Týden: Internet zdarma, Windows 2000, novinky Intelu

Chcete vědět, co se minulý týden událo ve světě počítačů? Nesledovali jste minulý týden denně Živě? Je tu náš oblíbený přehled týdenních událostí.
Minulý týden se ve světě točil hlavně okolo slavnostního uvedení Windows 2000, přinesli jsme obsáhlejší materiál popisující hlavní vlastnosti systému i další zajímavosti o Windows 2000. Rozhodně větší mediální pozornost si ale získalo odhalení 63 000 chyb v systému Windows 2000. Tak vysoké číslo prostě vyvede z míry i otrlé programátory a tak všichni čekali na upřesňující informace Microsoftu. Ten si pochopitelně nedal na čas a vyrukoval s rychlou odpovědí. Podstatným závěrem argumentů Microsoftu je, že těch chyb rozhodně není tolik, drtivá většina z nich jsou zbytečné poznámky v kódu a drobná vlastní upozornění programátorů na některé plánované vlastnosti systému. Přesto zůstává pár chyb a především jejich vliv na funkčnost systému nevyjasněn. Spousta lidí se ale shoduje v názoru na velmi dobrou stabilitu systému Windows 2000.

Naše republika žila především vstupem dalšího poskytovatele Internetu na trh. World Online vstoupil razantně, s chutí a především s dalším bezplatným připojením k Internetu. Stejně jako u Video On Line se stačí zaregistrovat a můžete obratem používat nejen Internet, ale i 10MB schránku na e-maily a 10MB prostor na webu pro vaši vlastní prezentaci. Zatím uživatelé hlásí dobré rychlosti při připojení a celkovou spokojenost se službami. Uvidí se, nakolik bude služba schopná v zatíženém provozu. VOLný je pro velký zájem ve špičkách obsazen, proto nyní lidé rádi sáhnou po World Online.

V hardwarové oblasti jednoznačně hrála prim vývojářská konference Intelu, který na ní předvedl procesor Willamette na frekvenci 1,5 GHz, který používá na aritmetickologických jednotkách dvojnásobnou frekvenci 3 GHz. Jak před časem IBM sliboval, že bude vyrábět 4,5 GHz procesory, předvedl tedy Intel již funkční vzorek 3 GHz procesoru se stejným principem vnitřního násobení frekvence. Navíc Intel prohlásil, že frekvence jeho procesorů se bude moci šplhat až k 20 GHz. Novinkou vývojářské konference bylo ohlášení připravované sběrnice Serial ATA, která by měla konkurovat svou rychlostí 1,5 Gb/s rozhraní 1394 FireWire, a nahradit v počítačích ploché kabely současné sběrnice ATA.

Poslední významnou událostí týdne bylo uvedení WInAMPu 2.6 počátkem týdne. Jak netrpělivě lidé čekali 4 měsíce na novou verzi, o to to bylo horší při jejím vyzkoušení. Změny jsou více kosmetické a uživatele WinAMPu neuspokojily. WinAMP je připravován ve verzi 3.0, která by měla znamenat výrazný odklon od jeho současné podoby a verze 2.6 byla zřejmě vypuštěna jen jako opravný balíček obsahující doposud připravené záplaty a ohlášené úpravy.

Váš názor Další článek: WebCam Go – nejen na baterky

Témata článku: Windows, Internet, Zdarma, Windows +, Video On Line, Window, Win +, Volná frekvence, Vnitřní prostor, Událost týdne, Win + N, Funkční vzorek, Novinky, Upřesňující informace, Týden, NoviPetr Urban doporučuje: Na co se dívám a vy byste měli taky

Petr Urban doporučuje: Na co se dívám a vy byste měli taky

Pokud zrovna máte chuť zapomenout na svět kolem, doporučím vám dvě desítky seriálů a filmů. Snažím se vyhýbat starším a profláknutým titulům, nabízím odpočinkovou i náročnou látku. Vybírám věci, které mají svůj specifický charakter, díky němuž vyčnívají.

Petr Urban
Filmy a seriály
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína