Týden Živě 153: Internet ve vlaku? Bylo na čase

Názory k článku

Zezik  |  04. 12. 2011 00:01  |  Linux Firefox 10.0
Moonraker  |  04. 12. 2011 00:39  |  Microsoft Windows 7 Opera 9.80

Kdo požaduje internet ve vlaku ? Lidi jsou blézni, já chci hlavně ve vlaku čistý záchod a toaletní papír, což u ČD je poměrně velká náhoda splnit, teda kromě trati Praha - Ostrava, kde nedávno záhadně najednou začaly ty vlaky jezdit na čas a s pozlacenýma klikama.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (7)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
appdie  |  04. 12. 2011 00:47  |  Microsoft Windows Vista Opera 9.80

0:49 a pocet prehrati videa 272×

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
04. 12. 2011 00:52 | Linux Chrome 15.0.874.121

WPA2 s pouzitim enkripcie AES a bezpecneho hesla sa da povazovat za bezpecne na domace pouzitie. Cital som nejake studie, kde (v laboratornych podmienkach) dokazali rozsifrovat AES, ale aj to iba pri pouziti slabeho hesla. Ono prelomit sa da akekolvek helso. Otazka je, kolko casu sme na to ochotni vynalozit. Asi nikomu sa nebude chciet cakat 200 rokov na prelomenie domacej siete Ale ak by sa nejaky paranoik predsa len nasiel, tak to moze utocnikom stazit napriklad pomocou WPA2+EAP-TLS

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Fang  |  04. 12. 2011 02:02  |  Microsoft Windows 7 Chrome 15.0.874.121

Vagóny vlakové soupravy jsou propojeny mezi sebou sběrnicí CAN která není určena pro přenos takových zbytečností jako jsou internetová data.Proto je nutné vybudovat ve vlacích nejdříve druhou datovou infrastrukturu. ČDT sice mají optiku kolem tratí, jenže je tu poměrně zásadní technický problém - jak dostat konektivitu v rozumných rychlostech do rychle jedoucího vlaku ? Samotná železnice aspoň u nás přechází na komunikační systém GSM-R který je schopen v moderních provedeních přenášet reálně stovky kilobit dat za vteřinu, tak že tudy cesta nevede Je jasné, že by to bylo realizovatelné např. 3G mobilní technologií. Na tu by muselo být podél trati dost BTS stanic což je poměrně drahý špás a pochybuji že to někdo jen tak zaplatí zvlášť když by to pak měl poskytovat zadarmo.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
04. 12. 2011 04:15 | Microsoft Windows XP Chrome 15.0.874.121

Ano , ano . Snil jsem také o tom jak budu mít notebook s Tegrou 3 a s osmičkami a jak na tom povalí všechny moje oblíbené programy z Windows 7 . Moje sny byly bohužel rozptýleny . Chjo :'(

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
tomikcz  |  04. 12. 2011 06:34  |  Linux Chrome 15.0.874.121

dostat internet z optickeho kabelu do jedouciho vlaku je technicky nemozne. To uz je vice predstavitelna varianta, ze by datova komunikace probihala v samotnych kolejich :) pomineme-li, ze leve a prave kolo vagonu jsou spolu vodive spojene. :) Takze jedina schudna varianta jsou opravdu mobilni operatori :)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
04. 12. 2011 08:07 | Microsoft Windows XP Chrome 15.0.874.121

A co takhle přenášet data po trolejích ? Technologii na posílání internetu po elektrické síť i už máme. Tady by stačila upravit na potřebný kmitočet.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
04. 12. 2011 09:23 | Microsoft Windows 7 Firefox 9.0

Zajímala by mě jedna věc. Měl sem nastavenou WiFi, aby se WiFi signál zobrazoval pouze určitým počítačům (MAC adresa), tudíž ostatní počítače v seznamu dostupných WiFi vůbec moji WiFi neměli (+Pak sem měl heslo a podobně, ale o to teď nejde). A právě by mě zajímalo, jestli můžou ostatní zjistit uživatele (MAC adresy) připojené na WiFi, když by vlastně tu WiFi ani neměl ten cizí PC nalézt...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
pannicca  |  04. 12. 2011 10:38  |  Microsoft Windows XP Chrome 16.0.883.0

nic moc zajimaveho ani ve videu ani v diskuzich ne zachytli, sem zacal slyset ze o necem mluvi teprv o tech ultraboocich a win v macich.
jinak tak budu pokracovat v tech nudnych komentarich, ja myslel ze ve vlacich uz je net? nebo to ve vlacich chytali prispevovatele ten co je podel trasy beznych operatoru, napr. edge ci cdma?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
04. 12. 2011 14:13 | Unknown IE 9.0

Pekny dil, jen bych dodal, ze jak jste se bavili o tom, ze v MHD by pres wifi sdileny 3G internet nebyl vubec na skodu, pouzivalo by to dle meho mnoho lidi, protoze fup jsou u nas opravdu k placi a ne kazdy notebook ma 3g v sobe.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
TheSkeletoN  |  04. 12. 2011 14:19  |  Microsoft Windows 7 Chrome 15.0.874.121

CS s trackballem )

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
xmarek  |  04. 12. 2011 20:04  |  Microsoft Windows 7 Firefox 8.0.1

Lži, lži nic víc než lži. Pokud je toto tvrzení o nemožnosti Windows 8 běžet na platformě ARM založeno na pravdě, tak je jasné co za tím je. To, že firma Intel je neodmyslitelně svázaná s firmou Microsoft je známá věc. A kdo na tom bude mít největší zájem? Odpověď je předem jasná.
Co se týče výkonu, tak už dnes má např TI (OMAP4) dostatečný výkon pro provoz podobného systému a co teprve později (např. OMAP 5, který už je vydaný).
Zde je důkaz toho, že něco na straně Microsoftu a Intelu hodně smrdí:
http://www.bbc.co.uk/news/technology-12124887...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
TomJones  |  04. 12. 2011 22:26  |  Microsoft Windows Vista Chrome 16.0.912.41

Rozhraní pc bych chtěl v budoucnu aspoň dvě. První plně pracovní bez zbytečných volovin - svižné a efektivní. Druhé .. velmi jednoduché a intuitivní pro hltaní internetového obsahu a vše mít na dotek. A pokud by bylo potřeba tak třetí a to pro "seniory". Bez urážky, ale všechny nás to čeká. V tomhle věku už nebudeme mít moc zájem něco objevovat a ladit :D

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
05. 12. 2011 03:02 | Microsoft Windows Vista IE 7.0

A co Honza Sedlák..? Ten se vytratil...? Už mi dost chybí v týdnu... Celkem bych ho tam už uvítal..

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
05. 12. 2011 23:42 | Microsoft Windows 7 Firefox 8.0.1

K tomu internetu ve vlaku, já bych to i celkem uvítal mít tam WiFi připojení. Denně trávím ve vlaku cca 2 hodiny a internet v mobilu využívám často, sice jen GPRS/EDGE (Blackberry 8520), ale pro ten mobil mi to stačí. Nicméně teď budu mít Transformera, kterej má jen wifinu, a tethering je u Blackberry placená služba ( což se mi k Blackberry internet service za 300,- Kč/měsic, rozhodně nechce připlácet). Takže ve vlaku na nějaké to brouzdání po netu, vyřizování emailů, koukání na youtube, či sjíždění social networks mohu rozhodně zapomenout. Jediná možnost by pro mě byla ta, že bych si z XDA stáhl neoficiální ROM, která podporuje 3G USB Modemy. (ale zase, je to další měsíční poplatek)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
kubik  |  09. 12. 2011 11:38  |  Microsoft Windows 7 Firefox 3.6.24

Dodam, ze v Nemecku je internet v nekterych vlacich ICE na nekterych tratich. Prestoze treba danej vlak internet umi, tak pri ceste z Augsburgu do Mnichova vrchem internet nefunguje, zatimco jinou trasou funguje, takze to asi nebude pres mobilni operatory, ale jinak.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor
Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize