistu takovy duvod proste nema.
- Kdo je zvykly na ekosystem Windows a ma jej rad, vyuziva sluzeb Microsoft, pak je WP10 vyborny a aplikace si tam clovek urcite najde ty, ktere potrebuje. muj osobni nazor nicmene je, ze nejlepsi platforma pro Microsoft sluzby na mobilu je stale iPhone. Pokryva vsehcny sluzby Microsoftu + nabizi silny a kvalitni OS + kvalitni aplikace. Za mne idealni kombinace
- WP telefony jako je tento je opravdu pro fandy Microsoftu a teto platformy, sam jej vlastnim. nekdy je legracni videt lidi s levnymi androidy, jak s tim bojujou. Jenze oni jinam stejne neprejdou, marketing, podpora ze stran operatoru, mobily za korunu k tarifum, lokalni podpora, to vsechno Microsoft nema a hned tak proste mit nebude.

Názor byl 1× upraven, naposled 14. 3. 2016 10:09

Icey-Eyes
Icey-Eyes
14. 3. 2016 • 8:59

Ahoj, je tu zase týden Lživě, pravda a láska zvítězí nad Googlem a Microsoftem.

lubosXL
13. 3. 2016 • 23:02
mab
mab
13. 3. 2016 • 21:29

Je vidět tendenčnost, povídání Androidistů o ničem. Megagigajasné mínus protože tam nejsou Google služby jako například Hangout, Gmail? To není mínus, to sakra velké plus. Google mi do baráku nesmí, krom vyhledávače žádných jeho polo-naprd-spyware služeb nevyužívám - nechybí mi. Nějak mi nesedí i tvrzení, že je na Androidu spousta kvalitních aplikací - projdete sto aplikací třeba na rádio, všechny maximální hodnocení, všechny naprd, ve 20 je spyware takže už při instalaci vám aplikace hlásí, že potřebuje přístup k filesystému, vaší poloze, smskám a kameře, ale nevadí, ještě tak 40 let, než projdete i zbylé aplikace a nakonec ta jedna bude taková, jakou potřebujete, čili v čase výsledek stejný, jako na MS storu, kde třeba nějakou aplikaci nenajdete. Microsoft udělal dobrý systém, ale místo vyladění na maximum samotného OS a základních aplikací se snaží za každou cenu přitáhnout blbo(l)ovce aplikací z Google-spystoru. Kdyby v MS přemýšleli, ušetří polovinu nákladů a platforma bude mít 10-15%, šlo by o lidi, kteří si vystačí se základním systémem, který je ale plně funkční, nemrznoucí a hlavně svižný i na telefonech s cenovkou pod 15.000 Kč a RAM menší, než 3GB.

rebeltester
rebeltester
13. 3. 2016 • 20:26

co tu furt knucite windows 10 je crap shitka odpad 3-[ a vyplod debility jen debilci tudle slataninu budou pouzivat normalni clovek co ma v hlave rozum bude pouzivat jiny OS 😉MScrap fuck da

D.A.N.
13. 3. 2016 • 19:01

No, smutný díl. Windows v mobilu skončí. Já si na něj za rok tak zvykl, že na přechod zpět na android se tedy vůbec netěším. Mobil mi funguje na jedničku, všechny aplikace co potřebuji tam mám a taky fungují skvěle.
Vy jste mi dnes dali co proto. Pesimisti dva zatracení.(nebo zaujatí?)

miser
miser
13. 3. 2016 • 15:38

Se vší vážností doporučuji protagonistům ještě zvážit návrat k prezentaci nábytku. Abstraktní témata jim fakt nejdou.BREAKING NEWS: Nová verze rozšíření pro chrome DeTroller 1.5 nyní umožňuje vkládat obrázky do příspěvků (napsáním url) a reagovat rozšířenými memy pomocí výrazů !facepalm nebo !youdontsay
http://bit.ly/1LWBmeM... UPDATE 20:01 - Verze 1.6 je online. Přijímám návrhy na memy ve tvaru:
keyword: url gifu/jpg

Názor byl 5× upraven, naposled 13. 3. 2016 20:03

abchonza
13. 3. 2016 • 13:58

wp to bude mit narocne se udrzet. V usa se rychle blizi pod hranici 1%, celosvetove uz maji pod 2%, to uz par nadsencu z ceska nevytrhne. Kdyz neexistuji aplikace, tak to nemuze fungovat a to continuum uz ma na androidu nekolik projektu, ze kterych muze vzniknout alternativa - maru OS, remix OS, android N, androidium...

korba.12
13. 3. 2016 • 12:18

něco je pravda - třeba to že Microsoft kašle na Evropu (což je vlastně trh kde se Windows Phonu daří asi nejvíc) je pro mě nepochopitelný paradox. Ořezání nabídky modelů - další věc čím si zaříznout podíl.S tím že Google i blokuje ty neoficiální apky bohužel Microsoft nic neudělá. S tím, že by MS začal dělat telefony s Androidem o tom dost pochybuji. MS nechce dělat HW, takže jedině že by se vykašlal na HW a dělal čistě android se svými službami (ale opět - k čemu když svoje služby nemá dostupné všude).
A jinak, když se o tom snažím dělat video tak by to chtělo trochu míň hejtu a míň negativismu.

tobaz
tobaz
13. 3. 2016 • 12:01

Jakou má Windows oproti Androidu přidanou hodnotu? Spolehlivost a spolehnout se na svůj mobil je k nezaplacení páni experti....

dustojnikhummer
13. 3. 2016 • 11:55

Pořád ta stejná pohádka. Windows jsou bez aplikací, Android zasekany a Apple drahý. Akorát u Androidu si to mohou lidé opravit sami. To že má Windows oproti iOSu nebo Androidu minimum aplikací , to je fakt. A argument "play je plný bordelu", koukněte se sami do WStoru. Trh je rozdělen, a většina mezi Droid a iOS. MS prostě přišel pozdě.

Martin Drey (PClow165)
Martin Drey (PClow165)
13. 3. 2016 • 10:44

Měl jsem Android, byl jsem vázaný na spoustu aplikací, a když jsem si pustil v levném telefonu 10 aplikací a telefon ani už nebyl schopen telefonovat. Přešel jsem na windows a mám už 3 telefon a funguje mi vše tak jak má. Takže pohled je jednostranný - prostě fanouška androidu. Který nedokáže dělat trochu ústupků.

tomasxxxx
13. 3. 2016 • 9:55

Microsoft Internet Explorer 6I am not old,
I am retro.Pobavilo 😃

Martin Maly
Martin Maly
13. 3. 2016 • 9:21

Desítky se na Windows 7 a 8.1 v posledních dnech už instalují automaticky a bez souhlasu uživatele.Je to další všivárna a podraz ze strany Microsoftu .Prátelé pozor !

rom co
rom co
13. 3. 2016 • 8:37

Jakube, nic nie je cierno-biele, trochu dost si ovplyvneny pubertackymi nazormi...Banky - zrovna moja banka ma apku aj na Win, ale pouzivam mobilne stranky, tie jej bankove apky mi nesedia, a to aj na Androide. To sa tyka vacsiny chybajucich apiek. Co sa tyka viazanosti k Googlu, u mna je to naopak, na druhom mobile s Androidom som vsetky jeho apky vymazal, okrem Store a Youtube. Niektore sa znova same nainstalovali, musel som pouzit root.
Play music - odkedy ze je k dispozicii na Androide? Dlho nebola ani navigacia. Aj Google na nas kasle. Okrem toho kto kupi mobil s Win, nic mu nebrani kupit si to iste u MS pripadne Deezer ci Spotify.
Vykon - mne Continuum beha rovnako rychlo ako na beznom Intel Atom tablete, cize dobre. Problem je v neodladenosti mysi u Edge, skrolovanie mysou trochu v Egde trha, co posobi ako keby system nestihal. Skus Edge ovladat touchpadom v mobile. MS to odladuje, uz teraz to bezi lepsie ako nedavno. Ano, uznavam, vsetko im dlho trva. Je to vec buducnosti, nova generacia s vykonom problem mat nebude. Zda sa, ze sa budu viac orientovat na firemnu klientelu, tam apps gap vadit nebude, na sluzobnych pocitacoch si predsa bezny uzivatel ani sam nic nemoze nainstalovat. Takze ak bude mobil plnit ulohu sluzobneho PC staci, ked tam budu tie apky, co firma potrebuje. U firiem hra aj ulohu bezpecnost, ta je u MS lepsie spravena, u Androidu sa to na bezpecnost iba hra, zatial.
Rozhranie - odlisnost Win od Androidu a iOS je minulostou, mobilne desiny sa praveze priklonili k vacsine. MS ma vyhodu, lebo vsetky jeho mobily to budu mat rovnake, na rozdiel od Androidu, kde kazdy Launcher je iny a aj nastavenia systemu byvaju dost odlisne v zavislosti od vyrobcu, takze je problem pri prechode medzi zariadeniami.

Wolfalack
13. 3. 2016 • 7:32

Kluci, popsali jste situaci kolem mobilních Windows naprosto přesně. Sice se to mnoha WP/WM fans nelíbí, ale je to tak. Ten systémem běhá celkem svižně, ale to nevynahradí chybějící funkce a aplikace, které iOS nebo Android nabízejí.

BaconCZE
BaconCZE
13. 3. 2016 • 7:16

Má vůbec cenu se na to dívat, když v tom figurují tihle dva proandroidí vlastizrádci?

Optimizer
13. 3. 2016 • 7:06

Pohřbení Windows Mobile v přímém přenosu? 🙂 No, moc se mi to nezdá. OS je dobrý a neustále se zlepšuje. Co se týče Continua, není dokonalé, ale to nikdo asi nečekal. Dovolím si tvrdit, že s Continuem a univerzálními aplikacemi je Microsoft daleko před konkurencí. -Tak se mi zdá, že kdyby s tím přišel Google, tak by to bylo vychvalované až do nebe... Jakobyste úplně zapomněli na potenciál platformy daný desktopovými W10! Jak to?? Všichni W10 máme doma nainstalované! A kdo ne, brzy na ně přejde... Takže ekosystém tu je, jenom se nesmí ignorovat.

Patrik Hatas
Patrik Hatas
13. 3. 2016 • 6:26

Je to velka skoda ten windows mobile. Rokmi sa dostal do dnesnej podoby ked vyzera vyborne, a je aj dostatocne funkcny.
Mna napr velmi zaujala previazanost s desktopom, tj univerzalne aplikacie.
Je to velmi prehladne ak si clovek zvykne na rovnake aplikacie ci na pc alebo telefone.
Android, kupis od lg, od samsungu, lenova kazdy vyzera uplne inak.
Clovek ma len v tom zmatok, takto je to unifikovany jednotny dizajn pre viac zariadeni. Naco ale win doplaca je ten pomaly start, nechytil sa zozaciatku, wp7 nevyzeral bohvieako, obdlznik a stvorce s jednou farbou.
Teraz uz nespravia absolutne nic. Proste ludia si zvykli na android a ios store s neskutocnym mnozstvom kvalitnych aplikacii. Win moze byt akokolvek dobry, ked nema zrovnatelny store ludia to nekupia

dpcstb
13. 3. 2016 • 0:14

a to iq kuba neprezradi? teda ak bol na oficialnych testoch... celkom by ma to zaujimalo

Názor byl 1× upraven, naposled 13. 3. 2016 00:15

Krejmaj
13. 3. 2016 • 0:12

tak to se nedivim, ze tri zalozky zive ten mobil zabije 😀

Určitě si přečtěte

Články odjinud