Týden: Česká Windows XP, vyhlášení Miss Internet 2001

Klíčové události minulého týdne v pravidelném přehledu.
Minulý týden se začaly výrazněji prodávat česká Windows XP. Tento operační systém měl být na trhu již od konce listopadu, několik problémů však jeho uvedení odsunulo. Jeho nástup byl na rozdíl od anglických Windows XP spíše nenápadný a neprovázela jej nějaká výraznější akce. Česká Windows XP byla lokalizována průběžně řadu měsíců, díky tomu tak mohla být na trhu už měsíc po anglických Windows. Ačkoli je řada uživatelů, kteří z mnoha důvodů raději používají anglickou verzi systému, české Windows XP se zcela jistě rozšíří. Do konce roku chce Microsoft udat 60 000 českých XP a to bude jistě poznat.

Jinou významnou českou událostí, bylo vyhlášení Miss Internet 2001. Tentokráte probíhalo finále ve výrazně slabších podmínkách. Odpadlo veřejné finále a vše se odehrálo jen přes Internet a neveřejně. Černým koněm soutěže byla Bohunka Kulichová, která si sympatie získala především odvahou se této soutěže vůbec zúčastnit. Do konečného pořadí však nepromluvila a tak máme (pro mnohé bohužel) další hubenou Miss Internet.

Pozitivní zprávy šly minulý týden pro firmu AMD. Firma si dala ambiciózní cíl dosáhnout do konce roku 30procentního podílu na trhu a vypadá to, že se jí to nejspíše podaří. Podle aktuálních čísel prodejů je například v západní Evropě půl na půl s Intelem v oblasti osobních počítačů. Trochu by to měl podpořit i nový Athlon MP 1900+ a s tím spojená úprava cen. V našem porovnání Athlonu 1600+ a Pentia 4 na 1,7 GHz, tedy představitelů silného středního proudu, ve výkonu a ceně Athlon dominoval. Intel to vyrovnával vlastnostmi týkajícími se spolehlivosti.

Kladnou zprávou byla také informace o rychlém zatčení autorů červa Goner, který znepříjemňoval život předminulý týden. Autoři jsou čtyři izraelci ve věku 15–16 let. Jako nezletilým jim hrozí trest až pěti let vězení.

Váš názor Další článek: Objevte bohatství

Témata článku: Windows, Internet, Windows XP, Ambiciózní cíl, Minulý měsíc, Úprava cen, Týden, Miss, Vyhlášení, Minulý týden, Window


Určitě si přečtěte

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

** Přehled nejhorších počítačů na světě ** Šílené konstrukce a materiály ** Jak to dopadne, když se o počítač nestaráte

Karel Javůrek | 22

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 75

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky