Týden her v marnotratném šeru

Sdělují v současnosti i počítačové hry nějakou myšlenku? Př pohledu na události minulého týdne o tom můžete dost pochybovat.
Tři velká témata se nám linou jako nit předchozím týdnem. Prvním jsou připravované hry, vycházející z prostředí legendárního Star Treku. Zatímco dříve se hry vzešlé z této televizní klasiky držely převážně klasického schématu adventur, nyní se jablíčka pomalu ale jistě kutálejí stále dále a dále od rodného stromu. Tak třeba hned první titul, který se v minulém týdnu objevil: Star Trek Voyager: Elite Force. Stačí myslím říci, že autoři zaplatili nemalé peníze za odkoupení licence na engine, který se používá ve hře Quake III: Arena. Ano, půjde především o další z řady first person akcí. Ale to by nesměl být Star Trek, aby nezbylo místo i na nějaký ten logický úkol. Takže nakonec i vaše šedá kůra mozková nepřijde zkrátka. Druhým děťátkem z rodinky je Star Trek: Armada. O něm se již toho mnoho napsalo, a tak vám Doupě přineslo další screenshoty. Jen pro připomenutí: půjde o realtimovou strategii. Tedy převratná záležitost pro skalní fanoušky Star Treku a šedivý průměr pro všechny ostatní. Posledním z trojice bratří je Star trek: Klingon Academy. O toho se stará chůva jménem Interplay. A protože jejím heslem je „By Gamers for Gamers“ (nebo také „By Mutants for Mutants“), bude snad tento vesmírný simulátor stát za to. Kvalifikaci na to tahle chůva má, takže příznivci Star Trek si opravdu přijdou na své.

Druhým velkým tématem, který byl také největším tahákem uplynulého týdne, byly grafické karty. Vše zahájil Petr Broža článkem o přetaktovávání grafických karet. Tímto tématem se trefil do vkusu čtenářů. Druhý článek věnující se grafice a zobrazení (vysvětlující problematiku hardwarového T&L) dodal Aleš Kalina. I když tvrdil, že z odborného hlediska s jedná o laciný soupis, který by odborník neocenil, myslím, že každý, kdo si ho přečetl, mohl být nadšen jeho srozumitelností a hloubkou. Vsadím se, že pak nejeden z čtenářů oslňoval své kamarády převratnými vědomostmi.

A to poslední téma? No o tom se sice toho moc nenapsalo (vlastně vůbec nic), ale zato opravdu stojí za to: tím je Final Fantasy VIII. Ano, již ho máme v redakci a právě probíhá hledání nešťastníků, kteří obětují životy a psychické zdraví, aby dohráli tuto rozsáhlou předělávku z PSX. A že za grafiku by se muselo stydět každé 3dfx? Že postavy nemluví? Že titulkování měl stonásobně lepší již Monkey Island? Źe ovládání je naprosto příšerné? To je váš problém. Máte mít PSX a ne nějaké PC. Aspoň toto si zřejmě myslí šikmoocí japončíci (a pak mi něco vykládejte o xenofobii).

Jinak ještě v uplynulém týdnu stojí za povšimnutí 29. únor. Za prvé se tohoto dne objevil UT Bonus Pack a za druhé se nám sešly hned dva propadáky, a sice kontroverzní South Park Rally a Panty Raider, tedy simulátor fotografa modelek... dosti ujeté na to, abychom si o hře udělali vlastní názor. No uznejte, že tohle se opravdu nestává každý den.

Váš názor Další článek: MicroScan E75: Ladič pian

Témata článku: Hra, M/s, Final Fantasy, Klasické schéma, Star Trek, Star, Voyager, Druhý článek, Arena, Island, Trek, Armada, Monkey, Chůva, South Park, Týden, Připravovaná karta, Rally, Fantasy, Panty


Určitě si přečtěte

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 18

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 93


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize