Twitter

Ptáček dozpíval. Twitter změnil logo, teď jej symbolizuje X, s nímž designér neměl moc práce

Oživeno 25. července | Pořád neznáme moc podrobností. Elon Musk den před změnou Twitteru na X tweetoval (i o tohle slovo přijdeme) jako o život. Sice to byly jen takové náznaky, ale dalo se z nich tušit, že se něco chystá. Ale jakmile se to stalo, je ticho. Už čtyřiadvacet hodin. Oficiální účet @twitter se sice přejmenoval na X, ale mlčí už čtyři dny. Chybí jakékoli oficiální informace.

Web CNBC získal e-mail, který CEO Linda Yaccarino v pondělí poslala zaměstnancům. Ale ani v něm není vedle vzletných řečí moc konkrétního.

Ahoj týme,

to byl ale významný víkend. Jak jsem řekla včera, je nesmírně vzácné, ať už v životě, nebo v podnikání, že máte příležitost udělat další velký dojem. Právě to teď společně prožíváme, a to v reálném čase. Věnujte chvíli tomu všemu, abyste se na to podívali z nadhledu.

Před 17 lety zanechal Twitter ve světě trvalou stopu. Tato platforma změnila rychlost, s jakou lidé přistupují k informacím. Vytvořila novou dynamiku toho, jak lidé komunikují, diskutují a reagují na dění ve světě. Twitter představil nový způsob, jak mohou lidé, veřejné osobnosti a značky budovat dlouhodobé vztahy. Každý z nás je tak či onak hybnou silou této změny. Ale všichni naši uživatelé a partneři nás stejně neustále vyzývali k tomu, abychom snili ve větším měřítku, inovovali rychleji a naplňovali náš velký potenciál.

S X půjdeme ještě dál, abychom proměnili globální náměstí – a znovu ohromili svět.

Naše společnost má jedinečný drive, který nám to umožní. Mnoho společností říká, že se chtějí pohybovat rychle – nás ale baví pohybovat se rychlostí světla, a když se nám to daří, je to X. V jádru máme myšlení vynálezců – neustále se učíme, zkoušíme nové přístupy, měníme se, abychom to zvládli a nakonec uspěli.

S X sloužíme celé komunitě uživatelů a zákazníků tím, že neúnavně pracujeme na zachování svobody projevu a volby, vytváříme neomezenou interaktivitu a trh, který umožňuje ekonomický úspěch všech jeho účastníků.

Nejlepší zprávou je, že jsme na dobré cestě. Všichni by měli být hrdí na tempo inovací za posledních devět měsíců – od možnosti psát dlouhé příspěvky přes monetizaci tvůrců až po obrovský pokrok v oblasti ochrany značky. Využívanost Twitteru je na historickém maximu a my budeme i nadále těšit celou naši komunitu novými zážitky v oblasti audia, videa, zpráv, plateb a bankovnictví – vytváříme globální trh pro nápady, zboží, služby a příležitosti.

Neberte prosím tento okamžik jako samozřejmost. Píšete historii a naše transformace nemá hranic. A zveme každého, aby s námi budoval X.

Elon a já budeme pracovat napříč všemi týmy a partnery, abychom X přivedli na svět. To zahrnuje i informování celé naší komunity a zajištění toho, abychom všichni měli informace, které potřebujeme k dalšímu postupu.

A teď pojďme společně udělat další velký dojem na svět.

Linda

(Při překladu nám pomohl Deepl)

Z Twitteru je teď X, ale stále nevíme, co to znamená a co se bude dít dál. Změna jakoby zatím skončila výměnou loga v rohu stránky. Jinak všude dál zůstává Twitter jako dřív.


Tom Warren z The Verge ale i další upozorňují na to, že nové logo Twitteru je velmi přesná kopie znaku X z fontu Special Alphabets 4, za nímž stojí společnost Monotype.

Nakonec to ale možná bude ještě zajímavější. Jde totiž o znak 𝕏, který je v každé sadě Unicode, takže se dá použít třeba i takhle textu. Upozornil na to Andres Gaudamuz. Symbol 𝕏 se v matematice využívá k označení abstraktního geometrického prostoru nebo objektu.

Další komplikací je, že logo X má v kategoriích, do kterých patří i Muskova služba, zaregistrované konkurenční Meta. Známka ho chrání v oblastech „služby online sociálních sítí“ a „služby sociálních sítí v oblasti zábavy, her a vývoje aplikací“. Zdroj: Business Insider.

Elon Musk se rozhodl zahodit poměrně cennou značku a známé logo – mění je za symbol, který nebude možné tak silně ochránit.


Oživeno 24. července | Jak Musk slíbil, tak i plní. Z Twitteru zmizelo ikonické logo s modrým ptákem a nahradilo jej prosté X. Název sítě se nijak nemění, liší se jen vizuální reprezentace. Firma nicméně ve změnách ještě není příliš důsledná. V mobilních aplikacích zůstává původní grafika, ta je nadále součástí také tzv. brand guidelines.

image.png

Původní článek z 23. července | Trochu věštíme z koule, ale jisté je, že na Twitteru se něco děje. Ze série trochu nejasných tweetů Elona Muska z posledních hodin se zdá, že Twitter spojuje se svou doménou X.com. Ta se už nyní přesměrovává na Twitter.

Trochu jasnější je zpráva Alexy Alianiello z obchodního oddělení této sociální sítě. Píše, že po jedenácti letech je dnes její poslední den na Twitteru. Z firmy neodchází, ale probíhá změna značky a dnes je současně její první den na X.

V diskuzi potom potvrzuje, že na X se mění jak samotná firma (což se už ostatně stalo dříve), tak i sociální síť. Budeme uživatelům nového Twitteru říkat X-Men?

Pod názvem X je na Twitteru už i oficiální účet @twitter. Vidíme také nové logo.

image.png

Situaci sledujeme a článek aktualizujeme.

Diskuze (60) Další článek: Konkurenci od Intelu překoná ve všem kromě produktivity. Test procesoru AMD Ryzen 7 7800X3D

Témata článku: , , ,