Týden Živě | Video

Týden Živě: Družice nad požárem a odolné hodinky Amazfit T-Rex 2

  • Hřenský požár sledují americké a evropské družice
  • Filip se nám zamiloval do Amazfit T-Rex 2
  • ABS na kole a padající čínské rakety

Je tu sobota a s ní i nový Týden Živě. Tentokrát se budeme bavit o chytrých hodinkách Amazfit T-Rex 2:

Amazfit T-Rex 2 Amazfit T-Rex 2
nabízí 64 obchodů za ceny od 4 476 Kč
Srovnat ceny na Živě

Tenhle typ hodinek od Amazfitu, Xiaomi, Huawei a Honoru jsme si před lety pojmenovali jako polochytré. Komunikovaly sice s mobilem, uměly pomocí GPS změřit nějaké sporty, ale tam to končilo – nešlo do nich instalovat aplikace, upravovat ciferníky, reagovat na notifikace... Také jsme mluvili o fitness náramcích, které jen dostaly věší displej, aby vypadaly jako hodinky.

Jenže to už neplatí. Amazfit svou platformu rok za rokem vyvíjí a nový T-Rex 2 má dvoupásmovou GPS, změří 150 různých aktivit, některé rozpozná automaticky (to když zapomenete zapnout měření, nechrlí na vás nicneříkající grafy, ale vše shrne do srozumitelného skóre PAI, přitom baterie vydrží až 24 dní a masivní pouzdro hodinek zvládne kde jakou ránu.

Takhle si představujeme vývoj. Dříve jednoduché „amazfity“ začínají pomaličku šlapat na paty zavedeným značkám, jako je Garmin.

Aby to nebylo jen o hodinkách...

Také si povíme o padajících čínských raketách, o ABS pro cyklisty a o požáru v Hřensku optikou družicových technologií.

Týden Živě

Diskuzní videokomentáře redaktorů webů Živě.cz a MobilMania.cz, ve kterých rozebírají zajímavá témata týkající se počítačů, internetu, mobilních a jiných technologií. Videa můžete sledovat také na YouTube.

Diskuze (1) Další článek: Evropská vlna zdražování Amazon Prime. Ve Francii cena stoupne dokonce o 43 %

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , , , ,