Sociální sítě | Twitter

Twitter začal měnit pořadí příspěvků, po masivní kritice od novinky ustoupil

Foto: Twitter
Twitter začal měnit pořadí příspěvků, po masivní kritice od novinky ustoupil | Foto: Twitter

Twitter před pár dny představil novou funkci, kdy příspěvky na hlavní stránce začal automaticky řadit algoritmem podle priority. Kdo chtěl chronologické řazení příspěvků, musel přepnout na odlišnou záložku. Twitter si od novinky sliboval hodně, půl roku ji testoval… ale vyvolal spíš hněv. Uživatelům se funkce tak strašně moc nelíbila, až se sociální síť zalekla a slíbila, že ji zruší.

Původní myšlenka byla ta, že na domovské stránce Twitteru budou dvě karty. Na jedné měly být příspěvky řazené algoritmem podle toho, jak systém vyhodnotí jejich prioritu pro každého konkrétního uživatele. Chronologické řazení mělo zůstat na vedlejší kartě, lidé by mezi oběma variantami přepínali v rámci nového rozhraní. 

Výchozí byla ovšem stránka s algoritmickým řazením, což se už v době testování, které začalo loni v říjnu, nesetkávalo s pozitivní odezvou. Twitter přesto ve vývoji pokračovali a minulý týden novinku oficiálně představil ve své iOS aplikaci – všem uživatelům začal ve výchozím režimu dávkovat příspěvky podle algoritmu. A podotkl, že brzy změna přijde i na Android. 

Twitter tím způsobil malý výbuch, internet zaplavily stížnosti lidí, kteří s novinkou nebyli spokojeni. Objevovaly se i komentáře typu „nejhorší funkce za několik posledních let“, přičemž nejčastější argument byl, že uživatelé chtějí na první dobrou v aplikaci vidět nejnovější tweety od lidí, které sledují a ne starší příspěvky od neznámých osob.

Kritiku zřejmě podpořilo i načasování. Spousta uživatelů nyní používá Twitter ke sledování nejnovějších zpráv z války na Ukrajině, při monitorování podobné události skutečně může být algoritmické řazení spíše na obtíž.

Twitter v pondělí chybu přiznal a novinku stáhl. „Vyslyšeli jsme vás (…) Někteří z vás vždy chtějí jako první vidět nejnovější tweety. Přepnuli jsme časovou osu zpět a prozatím jsme odstranili prostředí s kartami, zatímco zkoumáme další možnosti,“ uvedla firma na svém účtu podpory. V původní verzi se tak funkce na Twitteru už neobjeví, uživatelé dosáhli malého vítězství.

Diskuze (11) Další článek: Philips se pouští do nečekaného oboru. Začne prodávat vlastní operační paměti DDR4 a DDR5

Témata článku: Sociální sítě, Internet, Twitter, Android, Ukrajina, Příspěvek, Novinka, Řazení, Algoritmus, Uživatelé, Karta, Telefony s Androidem na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Speciál o 3D tisku: Co, jak a z čeho tiskneme figurky pro deskovky i venkovní konstrukce

Speciál o 3D tisku: Co, jak a z čeho tiskneme figurky pro deskovky i venkovní konstrukce

** Dnes si budeme povídat o 3D tisku ** Oba totiž tiskneme na stereolitografii a strunové klasice ** S čím jsme zápasili, když jsme se to učili

Jakub ČížekVladislav Kluska
Týden ŽivěVideo
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Budoucnost s příchutí retra. Vybrali jsme nejlepší fotografie z přesunu rakety SLS a popsali, co na nich vidíte

Budoucnost s příchutí retra. Vybrali jsme nejlepší fotografie z přesunu rakety SLS a popsali, co na nich vidíte

** Raketa SLS pro program Artemis se nedávno vydala na startovací rampu ** Nyní je už zase zpět v hale, kde budou odstraněny objevené problémy ** První start by mohl proběhnout v srpnu ** Raketa je nástupcem Saturnu V a bude vynášet astronauty k Měsíci

Petr Kubala
SLSArtemisRaketa