Týden v Doupěti

Co zajímavého se událo v oblasti počítačových her a herního hardwaru za minulý týden?
Tento článek vám přináší přehled novinek, které uveřejnil internetový časopis Doupě. Na podzim se tradičně (nejen) v herní branži začínají dít ty nejzajímavější věci. Přichází totiž sezóna rostoucí nákupní horečky, která kulminuje ve vánočním období, a firmy vrhají na trh to nejlepší, co si v průběhu roku připravily.

Na pultech obchodů se v těchto dnech ocitají tituly, které mají už z důvodů tradice úspěch prakticky zaručen. NHL 2000 je od firmy EA Sports je další přírůstek do dlouhodobě hokejové série, nyní s novou firemní technologii Face in the Game, která vám umožní na obličej hokejisty umístit vlastní obrázek. Prince of Persia 3D, jehož demo je momentálně nejpopulárnějším downloadem na Doupěti, se objevil v obchodech překvapivě dříve, než bylo ohlášeno, a slibuje převedení staré klasiky do 3D se vší parádou. Uvidíme, jak se to podařilo!

Na Doupěti nám přibyly recenze na strhující Command & Conquer: Tiberian Sun, pokračování nejúspěšnější řady realtimových strategií v historii počítačových her, dobrý fotbal FA Premier League Stars a Jane’s Fleet Command, realistickou námořní vojenskou strategii. V rubrice Návody najdete navíc velmi rozsáhlého průvodce vynikajícím RPG Might & Magic VII. Zaujmout by vás mohlo i preview na mimořádně zajímavou hru Black & White od legendy „her na bohy“ Petera Molyneauxe nebo první pohled na další díl z řady atmosférických adventur o neohroženém knihkupci – pozor, nikoli Darek Vrána aneb „Vrchní, prchni“, nýbrž Gabriel Knight 3: Blood of the Sacred, Blood of the Damned; po voodoo a vlkodlacích přicházejí konečně na řadu i upíři.

I hardwarové firmy přikládají pod kotel jako divé. Producenti grafických akcelerátorů odhalily své čipsety nových generací: NVIDIA mohutně popularizuje svůj GeForce 256, S3 prosazuje Savage2000, zatímco 3Dfx konkurenci blahosklonně pozoruje a pomaloučku uvolňuje informace o tom, co se chystá v jejích laboratořích. Komprese textur, se kterou přišla firma S3, se evidentně ujala – Microsoft její podporu zařadil do DirectX 7 a nový akcelerátor 3Dfx ji bude obsahovat také. Výrobci grafických karet ohlašují nové modely vybavené výše uvedenými akcelerátory, které budou na trhu co nevidět – ještě nikdy se tak nevyplatilo si s nákupem počkat jako právě teď.

Intel a AMD se také činí. Na špičce obliby u hráčů preferujících dobrý poměr cena/výkon je stále Intel Celeron, který při své velmi dobré přetaktovatelnosti, síle matematického koprocesoru a instrukcí MMX má nad procesory K6-2 a K6-3 firmy AMD i s jejich instrukční sadou 3DNow! stále vrch. Situace by mohl změnit nový procesor Athlon, který zatím údajně převyšuje Pentium III prakticky po všech stránkách, neboť AMD podle posledních zpráv připravuje jeho verzi i pro low-end PC (rozuměj: PC s rozumným poměrem cena/výkon). Ani Celeron však neustrne – v novém roce přejde Intel u této řady na 0,18mikronovou technologii, zvýší FSB z 66 na 100 MHz a implementuje instrukční sadu SSE (stejnou jako u PIII), takže závody budou vesele pokračovat. Jen houšť!

Jediné, co nám v oblasti HW trochu kazí náladu, je značný vzestup cen pamětí, který se zatím stále nezastavuje; kdo nenakoupil včas, asi je teď poněkud rozmrzen. Uvidíme, co bude dál.

Podrobné zpravodajství o herních a hardwarových novinkách, recenze, návody a mnoho dalších věcí najdete v internetovém časopisu Doupěwww.doupe.cz.

Váš názor Další článek: Parametry pro dosový stroj

Témata článku: Stars, RPG, Doupě, Týden, Voodoo, Commando, Rozumný poměr, Kotel, Premier, Gabriel, Herní Doupě, Prince of Persia, League, Fleet, NHL, Command, Prince, EA Sports, Premier League, Akcelerátor, Herní řada


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 62

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu