Twitter | Fake News

Twitter začne v Evropě označovat zavádějící volební zprávy

Foto: Maxpixel.net
Twitter začne v Evropě označovat zavádějící volební zprávy | Foto: Maxpixel.net

Twitter oznámil další novinku, která má pomoci zabránit šíření pochybných zpráv a možnému ovlivňování uživatelů na své síti. Lidé budou moci začít nahlašovat tweety týkající se voleb, které jim budou připadat zavádějící a manipulativní. Twitter o tom informoval na svém blogu.

Jako první začne novinka fungovat v Indii, kde se zanedlouho konají parlamentní volby a kde je kampaň na internetu v plném proudu. Zde se možnost nahlašovat volební tweety spustí již tento týden. Na konci dubna, konkrétně 29.4., pak funkci dostanou i obyvatelé Evropské unie k příležitosti květnových voleb do europarlamentu.

Nahlašování se má týkat jen tweetů, které jasně uvádějí nepravdu a snaží se mezi lidmi šířit lživé informace. Půjde tak o dezinformace obsahující například špatné údaje o místě a času konání voleb, falešné voličské požadavky a podobně. Jakmile člověk takový tweet uvidí, pod možností „nahlásit tweet“ se objeví nová podmožnost „je zavádějící o volbách“.

Tato možnost bude u tweetů existovat ještě sedm dní poté, co volby skončí. Twitter ji také plánuje spouštět postupně po celém světě, vždy podle situace. Konkrétní informace o zemích nebo volbách, na které ji chystá dále, ale neuvedl.

Zároveň pokud bude nějaký tweet označen jako dezinformace neprávem, síť slibuje, že to vyřeší rychle. Její týmy a systémy, které podobné události řeší, byly podle jejích slov nedávno nově vytrénovány.

Evropská komise si dlouhodobě stěžuje, že sociální sítě v čele s Twitterem a Facebookem nepodnikají dostatečné kroky v oblasti zamezení šíření politických dezinformací. Komise každý měsíc vydává zprávy, ve kterých úsilí hodnotí a pokaždé z toho sítě vypadnout tristně, byť k určitému zlepšení došlo, jak sama přiznala.

Diskuze (16) Další článek: Rusko má novou jadernou ponorku Belgorod, je nejdelší na světě

Témata článku: Internet, Facebook, Sociální sítě, Twitter, Evropa, Fake News, Evropská unie, Indie, Hoaxy, Dezinformace, Tweet, Volby, Evropský parlament, Evropská komise, Síť


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Srovnali jsme česká města s IBM, Googlem nebo třeba Samsungem. Podívejte se, v jaké firmě „žijete“

Srovnali jsme česká města s IBM, Googlem nebo třeba Samsungem. Podívejte se, v jaké firmě „žijete“

** Nadnárodní korporace zaměstnávají stovky tisíc lidí ** Mají tedy velikost metropolí ** Srovnali jsme je s českými krajskými městy

Jakub Čížek | 14

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu