Twitter | Předplatné

Twitter to s předplatným myslí vážně. Co by vás přesvědčilo k předplacení?

Když Twitter před několika dny prezentoval své finanční výsledky za poslední kvartál, investorům sdělil, že zvažuje spuštění určité formy předplatného. Nyní to vypadá, že nápad myslí vážně. Nejen, že začal shánět člověka, který se na tvorbě předplatného bude podílet, ale mezi uživatele rozhodil sérii otázek, co si o možnosti myslí . Zveřejnil také, jaké funkce by v placeném Twitteru mohli získat. 

Jak upozornilo několik uživatelů přímo na sociální síti, Twitter spustil anketu, kterou rozesílá mezi vybrané lidi. V ní se mají vyjádřit k jednotlivým funkcím, zda by podle nich měly v předplatném smysl a zda by je nalákaly k tomu za Twitter platit. Jsou mezi nimi takové možnosti jako změna fontů, úprava tweetů, automatické odpovědi apod. 

Jednotlivé funkce, nad kterými Twitter v předplatném přemýšlí

Úprava barev: V současnosti můžete mít Twitter buď v základní bíle barvě nebo tmavém nočním režimu. Platící uživatelé by si mohli nastavit v podstatě jakoukoli barvu a platilo by to i pro odkazy. Rovněž by vznikla možnost úpravy fontů. 

Tlačítko odebrat odeslání: Alternativa k možnosti úpravy tweetu, která na Twitteru dosud neexistuje. Jakmile zveřejníte tweet, dostanete 30 sekund na to si odeslání rozmyslet, ostatní lidé během té doby tweet neuvidí.

Automatické odpovědi: Mohli byste si nastavit sérii odpovědí, které Twitter provede za vás. Funkce, kterou by pravděpodobně využily především firmy a značky. 

Odznaky: Na profilu by uživatelé dostali možnost nastavit si odznak, ke které firmě/značce patří. Takže politici by zde mohli mít odkaz své politické strany, novináři svého média apod.

Videa: Možnost sdílení videí ve vyšším rozlišení a až s pětkrát delší stopáží.

Ankety k reklamám: Firmy by mohly pořádat mezi lidmi ankety s otázkami, co si myslí o jejich reklamách. Podobná funkce už na Twitteru existuje. 

Social listening: Výraz, který nemá plnohodnotnou českou alternativu. Jde o marketingový nástroj, pomocí kterého firmy analyzují, jak se o nich na sociálních sítích mluví, jaký mají jejich příspěvky ohlas atd. Twitter jej chce začít nabízet. 

Z popsaných funkcí vyplývá, že předplatné by užily především firmy a influenceři, pro běžné uživatele mezi nimi není nic, bez čeho by nutně nemohli žít. Nicméně jelikož jde o zatím o anketu, je možné, že nějaké funkce ještě přibudou nebo naopak budou odebrány. Twitteru avizuje, že myšlenku teprve zkoumá a nepředpokládá, že by předplatné spustil ještě letos. 

Diskuze (22) Další článek: Jaký vliv může mít otevření škol na šíření SARS-CoV-2? Odborníci varují, ale zatím nemají zcela jasno

Témata článku: Software, Internet, Sociální sítě, Twitter, Předplatné, Reklama, Sociální síť, Funkce, Anketa, Tweet, Předplacení, Uživatelé


Určitě si přečtěte

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 125

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 67

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 102


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně