Týden v Doupěti

Recenze her Driver, Shadow Company: Left for Dead, Berušky a sousta novinek ze světa her.
Co zajímavého se událo v oblasti počítačových her a herního hardwaru za uplynulý týden? Tento článek vám přináší přehled novinek, které uveřejnil internetový časopis Doupě.

Jaké je to být taxikářem a kurýrem gangsterů v amerických velkoměstech 70. let, to si můžete vyzkoušet v automobilovém simulátoru jménem Driver. Tibor Szabó si zajezdil po Miami, San Franciscu, New Yorku a Los Angeles, zdatně prchal před policisty a docela se mu to líbilo. Tvůrci úspěšného Destruction Derby se znovu vyznamenali.

Další strategickou akcí z prostředí specialistů na boj zblízka i zdálky je hra Shadow Company: Left for Dead. Vaši žoldáci budou pod vaším vedením ničit nádrže s chemikáliemi, muniční sklady, zachraňovat ze zajetí své kolegy a konat další hrdinské činy. Jak si Stínová společnost stojí v porovnání s Commandos nebo Hidden & Dangerous můžete posoudit z recenze Honzy Beránka.

Je potěšitelné, že stále ještě nevymřeli lidé, kteří tvoří hry ryze pro potěchu svou a svých bližních, tedy bez nároku na honorář. Příkladem může být český tým AnakreoN, který tento týden uveřejnil svoje freewarové dílko jménem Berušky. Logická hra podobná starému dobrému Sokobanovi vám zdarma poskytne 120 zajímavě navržených úrovní, ve kterých se váš mozek zaručeně dobře pobaví. Tuto hru si samozřejmě nemohl vzít pod lupu nikdo jiný než náš redakční logik a stratég Vláďa Chvátil.

Mezi preview přibyla tento týden hra Giants: Citizen Kabuto. 3D strategická akce z jiné dimenze, která vypráví příběh o setkání třech různých forem života. Příběh o tom, kam až může vést osamělost. Příběh o tom, že nejen lidé se mezi sebou nesnesou na jedné planetě. A hlavně příběh v originálním balení.

Zaujmout by vás mohlo i demo na freewarovou 3D akci G-Sector, kde se budete na létajícím skatu prohánět futuristickými městy přecpanými rampami a plošinkami (ty jsou tam pochopitelně proto, abyste na nich mohli demonstrovat své létací umění). Mezi ta atraktivnější patří ještě demo na Tomb Raidera: The Last Revelation, o kterém asi není třeba něco bližšího říkat, nebo demo na fotbalový trhák FIFA 2000.

Příští pondělí (15. listopadu) začne v Las Vegas monumentální výstava COMDEX, na níž se mnoho výrobců hardwaru i softwaru pečlivě připravuje. Mezi nimi je samozřejmě i firma 3dfx, která by zde měla významným způsobem rozkrýt své karty ohledně nového grafického akcelerátoru s kódovým označením Napalm. Že se 3dfx i přes své zpoždění cítí na koni vám potvrdí rozhovor s jejím ředitelem PR Brianem Burkem.

Váš názor Další článek: Další obr na scéně

Témata článku: Derby, Hidden, Miami, Týden, Gangster, Dimenze, Citizen, Demo, Příběh, Logická hra, Giants software, Last, Vláďa, Tomb Raider, Los Angeles, Osamělost, Left 4 Dead 2, Doupě, Fifa, Commandos, Napalm, Shadow


Určitě si přečtěte

49" monitor Philips 499P9H: Ať je vám doma lépe než v kanceláři

49" monitor Philips 499P9H: Ať je vám doma lépe než v kanceláři

** Nezvykle protáhlý rozměr odpovídá dvěma monitorům vedle sebe ** Barevné podání a podpora G-Sync míří nad kancelářské nasazení ** Vestavěná kamera umí přihlašování ve Windows

Tomáš Holčík | 29

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

** V roce 2021 začneme platit DPH i u laciného zboží z asijských e-shopů ** Daň ale budeme většinou platit už na e-shopech ** Nemusíte se bát zdlouhavého a drahého celního řízení

Jakub Čížek | 72


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč