Týden Živě | Elon Musk | Twitter

Týden Živě. Elone, nevíš, do čeho jdeš. A na co ten Twitter vlastně potřebuješ?

Musk chce koupit Twitter. Ví, do čeho jde? Dokola mluví o svobodě projevu, ale pro člověka z internet 1.5 (éra, kdy Musk budoval PayPal) to znamená něco jiného, než znamená svoboda projevu v roce 2022. Absolutní svoboda projevu není možná. Musk už ustoupil a začal mluvit o svobodě projevu dovolené zákonem. Ale ani to nestačí. Současné sociální sítě jsou v roli arbitrů, musí moderovat diskuzi, nakreslit čáru, hranici toho, co je přijatelné. A dělat soudce pro každý problém na celém světě, to chce obrovské množství mentální energie.

I kdyby Musk chtěl tuhle energii do Twitteru investovat, stále zůstává otázka nejtěžší. Pro vlastně chce Twitter? Kvůli penězům to nebude. Kvůli těm pár novým funkcím patrně také ne. Takže?

Týden Živě

Diskuzní videokomentáře redaktorů webů Živě.cz a MobilMania.cz, ve kterých rozebírají zajímavá témata týkající se počítačů, internetu, mobilních a jiných technologií. Video můžete sledovat také v chytré televizi či mobilu v aplikaci Mall.tv. Stáhněte si verzi pro Android, nebo pro iOS.

Diskuze (24) Další článek: Crew-4: Takhle se Crew Dragon Freedom přibližoval k Mezinárodní vesmírné stanici

Témata článku: Video, Týden Živě, Sociální sítě, Internet, Elon Musk, Twitter, Energie, PayPal, Projev, Svoboda, Svoboda projevu, Elon