Týden s Internetem v Moravské Třebové

V Moravské Třebové probíhá tento týden celostátní propagační akce zaměřená na podporu rozvoje internetu pod názvem Týden Internetu ve městě.
V Moravské Třebové probíhá tento týden celostátní propagační akce zaměřená na podporu rozvoje internetu pod názvem Týden Internetu ve městě. Moravská Třebová je již třetím městem v pořadí, po Českém Krumlově a Zlíně, které se od projektu zapojilo. Vše probíhá v rámci Března - měsíce Internetu, jehož cílem je ještě více přiblížit fenomén Internetu běžnému občanovi a zároveň poukázat na provázanost využití tohoto média v nejrůznějších oblastech, jako jsou například veřejná správa, vzdělávání, podnikání, kultura a zábava. Čeká nás ještě týden v Pardubicích a Valašském Meziříčí.

Město Moravská Třebová připravilo za podpory místních aktivních organizací obsáhlý program. Je připravena řada prezentací Internetu pro širokou veřejnost, státní správu, samosprávu, rozpočtové organizace a zástupce obcí a podnikatele. Po celý týden probíhají na vybraných školách přednášky (např. ZŠ Palackého, gymnázium Moravská Třebová), zároveň jsou otevřeny počítačové učebny s připojením na Internet zdarma pro každého, kdo má zájem si práci s Internetem vyzkoušet. Stejnou příležitost nabízí i Městský úřad, Městské informační centrum, prodejna firmy OR-CZ a knihovna Ladislava z Boskovic, kde je Internet zdarma k dispozici po celý měsíc březen. K projektu se připojily i některé místní IT firmy, které nabízí zajímavé slevy na produkty a služby.

Tento čtvrtek se v Moravské Třebové uskuteční schůzka představitelů obcí. Účast na schůzce přijal i zástupce společnosti IBM České republika, která pokládá otázku rozvoje Internetu ve státní a veřejné správě za klíčovou a chce se stále více angažovat v komunální sféře.

Další z akcí internetového týdne je prezentace projektu “Zdravé město” a WWW stránek sdružení NSZM “Česká brána” . Připravuje se vyhlášení 1. ročníku soutěže LABYRINT SITE o nejlepší dílo v kategoriích text; grafika; WWW stránky, kterou organizuje Městský úřad ve spolupráci s Městským Informačním Centrem a Městskou knihovnou Ladislava z Boskovic. Vybrané a oceněné soutěžní práce budou představeny a umístěny na internetových stránkách města.

Moravská Třebová nezapomíná ani na seniory, pro které je připravena přednáška a ukázky Internetu v Moravskotřebovské univerzitě třetího věku.

Podrobný harmonogram akcí je možno najít na stránkách města Moravská Třebová: www.mtrebova.cz.

Váš názor Další článek: Computer 5/00

Témata článku: Internet, Týden, Moravská Třebová, Informační centrum, Třebová, Celá knihovna, Mor, Labyrint, Běžný občan, Propagační akce, Nejrůznější oblast, Valašské Meziříčí


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme stavebnice pro malé caparty i budoucí experty

Jakub Čížek | 10

Jakub Čížek
Stavebnice
Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

** Reddit se začíná plnit zkušenostmi se Starlinkem ** Při přímé viditelnosti dá i 120 Mb/s ** Klasický satelitní internet už teď dalece překonává

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
StarlinkPoskytovatelé internetu
Šéf Spotify: Budeme zdražovat. Náš obsah se zlepšil
Markéta Mikešová
PředplatnéSpotify

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5