Týden Živě: Asistentka z lepenky, pořádný notebook a nepotřebné USB

Názory k článku

dolph1888  |  14. 05. 2017 20:01  |  Linux Firefox 52.0

> K čemu je pro klidný a spokojený život potřeba asistent, velice by mě zajímalo co je komu do toho jak žiji, aby mě takto sledoval a nutil své nechtěné nabídky, prudil reklamou a smradlavou lepenkou, v podstatě si mě i uvazoval pochybnou službou? Vlastně vím, ale těmto firmám v čele s Google radost neudělám, dodnes jsem se bez podobných nesmyslů obešel a myslím, že v tom vytrvám, mám svůj mozek a umím si poradit sám, ten klid a pohoda za to stojí.
> Pochopitelně, pokud si někdo kupuje NB a ví, že s ním bude zacházet řekněme nepěkně, pak se jistě nesmí jednat o typ oříšek. Tedy spadne na zem a je na dvě půle, obrazně.
> USB, co k tomu, nic netrvá věčně a ani toto rozhraní není konečné.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
syslik123  |  14. 05. 2017 22:41  |  Microsoft Windows 10 Firefox 53.0

Aha bezdrátová budoucnost hlavní problém bezdrátových technologií v bezlicečním pásmu je tragická spolehlivost a výkonost v horších než ideálních podmínkách. Např v 5 zařízení na jednom wifi ap, když mám k ntb připojený BT headset tak se s ním nedá telefonovat, nemluvě o tom že i N-ková wifina se při 5ti současně připojených klientech s bídou vyhrabe na reálných 15Mbit.
A k tomu přenášení dat a zálohování - cloud vs USB.
Asi žiju v jiném světě, ale mě to nikde jinde než doma prostě nefunguje. Pár příkladů: cestou ve vlaku potřebuju dostat fotky z telefonu do notebooku, nebo potřebuju od známeho při osobním setkání zkopírovat pár set MB soubor, nebo od zákazníka, kde je 20Mbit konektivita je potřeba zkopírovat 40GB dat.
Bezdrátové propojení a všechno synchronizované v cloudu je fajn a je to hrozně pohodlné když to funguje ale je to tak závislé na mnoha okolnostech, že se na to nikdy nedá spolehnout a mít notebook bez USB portů.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
zvoník z katedrály  |  15. 05. 2017 02:35  |  Microsoft Windows 7 Firefox 48.0

Už 3 dny světová i naše média chrlí zprávy o masívním světovém kyberútoku ransomware WannaCry, který zatím zasáhl 150 zemí včetně Česka a vyřadil statisíce počítačů, včetně státních důležitych institucí, v Británií byly např. ochromeny nemocnice, bylo zasaženo počítačové centrum řízení dopravy v Německu. Experti varují, že dnes v pondělí může útok pokračovat opět v celosvětovém měřítku - ale na živě.cz probírají jako hlavní téma stupidní USB konektory ! Protože systém práce na živě.cz spočívá v tom, nasyslit články a videa týden dopředu, které automat potom postupně umísťuje na web. Ale o víkendu by se zpravodajský web měl jmenovat ne zive.cz, ale mrtvo.cz. Je pravda, že po mé kritice absolutního zaspání a pasivity na živě.cz, Jakub Čížek vydal v sobotu krátkou bleskovku, ale jinak celý víkend ticho po pěšině. Přece si hoši nebudou kazit víkend a relax u drinku, a to i kdyby bylo ochromeno virem půl světa a začala kolabovat doprava, atomové elektrárny a celé státy. Web zive.cz ode dneška řadím na úroveň ne zpravodajského a pohotového webu o IT, internetu a počítačích, ale na úroveň oddechového webu maminka.cz, tam také nevadí zpoždění 3, 4 dny za aktuálním děním.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
23. 05. 2017 19:59 | Microsoft Windows 7 Chrome 58.0.3029.110

Prej "manažerský notebook" ... :D Tak jasný, kvalitní notebook bude něco stát, je to o materiálech, na kterých se prostě nedá ušetřit. Pak člověk počítá s tím, že mu to také chvíli vydrží, že. Já osobně preferuji dražší stroj, kde vím, že když už si na něj konečně zvyknu, tak ho nebudu muset za 3 - 4 roky hned zase měnit, protože mi odejde třeba displej.
Máme jen menší firmu o 5 lidech, ale kvalitní notebooky jsou pro naši práci zásadní. Když jsme před pár lety s kolegou začínali, chtěli jsme také ušetřit nějakou tu korunu a kamarád mne přesvědčil, že když sáhneme po kvalitním repasu, dostaneme dobrý stroj, za dobrou cenu a i se zárukou. Vyhrál to klasický DELL - máme tenhle i s dokovací stanicí: https://www.technimax.cz/www.technimax.cz/blog/rec... Za sebe dnes musím uznat, že se to vyplatilo.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor
Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji