Týden: Contactel zadarmo, další petice proti monopolu

Opět tu jsme se shrnutím nejdůležitějších událostí minulého týdne, které jste na Živě mohli, ale také nemuseli najít.
Dnešní týdenní přehled začnu trochu jinak. V minulém týdnu jsem si totiž užíval zasloužené dovolené na horách a Živě fungovalo tak trošku v náhradním režimu. Pochopitelně jste nepřišli o spoustu nových zajímavých článků, nicméně mne mrzí, že jsme se podrobně nevěnovali dvěma dosti důležitým událostem, které pokládám za nutné zmínit aspoň zde.

Na českém internetovém poli se objevil totiž další poskytovatel připojení k Internetu zdarma a to Contactel se svým RazDva. Stejně jako World Online nabízí jedno přístupové číslo pro tarif Internet 2000. Z hlediska registrace a instalace nového připojení je na tom Internet Raz Dva skutečně jednoduchý, stačí vyplnit registrační údaje a je vám obratem vygenerován instalační soubor pro připojení k Internetu. Jak je to jednoduché, tak je to příjemné. Z počátku byly hlášeny problémy při zprovozňování účtů, nicméně to se postupně opravilo a opravuje. Zcela v duchu bezplatných připojení získáte 10 MB pro e-mail i internetové stránky. Podstatné je, že po koupi Cesnetu sáhl Contactel k dalšímu razantnímu kroku svého prosazování na poli Internetu. Na Internet Raz Dva budou automaticky převedeni současní uživatelé Internet Active.

Další významnou událostí, která se naplno rozjela minulý týden, bylo rozjetí nové kampaně proti monopolu. Po té, co poslanci prodloužili monopol Telecomu o další rok, vznikla v nastalém přetlaku nová akce Petice proti monopolu, která si klade za cíl získat na stranu zákazníků senátory a případně prezidenta, na kterých stojí ještě oficiální potvrzení schváleného zákona. Přáním je získat pod petici alespoň deset tisíc podpisů, takže je to i na vás, je potřeba každý hlas. V neděli před půlnocí tam bylo téměř 3800 hlasů.

Z článků, které by neměly uniknout vaší pozornosti bych jmenoval rozhovor s Romanem Francem, šéfem firmy ATC, která provozuje server Email.cz, který v poslední době proslul svou katastrofální likvidací zpráv svých uživatelů.

Nové informace o připravovaných kartách Matroxu G450 a G800 jsou z kategorie kuloárních, na G800 bylo před měsícem totální embargo, o G450 jste se dozvěděli jen po podepsání reversu. Ostatně G450 bude oficiálně představeno až za měsíc. Takže nějaké info z pozadí se dozvíte již dnes.

Diskuze (14) Další článek: SWS umí nejen Microsoft

Témata článku: Internet, Monopol, CON, Týdenní dovolená, Petice, Přístupové číslo, Minulý měsíc, Dnešní přehled, Týden, Contact, Dnešní týden, Embargo, Monopoly


Určitě si přečtěte

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 62

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 23

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu