Týden Živě

Týden Živě: Před 20 roky nám Gmail vyrazil dech, ale e-mail dnes není tak důležitý

Nemůžeme nepřipomenout důležité výročí. Gmail oslavil 20. narozeniny a s ohledem na den uvedení ho mnoho brali jako aprílový žert. Jenže Google to s e-mailem myslel vážně a archivace, štítky, gigabajtová kapacita nebo dobré vyhledávání byly reálné. Jakkoli má Gmail své místo v historii, dnes už e-mail používáme docela málo.

Microsoft konečně řekl, za jaké ceny bude po skončení podpory Windows 10 prodávat dostatečné bezpečnostní aktualizace. Až po natočení pořadu bohužel upřesnil, že se vztahují pouze k firmám. Ceny pro domácnosti se dozvíme později. Jakub závěrem ukáže, jak bezdrátově napájet lampičku nebo malý, ale výkonný ventilátor. V létě ho v redakci oceníme.

Dnešní program:

  • 00:42 – Gmail po 20 letech
  • 13:42 – Placené bezpečnostní aktualizace pro Windows 10
  • 18:49 – Novinky v AI
  • 25:35 – Bezdrátové napájení

Týden Živě

Diskuzní videokomentáře redaktorů webů Živě.cz a MobilMania.cz, ve kterých rozebírají zajímavá témata týkající se počítačů, internetu, mobilních a jiných technologií. Videa můžete sledovat také na YouTube.

Diskuze (26) Další článek: Jeden velký sen skončil. Apple propouští 600 zaměstnanců, většinou pracovali na mytickém Apple Car

Témata článku: , , , , , , ,