Sociální sítě | Twitter

Twitter testuje skrývání odpovědí pod příspěvky. Jedná se o dvousečnou zbraň

Twitter testuje skrývání odpovědí pod příspěvky. Jedná se o dvousečnou zbraň

Twitter aktuálně testuje možnost, jak dát uživatelům o něco větší kontrolu nad diskusí pod svými tweety. Umožní totiž jednotlivé skrývání odpovědí, které tak na první pohled nebudou vidět a uživatel si je bude muset zobrazit po kliknutí na tlačítko.

V současné době nejenže Twitter neumožňuje zpětně editovat vlastní příspěvky, nenabízí ale ani možnost jakkoliv pracovat s reakcemi ostatních uživatelů. Jediná volba je pouze nahlásit komentář, což lze ale použít pouze u závadných příspěvků. Jak odhalila Jane Manchun Wong na svém účtu, Twitter chystá poměrně zásadní změnu. U každé odpovědi plánuje možnost skrytí.

To může být na jednu stranu užitečné – snadno zneviditelníte otravné uživatele či ty, kteří vykřikují mimo téma. Na druhou stranu by ale tato funkce mohla sloužit ke skrývání odpovědí, které poukazují na chyby či vyvracejí původní tweet. Sociální síť je totiž známá i tím, že na ní vystupuje mnoho politiků a ti by takto měli mnohem snazší umlčet své odpůrce a naopak propagovat své posluhovače. To ostatně platí i pro nejrůznější propagátory fake news či podivných konspiračních teorií nejen o placatosti země.

Jak to ale vypadá, Twitter myslel i na tuhle situaci a bude zde tlačítko, které umožní uživatelům zobrazit si i skryté odpovědi. Už je to ale klik navíc a je otázkou, kolik lidí jej udělá.

Jak jsou na tom sociální sítě se svou popularitou?

Zdroj: The Next Web

Diskuze (3) Další článek: Facebook se dál snaží prosadit Příběhy, umožnil v nich sdílet události

Témata článku: Internet, Sociální sítě, Twitter, Fake News, Komunikace, The Nex Web, The Next Web, Příspěvek, Odpověď, Uživatelé, Threads, Jane Manchun Wong, Tweet, Tlačítko, Dvousečná zbraň, Skrývání


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu