Týden Živě | Sociální sítě | Rusko

Týden Živě: Filip šíří smutek. Sledujte ho na ruské parodické síti Grustnogram (plus návod na registraci)

Uvědomujeme si, že dělat humor s čímkoliv ruským je v dnešní době ošemetné, ale tady nám to přijde na místě. Grustnogram si vysvětlujeme tak, že v putinovském Rusku zůstal „uvězněný“ schopný vývojář, který vymyslel sociální síť na sdílení smutku. Protože po odchodu stovek světových značek, řadovým Rusům mnoho důvodů k radosti nezbývá…

Oznámil ji před měsícem a zdálo se, že nepůjde o víc, než sofistikovaný vtípek, smutnou, tichou revoltu proti režimu, který nebere ohled na své vlastní lidi. Jenže dnes Grustnogram opravdu jede! Má web, aplikaci na Google Play i na Apple App Storu.

Pokud znáte Instagram, znáte i Grustnogram (s tím rozdílem, že je všechno černé a v azbuce). Byli jsme trochu smutní, že nemůžeme sledovat @Putinzdaughter, kterou se síť chlubí na úvodní straně. Tak jsme aspoň založili Filipův účet, na jeho smutné obrázky se můžete podívat zde (mělo by to fungovat i bez přihlášení).

Ale abychom jen nešířili smutek... Jednu z nejpodivnějších elektráren tvoří fronta kamionů naplněných vodou. Do Česka míří nové značky mobilních telefonů. Asijské jídelní hůlky elektrickým výbojem zaženou chuť na slané. Apple odškodní zákazníka za chybějící nabíječku a v anketě jsme se tentokrát ptali, jak platíte nejen v obchodech.

Týden Živě

Diskuzní videokomentáře redaktorů webů Živě.cz a MobilMania.cz, ve kterých rozebírají zajímavá témata týkající se počítačů, internetu, mobilních a jiných technologií. Video můžete sledovat také v chytré televizi či mobilu v aplikaci Mall.tv. Stáhněte si verzi pro Android, nebo pro iOS.

Diskuze (9) Další článek: Google umožní v Evropě odmítnout cookies jedním kliknutím. Donutila ho k tomu pokuta

Témata článku: Apple, Video, Týden Živě, Sociální sítě, Instagram, Rusko, Síť, Registrace, Google Play, Návod, Smutek, Apple APP store, SMU, Česká republika, Plus, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.cz