Sociální sítě | Twitter

Twitter testuje nahrávání živých diskuzí ve Spaces. Na tweety zareagujete i krátkým videem

Na jaře Twitter spustil funkci pro živé zvukové diskuze. Během pandemie se s tímto konceptem stal na chvíli zajímavým a oblíbeným Clubhouse. Jeho popularita následně opadla, co může být způsobeno tím, že jeho koncept implementovala celá řada zavedených hráčů na poli sociálních služeb.

Clubhouse v podání Twitteru se nazývá Spaces. V pilotním režimu byla diskuzní platforma spuštěna loni na jaře. V říjnu vývojový tým pořádání živých diskuzí otevřel všem účtům. O pár dní později už vybrané účty směly zveřejňovat nahrávky debat. Veřejné debaty konané v rámci Spaces tak lze snadno vydávat de facto jako podcasty, a to přímo na Twitteru.

V listopadu roku 2021 představil nahrávání živých diskuzí také již zmíněný Clubhouse.

Vývoj se nezastavil a ve Spaces je nově možné sledovat počet lidí zapojených do živého přenosupočet přehrání záznamu. To tedy bude platit jen pro ty, kteří diskuze hostují (a smí nahrávat).

Twitter dle magazínu TechCrunch testovací skupinu několikrát zvětšil a nahrávání bude ještě chvíli testovat, než jej uvolní pro všechny.

Reakční videa na Twitteru

Sociální síť se nezajímá jen o audio. Twitter dále oznámil experiment s videoformátem ve stylu TikToku. Jedná se o krátká reakční videa, kterými můžete komentovat tweety. Testování je zatím omezeno na platformu iOS, jako je to u Twitteru běžné.

Reagovat nemusíte jen videem, na síť přidáte také fotografii. Videa a fotky slouží jako alternativa k textovým retweetům. Samotný TikTok reakce představil nedlouho poté, co byl spuštěn globálně, tj. před více než třemi roky. Loni v prosinci reakční videa integroval rovněž Instagram.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Zdroje: Clubhouse na Twitteru | Instagram na Twitteru | Spaces na Twitteru (1 | 2) via TechCrunch | Twitter Support na Twitteru

Váš názor Další článek: Ve videoklipu od Katy Perry a Alesso se objevily modely kosmické lodi Starship

Témata článku: Sociální sítě, Twitter, iOS, Instagram, TikTok, TechCrunch, Tweet, Clubhouse, Diskuze, Twitter Support, Twitter | Spaces, Krátké video, Nahrávání, Živá diskuse