Fake News | Twitter

Twitter začne v Evropě označovat zavádějící volební zprávy

Foto: Maxpixel.net
Twitter začne v Evropě označovat zavádějící volební zprávy | Foto: Maxpixel.net

Twitter oznámil další novinku, která má pomoci zabránit šíření pochybných zpráv a možnému ovlivňování uživatelů na své síti. Lidé budou moci začít nahlašovat tweety týkající se voleb, které jim budou připadat zavádějící a manipulativní. Twitter o tom informoval na svém blogu.

Jako první začne novinka fungovat v Indii, kde se zanedlouho konají parlamentní volby a kde je kampaň na internetu v plném proudu. Zde se možnost nahlašovat volební tweety spustí již tento týden. Na konci dubna, konkrétně 29.4., pak funkci dostanou i obyvatelé Evropské unie k příležitosti květnových voleb do europarlamentu.

Nahlašování se má týkat jen tweetů, které jasně uvádějí nepravdu a snaží se mezi lidmi šířit lživé informace. Půjde tak o dezinformace obsahující například špatné údaje o místě a času konání voleb, falešné voličské požadavky a podobně. Jakmile člověk takový tweet uvidí, pod možností „nahlásit tweet“ se objeví nová podmožnost „je zavádějící o volbách“.

Tato možnost bude u tweetů existovat ještě sedm dní poté, co volby skončí. Twitter ji také plánuje spouštět postupně po celém světě, vždy podle situace. Konkrétní informace o zemích nebo volbách, na které ji chystá dále, ale neuvedl.

Zároveň pokud bude nějaký tweet označen jako dezinformace neprávem, síť slibuje, že to vyřeší rychle. Její týmy a systémy, které podobné události řeší, byly podle jejích slov nedávno nově vytrénovány.

Evropská komise si dlouhodobě stěžuje, že sociální sítě v čele s Twitterem a Facebookem nepodnikají dostatečné kroky v oblasti zamezení šíření politických dezinformací. Komise každý měsíc vydává zprávy, ve kterých úsilí hodnotí a pokaždé z toho sítě vypadnout tristně, byť k určitému zlepšení došlo, jak sama přiznala.

Diskuze (16) Další článek: Rusko má novou jadernou ponorku Belgorod, je nejdelší na světě

Témata článku: Internet, Facebook, Sociální sítě, Fake News, Twitter, Evropa, Evropská unie, Hoaxy, Indie, Evropský parlament, Dezinformace, Volby, Evropská komise, Tweet, Síť


Určitě si přečtěte

Aprílové vtípky: Výběr toho nejlepšího kolem počítačů, internetu a techniky

Aprílové vtípky: Výběr toho nejlepšího kolem počítačů, internetu a techniky

** Výběr nejlepších aprílových vtípků 2019 ** Článek postupně aktualizujeme

redakce | 29

7 nejvýkonnějších jaderných elektráren světa: Temelín ani Dukovany si neškrtnou

7 nejvýkonnějších jaderných elektráren světa: Temelín ani Dukovany si neškrtnou

** Představíme vám sedm nejvýkonnějších jaderných elektráren ** Srovnáme je s Temelínem, Dukovany a největší solární farmou ** Naznačíme, kde tkví hlavní výhody tohoto zdroje elektřiny

Karel Kilián | 114

Windows 10 budou mít kompletní linuxové jádro. Zatím jen pro vývojáře

Windows 10 budou mít kompletní linuxové jádro. Zatím jen pro vývojáře

** Desítky si budou ještě více rozumět s Linuxem ** V létě získají jeho jádro pro vývojáře ** Microsoft představí také Windows Terminal

Jakub Čížek | 83

Evoluce stále pokračuje, lidem se do kolen vrací kost navíc

Evoluce stále pokračuje, lidem se do kolen vrací kost navíc

** O kost zvanou fabella nás evoluce připravila už před miliony let ** V posledních desetiletích se však „ztracená kost“ znovu objevuje ** Anatomové nabádají ortopedy, aby brali fabellu v potaz

Jaroslav Petr | 31Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test androidů do 6 500 Kč

Tipy na starší foťáky za super cenu

Důkladný test sportovních kamer

Dárek pro každého: první vydání Computeru