Sociální sítě | Twitter | Mobilní aplikace

Twitter zkouší automatické blokování trollů. Chce bojovat proti obtěžování na své sociální síti

Nejen v komentářích pod články na zpravodajských webech, ale i na sociálních sítích lze najít uživatele, kteří zanášejí konverzace irelevantními příspěvky. Twitter vytáhl do boje proti trollům a nějakým způsobem obtěžujícím účtům – nabídne svým uživatelům možnost aktivace Bezpečného režimu (Safety Mode).

Cílem tohoto opatření je snaha pomoci uživatelům, aby se v rámci platformy cítili příjemněji a měli její prostředí pod kontrolou. Nová funkce je aktuálně dostupná v mobilních aplikacích pro iOS a Android jen malé skupině uživatelů, přičemž primárně jde o účty, jež mají jako výchozí jazyk nastavenou angličtinu.

Ochrana proti obtěžování

Základem Bezpečného režimu je funkce, která na sedm dní automaticky dočasně zablokuje účty používající „potenciálně škodlivý jazyk“ – například urážky nebo nenávistné poznámky – nebo posílají opakované a nevyžádané odpovědi nebo zmínky.

Když si uživatel zapne tuto funkci v nastavení, systémy začnou vyhodnocovat pravděpodobnost negativního chování na základě zvážení obsahu tweetu i vztahu mezi oběma stranami. Zohledňují přitom existující vztahy, takže účty, které sledujete nebo s nimiž často komunikujete, nebudou automaticky blokovány.

Autoři příspěvků, jež tato technologie vyhodnotí jako škodlivé nebo nevyžádané, budou automaticky zablokováni. To v praxi znamená, že dočasně nebudou moci sledovat váš účet, zobrazovat vaše tweety ani posílat přímé zprávy.

Informace o tweetech označených prostřednictvím Bezpečného režimu a podrobnosti o dočasně zablokovaných účtech lze kdykoli kontrolovat. Před koncem blokace obdrží uživatel oznámení s rekapitulací těchto informací.

Zatím jen pro vyvolené

Provozovatel sociální sítě počítá s tím, že algoritmy zpočátku nemusí fungovat správně a mohou se dopouštět chyb. Nechává proto uživatelům možnost automaticky zablokované účty odblokovat. Na základě toho pak míní vylepšovat detekční schopnosti.

„Chceme, abyste si užívali zdravé konverzace, a proto je tento test jedním ze způsobů, jak omezit obtěžující a nežádoucí interakce, které mohou tyto konverzace narušit. Naším cílem je lépe chránit jednotlivce na straně příjemce tweetů tím, že snížíme výskyt a viditelnost škodlivých příspěvků,“ uvádí oficiální blog.

Twitter nyní míní sledovat, jak Bezpečný režim funguje v praxi. Lze předpokládat, že toto testovací období potrvá přinejmenším několik měsíců. Teprve po vyzkoušení a následném odladění bude funkce k dispozici všem uživatelům.

Diskuze (2) Další článek: NASA vyvíjí hejnovou inteligenci pro malé satelity. Ty mohou zastat práci velkých a těžkopádných zařízení za zlomek nákladů

Témata článku: Sociální sítě, Web, Twitter, Android, Mobilní aplikace, Troll, Top Product, Tweet, Uživatelé, Blokování, Konverzace, Obtěžování, Účet, Příspěvek, Bezpečný režim, SOČ, Topics, Bezpečný, Telefony s Androidem na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

** Mnohé webové služby nabízejí API pro vývojáře ** Většina ale nic takového nemá ** Jak strojově vytáhnout prakticky cokoliv z libovolného webu

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě